Звук «Л» та буква «Л»

Тема. Звук «Л»  та буква «Л».

Мета. Вчити правильній артикуляції звука [Л].

Розвивати навички звукового аналізу та синтезу,

мовний апарат; фонематичний слух, виділяючи звук [Л] в словах;

придумувати слова зі звуком [Л] .

Формувати творче мислення, увагу, зосередженість.

Виховувати любов до природи.

 

Обладнання: предметні малюнки, гімнастичне коло, кольорові олівці, зошити.

Хід заняття

 

I   Організаційний момент.

Діти, закрийте очі. Уявіть себе на березі чудової річки. Ось в небі піднімається сонечко , посилаючи на землю ласкаві промінчики. Вам весело кивають голівками різнобарвні квіти і шепочуть: « Доброго ранку, друзі! Чудового вам настрою!»

Давайте ми з вами візьмемось за руки і привітаємось із квітами, сонечком.

 

II  Основна частина

 

1. Робота за малюнком .

(Малюнок лисички, що ловить рибку)

Хто це там на березі річки?

На березі річки Лиска сидить.

Лапкою рибку хоче зловить.

А щоб рибку зловити,

Треба завдання зробити. Допоможіть, діти, Лисці виконати завдання. (Вчитель бере іграшкове відерце, в якому складені предметні малюнки метелика, равлика, лина, жабки, ляща. )

 

2.Завдання. Назвіть зображенні предмети. ( Діти дістають малюнки і називають предмети) Як одним словом назвати їх? Яку рибку хоче зловити Лиска? ( Лина, ляща) Який звук чуємо на початку кожного слова? Як ми його вимовляємо?

(Язичок піднімаємо вгору, торкаючись піднебіння)

Ще раз вимовимо ці звуки.

То які це звуки? Як вони позначаються?

Молодці, ви допомогли Лисці виконати завдання. Вона вам дуже гарно дякує і запрошує в ліс на прогулянку. А тепер один одного за руки візьмемо Та весело в ліс підемо.

 

3. Придумування слів . Але на шляху у нас перешкоди. В ліс може потрапити тільки той, хто придумає слова зі звуком [ л].

(Вчитель виставляє три гімнастичні кола, діти називають слова і пролазять в нього.) Ось і друга перешкода.

 

4.Складання слова з початкових звуків. (Вчитель показує малюнки ластівки, іволги, сови) Хто зображений? Як одним словом назвати?

Визначте перший звук в кожному слові та складіть із них нове слово. (Ліс) Молодці, нарешті ми потрапили в ліс. Подивіться як красиво навколо. ( Вчитель виставляє малюнки)

Що ж ми бачимо у лісі? ( Малину, калину, лисички (гриби) … )

 

5. Завдання. Визначити де знаходиться звук [л] у словах.

(Якщо на початку слова- плещемо в долоні перед собою, в середині – за спиною, в кінці- над головою. Вчитель називає слова, учні визначають позицію звука )

6.  Робота над скоромовкою.

 

Діти, а кого ми налякали плескаючи в долоні?

В лісі довелося

Наполохать лося.

Лось – у ліс,

А з лісу – лис. Як потрібно вести себе у лісі?

  1. Звуковий аналіз слів лось, лис.
  2. Заучування скоромовки.
  3. Робота в зошитах.

Діти, відкрийте свої зошити на ст.

Ми з вами потрапили на лісову галявину. А на ній диво-квіти. Чи впізнали ви їх? (Дзвіночки)

 

III. Підсумок заняття.

Молодці, діти, ви справилися зі всіма завданнями.

 

Ось і настав час повертатись у наш клас.

Ви старанно працювали, нагороди всі дістали.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Звук Л та буква Л (15.3 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,310sec