Знайомство з театром

Тема. Знайомство з театром.

Мета: ознайомити учнів з особливостями виникнення, облаштування та функціонування театру; сприяти усвідомленню того, що театр був важливим засобом виховання найширших мас народу; розвивати уважність, допитливість, навички зв’язного мовлення, логічного мислення;сприяти вихованню поваги до театрального мистецтва та культури.

Обладнання: набір слайдів.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

ІІ.Повідомлення теми заняття.

Знайомство з театром.

ІІІ.Робота над темою заняття.

1.Знайомство з театром – це як знайомство з першим коханням. Спершу ставишся до нього недовірливо, нишком приглядаючись і спостерігаючи за ним з-під опущених вій. Спершу ти тримаєш дистанцію, готова будь-якої миті розвернутись і втекти. Однак згодом це стає дедалі цікавіше, погляди стають більш сміливішими, в очах грає вогник азарту, і ти робиш перший крок. Театру треба віддаватись, як коханню, наче це раз і назавжди. До нього треба йти зі щиро відкритим серцем, адже дуже важко достукатись, коли двері наглухо закриті бронею байдужості. Так, можуть бути розчарування, невдачі чи перерви. Однак, переглянувши погану постановку, чи бездарну гру акторів, ви можете розчаруватись у виставі, у акторах, у режисері, але аж ніяк не в театрі. Бо театр, як і любов, – це життя, це те вічне, що залишається у наших душах назавжди. Це те, що примушує нас задуматись і переоцінити власний духовний світ.

Театр повинен бути різним, потрібна щоденна провокація глядач, адже саме провокація є основою інтересу. А інтерес, в свою чергу, примушує глядача не просто прийти в театр споглядати ті чи інші сюжетні колізії, а дає поштовх до роботи думки. Кожен спектакль – це інсценізоване життя. Це розгляд сучасних проблем суспільства. Це неприховані емоції. Переглядаючи гру акторів, ми занурюємось у їхній світ, співпереживаємо з ними, розділяємо їхні почуття. На сцені ми впізнаємо себе, свої риси характеру, свою поведінку, або навпаки, замислюємось над поведінкою “людей сцени”. Ми переглядаємо інсценізовані уривки життя, робимо висновки, змінюємо погляди, ігноруємо. На сцені йде переродження нашої душі.

Попри всі негаразди, пов’язані радше з віянням нової епохи, театр продовжує плідно працювати і розвиватись на полі духовного збагачення людини. Цей живий організм ніколи ніколи не зупиниться, бо вбирає усі попередні надбання, але водночас залишається експериментальним. Якщо театр і може чимось допомогти людині, то це зробити її трішки кращою і щасливішою. Хай це будуть сльози, сміх чи роздуми, але байдужою вона не залишиться ніколи.

Перший похід в театр часто стає одним з найяскравіших вражень дитинства. Щоб визначити, чи ви готові до нього, можна в домашніх умовах,абов школі розіграти невелику виставу і подивитися, чи діти здатні стежити за розвитком сюжету. Для першого разу краще вибрати коротку театрально-ігрову програму (30-45 хвилин) або виставу театру звірів. Важливо перетворити похід у театр у особливу подію: готуватися до нього слід починати заздалегідь, можна гарно одягнутись. Батьки і вчителі повинні пояснити , як себе треба вести, як пред’являти квиток, навіщо і в який момент глядачі аплодують.

Ще недавно було прийнято вважати, що раніше п’яти років дитину в театр водити не варто. На сьогоднішній день, з урахуванням більш швидкого розумового і психологічного розвитку дітей, цей вік зменшився до трьох із половиною років. Бажано враховувати і темперамент, і фізичні можливості дитини: в театрі їй доведеться довго сидіти і не заважати іншим глядачам.

Перед тим як запропонувати дитині той чи інший спектакль, батьки і вчителі самі повинні бути знайомі з його змістом. Краще заздалегідь розповісти дитині, про що ця вистава, які цікаві моменти в ній будуть, якщо вистава поставлена за дитячою казкою – разом прочитати її, відповісти на запитання малюка.

Психологи вважають, що ляльковий театр – не найкращий вибір: дитина може злякатися ляльок, які «самостійно» рухаються і говорять. Набагато краще для знайомства малюка з театром підходять невеликі музичні казки за участю акторів. Ще один можливий варіант – це подання з участю тварин.

Якщо є можливість, батькам краще заздалегідь отримати уявлення про акустику залу і про розташування місць, щоб вибрати місця з гарним оглядом сцени. Не варто садити дитину окремо, навіть якщо її місце ближче до сцени – вона може хвилюватися. Якщо дитині буде погано видно, можна посадити її собі на коліна.

Якщо спектакль припускає гучну музику, спецефекти і багато яскравих фарб, він не дуже підходить для першого дитячого враження про театр – все це може налякати дитину, не підготовлену до подібних видовищ. Не варто також брати квитки на вистави з надмірно страшним сюжетом (погоні, поєдинки, батальні сцени і т.п.). Обов’язково потрібно попередити малюка, що на самому початку вистави в залі швидше за все погасять світло і висвітлена буде сцена. Важливо, щоб дитина була до цього готова і не злякалася, опинившись у темряві.

2. Повторення правил поведінки у театрі.

ІУ.Інсценізація етюдів.

 

Вовченя й Білка

Дійові особи:


Вовченя

Б і л к а

Вовченя виконує танець, під час якого Білка збирає гриби, горіхи, готуючись до зими.

Вовченя. Рід мій дуже відомий. Усі про пас знають, усюди нас бояться: і в лісі, і в стену, і па селі.

Білка. Та воно-то так, але доброго слова про вас ніхто не скаже — усі вас сварять. Не величатись тобі треба, а соромитись!

 

Чоловік і Бджола

Дійові особи:

Бджілка

Чоловік

Танець Бджілок, у якому розповідається про тс, як збирається мед. Виходить Чоловік.

Бджілка. Немає тобі ні з кого більше користі, як з мепо: я даю тобі солодкий мед.

Чоловік. Ба, ні.

Бджілка. А хто ж корисніший за мене?

Чоловік. Та є такі; от хоча б, наприклад, і вівця. Без її вовни мені не обійтись, а без твого меду ще й як обійдусь!

 

 

Ворон та Рак

Дійові особи:

Ворон

Рак

Виконується танець Ворона та Рака (зміст танцю: Ворон зловив Рака, ухопив його і полетів, сів на гілку).

Рак. Ой, Вороне! Який-бо ти гарний! Вороц. Угу!

Рак. Я твого батька і матір знав — дуже гарпі були птахи. Ворон. Угу!

Р а к. Та хоч і гарні були, а не такі, як ти. Якщо тільки у тебе голос є, то будеш ти царем. Ворон. Ага!

Ворон починає кричати, розмахуючи крилами. Рак тікає.

Рак. Ех, Воропс! Якби ще в тебе й розум був — був би ти справді царем!

У. Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,482sec