Зорова пам’ять. Слухова пам’ять. Рухова пам’ять. Асоціативна пам’ять.

Тема.  Розвиток зорової пам’яті.

Мета. Познайомити з новим поняттям «пам’ять», які бувають види пам»ять; розвивати творче мислення,  зорову пам’ять, мовлення, дрібну моторику рук; вчити знаходити суттєвий зв’язок між двома заданими предметами і складати пари подібних предметів; удосконалювати швидкість, побіжність, рухомість процесів сприймання, вичленяти окремі контури,; сприяти умінню зосереджуватись; формувати пізнавальну активність.

Обладнання. Малюнок колобка, силуети долонь (червона, синя, жовта), картки із зображенняи предметів, кольорові олівці, ручки, робочі зошити.

 

Хід заняття

І. Організаційна частина.

    – Подивіться один на одного. Усміхніться один одному. Подаруйте свою усмішку мені.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

– Сьогодні ми з вами поговоримо про нашу пам»ять. Що таке пам»ять? (відповіді учнів)

– А чи знаєте ви, що є чотири види пам»яті. На кожному з наступних занять ми познайомимося з цими видами. Ви навчитеся розрізняти їх.

– Про яку пам»ять ми будемо говорити сьогодні, ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадки.

Маленьке, кругленьке, а весь світ бачить.

Круглі озеречка ніколи не замерзають.

– Так, діти, це очі. За допомогою очей ми бачимо кольори, картини, цифри, один одного. Така пам»ять називається зорова.

ІІІ. Робота над темою заняття.

– До нас на заняття завітав гість. Відгадайте хто він? (Вчитель показує учням аркуш паперу з отвором круглої форми (або іншої форми). Діти дивляться і кажуть різні припущення. Якщо учні впізнали героя, вчитель показує його.)

 

 

 

 

 

 

  – Наш колобок незвичайний. Він не хоче щоб його з»їла лисиця. Тому, просить вашої допомоги. Для вас він підготував різні цікаваі завдання. Якщо ви виконаєте їх, то Колобка буде врятовано.

– Чи хочете ви йому допомогти?

Завдання 1 «На що схоже». Зошит с. 48-49, завд.1.

– На яку геометричну фігуру подібний наш герой? Перетворіть коло на інші предмети.

Завдання 2. Ігрова вправа «Від великого до малого». (завд.2)

– Колобок просить вас розташувати малюнки у відповідному порядку. Починати з самого високого будиночка до самого низького.

Завдання 3 «З’єднай предмети». (завд.3)

– Наступне завдання нашого героя «З’єднати предмети», вони однакові за кольором та розфарбувати їх.

Завдання 4 «Запам’ятай та повтори».

– Я показуватиму вам картки із зображенням відомих предметів протягом 10 секунд. Ви маєте запам’ятати їх. Потім я їх приберу. А ви маєте назвати предмети, які запам’ятали.

Фізкультхвилинка «Кричалка – шепотілка – мовчалка»

Із різнокольорового картону зробити 3 силуети долоні: червоний, жов­тий, синій. Це — сигнали. Коли вчитель піднімає червону долоню — «кричалку» — можна бігати, кричати, шуміти; жовту долоню — «шепотілку» — можна тихо пересуватись та шепотітися; на синю долоню — «мовчалку» — діти повинні завмерти на місці та не ворушитися. (Гра закінчується сигна­лом «мовчалка».)

Завдання 5 «Схожі кольори». (завд.4)

– Колобок намалював малюнки. Розгляньте їх у зошитах, назвіть всі геометричні фігури, з’єднайте лініями кожен предмет з фігурою, на яку він схожий.

Завдання 6 «Загадкові малюнки». (завд.5)

– Деякі малюнки у нашого художника переплуталися. Ваше завдання знайти і назвати всі предмети, які заховалися від Колобка. Запишіть їх у своїх зошитах.

– Наш Колобок дякує вам за виконані завдання і за те, що ви його врятували від лисиці.

ІV. Підсумок заняття.

– Що сподобалося на уроці?

– Що було виконати важко?

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Зорова пам’ять Слухова пам’ять Рухова пам’ять Асоціативна пам’ять (72.8 KiB, Завантажень: 6)

завантаження...
WordPress: 22.81MB | MySQL:26 | 0,323sec