ЗНЯТТЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ БАР’ЄРІВ

Мета: розвинути здатність рефлексувати тривожні стани, знаходити їх причини

1. Бесіда «Магія слів»

Учням пропонують подумати, записати та зачитати відповіді на запитання:

 1. Мова як програма розвитку внутрішнього світу людини. Стилі мови. Можливості нормативної мови та жаргону щодо самовираження та усвідомлення себе. Що нав’язує та в чому обмежує жаргон.
 2. Вплив негативної інформації та деяких граматичних форм на нашу поведінку (посилення психологічних проблем).
 3. Принципи магії слів: «чарівні слова», зосереджуватися на позитивному.

  Учасники можуть доповнювати відповіді один одного.

   

  2.    Вправа «Найкраще і найгірше»

  Учням пропонують виписати п’ять найприємніших подій, які траплялися у житті. Після кожного пункту зазначте, завдяки кому вони трапились. Потім випишіть п’ять найбільших неприємностей, що трапились у вашому житті. Після кожного пункту зазначте, ким чи чим вони були викликані. Скільки є подій, за які несете відповідність тільки ви? Після цього проводиться обговорення відповідей.

   

  3.    Вправа «Тестова тривожність»

  Учасникам пропонують уявити, що в їхньому житті трапилась одна з таких подій.

 4. Оголошується вікторина на тему, в якій ви досить добре орієнтується, але у вас немає часу на ґрунтовну підготовку.
 5. Вам по телефону кажуть, що вашу кандидатуру обрали для участі у
  телевікторині, де суперприз—досить велика сума грошей. Що ви відчуваєте в цей момент? Які негативні почуття можуть вами оволодіти.

  Пропонують відповідати всім за бажанням. Такі реакції відомі під назвою «тестова тривожність». Вони виникають, коли вас мають публічно оцінити, коли ви почуваєтеся не досить компетентним.

   

  4.    Вправа «Ризик»

  Зміст гри: переможець отримує 10 тисяч доларів, переможений — нічого. Чи можна зіграти на стовідсотковий виграш та отримати 500 доларів? Ризикнете? Чи задовольнитеся малим? (Обговорення.)

  Перелічіть всі ризиковані починання, які були у вас у житті. Біля кожного починання поставте позначку, чи справдилися вони. А тепер спробуйте насправді ризикнути і зробіть щось таке, про що давно мріяли, але не могли це зробити через побоювання. Робіть щось схоже на цьому тижні щодня, але спочатку запишіть для себе, що ви хочете зробити. Потім зазначте, чи збулися ваші наміри і що це дало.

   

  5.    Релаксація «Гейзер»

  Сядьте на стілець чи крісло так, щоб вам було зручно. Руки покладіть долонями догори або опустіть вздовж тіла. Заплющте очі.

  Дихайте спокійно, рівномірно. Зробіть вдих, затримайте повітря в легенях і повільно видихайте його через усе тіло. Налаштуйте організм на повне розслаблення. Уявіть себе біля гарячого джерела-гейзера. Спостерігайте, як час від часу відбувається чергове виверження. З центра гейзера з гучким шипінням і свистом виривається великий стовп пари, наче хтось відкрив клапан величезного парового котла. Так земля «випускає пар», звільняється від накопиченого напруження, щоб зберегти своє здоров’я. А тепер уявіть себе гейзером, відкрийте у верхній частині голови захисний клапан. Уявіть, як з вашого тіла виходить емоційна пара і спадає напруження. Зробіть глибокий вдих, сконцентруйте емоційне напруження в ле1 генях і видохом виштовхніть його через відкритий клапан. Відчуйте полегшення і очищення. Повторюйте цю процедуру, доки не відчуєте полегшення і спокою.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,305sec