Звук «Щ» та буква «ща»

Тема. Звук «Щ» та буква «ща».

Мета. Вчити правильно вимовляти звук «щ».

Розвивати фонематичний слух, навички звукового аналізу та синтезу. Розвивати мовний апарат, мовне дихання. Формувати творче мислення, увагу, зосередженність. Виховувати любов до природи.

Обладнання: предметні малюнки, кольорові олівці, картки з надрукованим віршем.

Хід заняття

І. Організаційний момент

(Діти стають в коло, беруться за руки)

 

Коли тепло нам і затишно

Від радості й любові,

То тоді маленька Настя

Каже, що в дім завітало…( щастя)

 

ІІ.Основна частина

Що завітало в дім?

Які звуки чуємо на початку слова?

Вимовте ці звуки.

 

1. Гра “Впіймай звуки [шч]”

(Вчитель називає склади, учні плескають в долоні ” впіймавши” склад зі звуками [шч] і повторюють цей склад, ша що   чу     це   щі     ші     цу    че    ща

 

2. Робота з предметними малюнками.

(Вчитель демонструє малюнки на яких зображено щеня , щука, зайча, лисичка…)

Назвіть слова, в яких чуємо звук [шч].

 

3. Доповни речення назвами малюнків.

( Вчитель читає речення, учні відшукують відповідний малюнок і доповнюють речення словом, яким підписано малюнок).

а) На гачок піймалась… (щука)

Де стоїть літера щ в цьому слові? Яке звукосполучення позначається на письмі цією буквою?

б) Вчора йшов…(дощик)

Де стоїть літера щ в цьому слові?

Яке звукосполучення позначається на письмі цією буквою?

в)      Над квіткою кружляє… (хрущ)
Де стоїть літера щ у цьому слові?

Яке звукосполучення вона позначає на письмі?

III. Фізкультхвилинка.
Дощик, дощик, дощеня

Біг за мною, мов щеня (імітація бігу) Вже торкавсь мені до ніг, Та я скочив за поріг. (Стрибки) Вбіг би дощик і до хати -Зачинила двері мати. (Присідання)

 

IV. Бесіда з учнями

–  Які слова зі звуками [шч] ви запам’ятали із потішки. Складіть зі словом (за вибором) своє речення.

 

V. Читання вірша
Вставити пропущені літери.

Сині-си…і йдуть дощі, Сірі-сі…і вже ку…і. З листопадових дібров Сірий вовк до нас прийшов. Каже: “Де мен… подітись, Що бояться мене діти? А я добри… сірий вов…, ПІД ДО…ЄМ, під синім змок.”

 

VI. Робота в зошитах

( Розгляньте уважно малюнок у зошиті)

1. Прочитайте вірш “Баранці”
Ось пасуться на галявинці
Кучеряві баранці.
Розбрелися по траві

Щ великі, щ малі. Діти обведіть чорним олівцем букву Щ щ.

Розмалюйте галявину квіточками, травичкою, кущиками, щоб баранці заховалися від вовчика.

2. З’єднай малюнки з їхніми звуковими моделями.
(Кущі, щавель)

 

VII. Підсумок уроку.

–     З якою буквою слова читали сьогодні на уроці?

–     Які звуки вона позначає?

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,344sec