Звук «Р» та буква «Р»

Тема: Звук «Р» та буква «Р» .

Мета. Вчити правильній артикуляції звука [р]; аналізувати вимову звука [р].

Розвивати фонематичний слух, виділяючи звук [р] в словах;

придумувати слова зі звуком [р] та речення із цими словами; робити

звуковий аналіз слів; формувати творче мислення, увагу,

зосередженність. Виховувати повагу до дівчаток.

Обладнання: малюнок дерева, малюнок кущиків, кольорові олівці.

Хід заняття

І. Організаційний момент

1. Привітання

Доброго ранку, – мовлю за звичаєм, Доброго ранку, – кожному зичу я. Кому дозволено першим сісти? – Дівчаткам.

Так, спочатку – краса, а потім – сила.

2. Бесіда з правил поведінки.

 

II. Основна частина

 

1. Слово вчителя. Фонетична зарядка

Сьогодні ми вирушаємо в країну “Звукляндію” Хто в ній живе? (звуки)

 

2. Слухання скоромовки

Ромашки рвати ми ходили над річкою в рясній траві. І раптом равлика зустріли із ріжками на голові. Кого зустріли над річкою?

Який звук найчастіше зустрічається в скоромовці?

 

3. Артикуляційна вимова звука [р].
Як ми вимовляємо звук [р].

Язичок піднімається вгору. Повітря, яке виходить з ротика змушує язик тремтіти. Який це звук і як він позначається.

 

 

4. Виділення звука [р] із слів ( картки з предметними малюнками: корова,
порося, кролик, курка, буквар).

Діти називають слова і визначають позицію звука [р]. Як одним словом назвати зображені предмети. Яке слово в цій групі зайве?

 

5. Відправляємось далі в подорож, відшукувати звук [р].

А йти ми будемо не звичайною стежкою, а складовою, читатимемо на

кущиках склади ( малюнок кущиків зі складами)

но   по   ра     ко    ма

Які слова заховалися у кущиках? Складіть їх.

 

6. Читання відновлених слів.

Ось ми з вами дійшли до незвичайного дерева.

( Малюнок дерева , на листках записані слова з пропущеними літерами. Букви «розсипані» під деревом.) Ма..и,   і..иси, на.лдки, к..асолі     (к, р, г, р) На ньому ростуть слова. Та от біда. Ведмідь ішов – об дерево потерся, Та й розсипав букви. Давайте їх зберемо. Якщо правильно розставите, Слова швидко прочитаєте, а) вставити букви; в) прочитати слова в яких є звук [р]. Як назвати їх одним словом? Скласти речення зі словом на вибір.

Ось ми підійшли до країни “Звукляндії”. її жителі мені підказують, що ви йшли довгою дорогою і, мабуть, стомилися. Давайте відпочинемо.

 

III. Фізкультхвилинка. Чистомовка
Ро,ро,ро – ми деревце несемо (ходьба на місці)
Ру,ру,ру – посадить нема кому (нахили тулуба)
Ри, ри, ри – посадимо його ми (присідання)

Рі, рі, рі – букви вивчемо самі.

 

IV. Робота в зошитах

Діти, наша подорож продовжується.

Ой, але що це? Дощик накрапає.

Нам потрібні парасольки. Де ж ми їх візьмемо?

 

Відкрийте зошити. Подивіться уважно на ст.

Що ви там знайшли? (парасольки)

А що заховалося під парасолькою? (буква “р”)

 

Жителі країни “Звукляндії” пропонують зробити звукову модель слів: гриби, парасоля.

Зафарбуйте склади в якому є звук [р] зеленим кольором. IV. Підсумок заняття

– Молодці. Ви гарно справилися із завданнями. Жителі “Звукляндії” дуже вами задоволені.


Буква «Л,Р»

  1.    Яка  буква заховалася у дзвіночках.

Чуємо ніжний голосочок.

Буква   …   сховалась у дзвіночок.

 

 

 

 

 

  1.   Якого кольору бувають дзвіночки. ( Фіолетового, голубого)

Отже, обведіть  олівцем фіолетового кольору букву л у дзвіночках та зафарбуйте квіти голубим  кольором .

 

  1.    На галявині у лісі

Загубив хтось літер вісім.

Ти ці букви відшукай

Та в склади їх об’єднай.

А склади –  в слова.

От скінчилась наша гра.

 

 

 

 

л                            м                       у

 

н                                                   е

и

і                      а

 

  1. Зафарбуйте у червоний

літери- сунички,

та обов’язково домалюйте

зелену їм травичку.

  1. Що заховалося  під парасолькою.

Р ( ер) парасольку відкриває.

Дітей від дощику ховає!

Обведіть букву Р .  Розфарбуйте парасольки

  1. Після дощику в лісочку

дуже швидко ростуть грибочки.

Та це ж не гриби,

Р (ер)   літери.

Кожну літеру обведи

та домалюй  гриби.

 

  1. Позначте звуки у словах: гриби, парасоля.

Зафарбуйте зеленим кольором склади, в яких є звук  р.

       
   

 

  1. Прочитайте вірш

Пасуться на галявинці

Кучеряві баранці.

Розбрелися по траві

Щ   великі,  щ   малі.

Виділіть  склади з буквами р та л  з поданих слів, запишіть їх.

Поле, липи, брусок, горіхи, лось, полуниці, лілея, огірок.

 

2.          Заповніть чарівні клітинки буквами с  и  о    р    м   так, щоб можна було прочитати однакові слова у рядках та стовпчиках.

 

     
     
     

 

 

 

 

№3

З’єднайте слово з його схемою.

– O |-  O

 

 

= O |-  O

 

– O |-  O

 

 

море

село

ліси

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Звук Р та буква Р (35.4 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,317sec