Зустріч із зоряним мудрецем


Тема.
Зустріч із зоряним мудрецем

Мета: ознайомити із історією виникнення портретного жанру; навчити аналізувати і порівнювати пропорції елементів обличчя людини; розвивати вміння передавати характер людини засобами портретного жанру, виховувати інтерес до особистості натури, її рис характеру, емоцій і почуттів; виховувати почуття краси та гармонії.

Тип уроку:комбінований.

Техніка виконання: на вибір.

Обладнання: для вчителя – репродукції картин художників-портретистів, виконані в різних техніках; для учнів – аркуш паперу формату А4, простий олівець, акварельні чи гуашеві фарби, пензлі, кольорові олівці, гумка.

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Повідомлення теми та мети уроку

    На зворотному боці аркуша паперу учні записують число, місяць, рік, прізвище, ім’я, клас, вік, тему уроку.

  3. Пояснення нового матеріалу

    Незабутня подія відбулася на фантастичній планеті – зустріч із зоряним мудрецем. Яким ти його уявляєш: сповненим багатовіковим досвідом старцем чи добрим учителем – розумним порадником в усіх справах? Намалюй портрет зоряного мудреця.

    Портрети виникли в мистецтві дуже давно. Поки не було фотографії, художники зображували людей на полотні або папері, намагаючись передати їхню зовнішню схожість. І нині портрети не втратили своєї популярності. Станкові портрети виставляються в художніх галереях і музеях. А монументальні, наприклад мозаїчні панно чи великі розписи, прикрашають стіни та інтер’єри архітектурних будівель.

    Композиція портретів визначних осіб зазвичай статична. Це може бути зображення людини в повний зріст чи погруддя. Часто поруч із видатним вченим, відомим полководцем намальовані предмети, що вказують на їхню діяльність.

    Роздивіться портрети: люди якої професії на них зображені?

    Художники виконують портрети в різних техніках живопису. Для того щоб краще передати всі відтінки кольору обличчя, і в акварелі, і в олійному живописі, застосовують техніку лесування. Вона передбачає нанесення тонкого напівпрозорого шару фарби на висохлий попередній шар.

    Роздивіться твори, виконані в техніці лесування.

    Зверніть увагу на обличчя людини.

    Роздивіться зображення казкових героїв. Які з них і чому схожі саме на мудреців?

    Подивіться, як можна намалювати фантастичний персонаж.

  4. Практична робота

    Слово вчителя.

    Створіть живописний портрет «Зустріч із зоряним мудрецем».

    Залежно від задуму намалюйте мудреця (на повний зріст чи погруддя). Доцільною, можливо, буде статична композиція. Продумайте предметне оточення портретованого та відповідне тло композиції.

    Доберіть необхідний колір обличчя, одягу, зоряного тла.

    Застосуйте техніку лесування: поступово прозорими фарбами доберіть колір обличчя; спочатку зафарбуйте великі площини, потім деталізуйте зображення.

    Підсумок уроку

    Отож, легко чи важко писати портрет? Чи цікаво було вам відчути себе у ролі портретиста? Чи поглянули ви сьогодні на свого товариша новими очима? Чи довідались ви про щось нове? Що особливо вразило вас на уроці? Чи подобається вам ваша робота? Чи подобається вам те, як вас намалювали? Прошу вас оцінити роботу своїх товаришів. Пам’ятайте, що ви повинні обґрунтувати свою думку.

    Учитель організовує галерею портретів під назвою «Рада старійшин галактики», аналізує кращі виконання.

  5. Домашнє завдання

    Опрацювати відповідний параграф підручника. Завершити роботу над деталями малюнків.

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,316sec