Зображення предметів. Виготовлення гри «Лото»

Тема.  Зображення предметів. Виготовлення гри «Лото».

Мета.  Продовжувати вчити розрізняти різні фігури за розміром і формою; вчити знаходити спільне і відмінне в них; розвивати зорову пам»ять, творче мислення, увагу та уяву, зосередженість та спостережливість; виховувати почуття дружби та підтримки.

Обладнання. Робочі зашити, ножиці, картон, клей ПВА.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

    Декламування вірша.

– «Добридень, добридень,

Добридень!» – скажу я.

Як дзвоник продзвонить,

За парту біжу я.

Цікаві завдання чекають на нас.

Мерщій до роботи, дружній наш клас!

ІІ. Повторення вивченого на попередніх заняттях.

     Дидактична гра  «Хто відгадає?» .

Можна грати як із групою, так і з однією дитиною. Завдання полягає в тому, що дитину просять по пам’яті описати який-небудь із предметів, що є у кімнаті так, щоб партнери відгадали. При цьому не можна дивитися на цей предмет і називати його.

Після того як ведучий пояснив правила гри, а діти підготувалися до неї і вибрали предмет, ведучий дає в руки будь-якому учасникові камінчик як запрошення до розповіді. Той, хто одержав камінчик розповідає про загаданий предмет. Коли загадка відгадана, її автор передає камінчик у руки наступному. Гра триває доти, доки кожен не придумає свою загадку.

Дорослий стежить за тим, щоб називалися суттєві ознаки, інші учасники мають право ставити навідні запитання, однак треба дати можливість ведучому вимовити досить повний опис предмета.

ІІІ. Робота над новою темою.

– Сьогодні на уроці ми з вами виготовимо гру «Доміно», в яку ви зможете грати на перерві або ж вдома з меншими братиками і сестричками.

– З зошита на сторінці 17 виріжте карти з малюнками. Їх має бути 28. Наклейте на картон клеєм ПВА.

– Правила гри прості. У грі можуть приймати участь 2-6 дітей. Роздача карт: 2 гравці – по 8 карт, 3 гравці – по 6 карт, 4 і більше – по 4 карти. На кожній карті знаходиться по два малюнки. Карти кладуть донизу та перемішують. Після цього кожен гравець бере відповідну кількість карт і тримає їх так, щоб інші не побачили. Карти, які залишилися – це прикуп. По черзі викладають з двох боків, щоб збіглися малюнки. Якщо малюнка не має, то тягнуть в прикупі. Виграє той, хто швидше залишиться без карт.

ІV. Підсумок заняття.

– Що робили на уроці?

– Чи важко було відшукати однакові предмети?

– Чи сподобалася гра «Доміно»?

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,312sec