Зроби сам

Тема. Робота за інструкцією.

Мета. Ознайомити дітей з новим терміном – інструкція; навчити за інструкцією виготовляти об’ємні новорічні ялинкові прикраси; розвивати вміння користуватися технологічною картою виробу, розвивати творчість, увагу, уяву, посидючість; виховувати почуття смаку, прищеплювати навички акуратності у роботі.

Обладнання. Зразок виробу, робочі зошити з інструкцією виробу, магнітофон із записами, загадки, малюнки до уроку, інструменти (ножиці, олівець, лінійка, циркуль, нитки шерстяні білого та червоного кольору), клей, картон, кольоровий папір, пензлик.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався —

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчата,

А за ними і хлоп’ята.

ІІ. Актуалізація розумового мислення дітей.

Відгадування загадок.

— До нас на заняття завітала гостя. А хто саме, ви самі здогадаєтесь, коли відгадаєте загадки про прикмети цієї гості.

У дні погожі сонцем грає,

А у морозні розцвітає. (Мороз)

На гілках, що від холоду тремтять,

Дрібненькі білі голочки висять. (Іній)

Крапелько! Стигни, холонь і рости!

За ніч збудуй кришталеві мости! (Лід)

Як на свято вбрався дах

В снігову сорочку.

А чи знайдете на ній

Льодяну торочку? (Бурулька)

Коли усі квіти зів’яли,

На чорну землю ми упали —

Накрили килимом пухнастим,

А ще мереживом сріблястим.

Милуйтесь нами, любі діти,

Адже не гірші ми за квіти. (Сніжинки)

Ліг на землю вранці

Ковдрою пухнастою —

Виграє на сонці

Ниткою сріблястою. (Сніг)

Чудо-сани прилетіли,

Скакуни в тих санях білі.

В санях тих сидить цариця —

Білокоса, білолиця,

Рукавом махає —

Сріблом все вкриває. (Зима)

— То здогадалися ви, хто наша гостя? (Зима)

– Ви гарно вмієте відгадувати загадки. Молодці.

III. Повідомлення теми і мети заняття.

– Коли замерзають водойми, землю вкриває біла пухнаста ковдра, до нас приходить зима. І здається, що ніде вона не буває така гарна і ніжна, іскриста і морозна, як у нас в Україні.

– Діти, загадки про зиму ви вмієте розгадувати. А які прикмети і прислів’я про зиму ви знаєте?

  • Держись, Хома, іде зима!
  • Сонце блищить, а мороз тріщить.
  • Взимку сонце світить, та не гріє.
  • Біліша зима — зеленіше літо.
  • Підгодуй птахів узимку, вони віддячать тобі влітку.
  • Сніг учить нас чистоти, сонце — доброти.

– Взимку люди завжди відмічають чудове веселе свято Нового року з неодмінною ялинкою. Вона — жаданна гостя у кожному домі. А у Естонії у давнину під стелю, на вікнах підвішували саморобні прикраси з соломи та очерету. Традиція плетіння таких прикрас (у вигляді птахів чи тварин) збереглася і здобуває дедалі більшу популярність.

– Дід Мороз — неодмінний головний герой урочис­тостей, які пов’язані з проводами старого і зустріччю нового року. У різних країнах його називають по-різному. Санта-Клаусом його називають американці й англійці. Італійці кличуть його Бабо Натале, французи — Пер Ноель, колумбійці — Тато Паскуале, бразильці — Пай Натал, чехи — Микулаш. Але мало хто знає, що в улюбленця дітвори був історичний прототип — добрий сивобородий дідусь, що у свою мандрівку по білому світу вирушив з нинішнього узбережжя Туреччини.

ІІІ. Робота над темою.

– І сьогодні на занятті ми з вами будемо робити емблему Нового року — ялинкову прикрасу — Діда Мороза. А як її робити нам допоможе інструкція.

– Чи знаєте ви, що таке інструкція? Інструкція – це план поетапного виготовлення якогось виробу. Дотримуючись інструкції ви зможете самостійно, навіть у дома, створити своїми руками подарунок своїм рідним та друзям. Вона складається з певних етапів.

  Робота в зошиті.

– Познайомтеся із етапами роботи у зошиті с. 24-25.

1. Вирізати кільце з картону.

2. Перев»язати кільце посередині ниткою (для шиття) для очей і носа, закріпити нитку.

3. Нарізати однакові за довжиною білі та червоні шерстяні нитки. Закріпити їх на кільці, як на малюнку.

4. Червоні нитки зв»язати зверху вузлом (шапка).

5. Білі нитки підрізати (форма бороди).

6. Кружечки у вигляді носа і очей приклеїти з обох боків нитки.

ІV. Виготовлення іграшки.

— Найголовніше у будь-якій справі — руки людини, недаремно прислів’я мовить:

Руки твої — найкращий клад, коли зумієш їм дати лад.

Перед початком роботи нагадуємо учням про:

1) санітарно-гігієнічні вимоги (у кожного парта застелена папером, газетою чи клейонкою, серветка для клею);

2) правила користування ножицями;

3) культуру праці (економне використання ниток, картону, охайність).

Практична робота учнів.

Всі працюють під плавну мелодійну музику. Діти користуються зошитами, в якому є інструкція поетапного ви­конання роботи.

ІV. Підсумок уроку.

– Чи важко було користуватися інструкцією?

Прикрашання класу виробами.

завантаження...
WordPress: 22.77MB | MySQL:26 | 0,405sec