ЗНАХОДИМО ДРУЗІВ

Цілі:

 • сприяти формуванню навиків взаємодії в групі;

  – допомогти дітям усвідомити, які якості важливі в дружбі;

  підвищити самооцінку дітей.

   


  Матеріали:

 • м’яч (для вправ “Що я люблю робити” і “Справжній друг”);
 • “портрети в промінні сонця” з фотографіями або автопортретами дітей;
 • плакати, на яких крупно написані прислів’я і приказки про дружбу (для оформлення приміщення).

   

  Вітання

  Розминка

   

  Вправа “Що я люблю робити”

  Скажіть наступне: “В школі ми всі збираємося разом, тут нас чекають друзі, вчителі. Кожний з вас цікава особа, гідна пошани, кожний вносить власний внесок в наші відносини, в справи класу.

  Передаючи мяч один одному, назвіть своє ім’я і скажіть про те, що кожний з вас любить робити і що у вас добре виходить. Можна також сказати про те, чому ви могли б навчити інших дітей”.

  Після того, як всі учасники висловляться, вони можуть сказати один одному про те, чому кожний з них хотів би навчитися у інших.

  Робота по темі заняття

   

   

  Вправу “Знайди мене”

  Зберіть і розвісьте на шкільній дошці принесені дітьми “сонечки” з фотографіями. Попросіть дітей визначити, хто є хто. Виберіть будь-яку фотографію, і хай кожний учасник дасть свій варіант відповіді. Після цього зображена на фотографії дитина називає себе. Потім по черзі покажіть решту фотографій. В кінці вправи діти підписують свої “сонечки”. Обов’язково вимовіть добрі слова на адресу кожної дитини.

   

  Вправа “Справжній друг”

  Ця вправа допоможе дітям усвідомити, які якості цінуються в дружбі.

  Скажіть наступне: “Кожна людина протягом свого життя придбаває і втрачає друзів. Дружба доставляє багато радості, але іноді вона може приносити страждання. Дружні відносини постійно міняються у міру того, як ростемо і міняємося ми, самі, з’являються нові друзі, іноді зникають старі. Друзів не бувають багато; хоча відносини можуть бути добрими і теплими зі всіма однокласниками, лише деяким ми довіряємо свої проблеми і переживання “.

  Попросіть кожну дитину, передаючи м’яч іншому, закінчити пропозицію: “Друг – це той, хто…”. Випишіть на дошку якості, які пропонують діти, і запитаєте, чому вони вважають важливими саме ці якості.

  Попросіть охочих розповісти про свого справжнього друга, відрекомендувати його групі, наприклад:

  Привіт! Я б хотів познайомити вас – Світланою з своїм другом. Вона наша сусідка, і я знаю її дуже давно. Вона готує найкраще печення в світі і запрошує мене в гості. Ми з нею багато розмовляємо, а ще ходимо разом гуляти. Вона дуже добра і весела.

   

  Дискусія на тему заняття

 1. Як ви думаєте, що найважливіші в дружбі?

2.Если твій кращий друг (подруга) сказав про те, що йому (їй) якнайбільше в тобі подобається, як ти думаєш, що саме він сказав би?

3.А якби ця людина схотіла сказати про те, що йому не подобається в тобі, як ти думаєш, про що він сказав би?

4.Что заважає дружбі?

5.    Яким чином дружба може змінюватися залежно від часу, при різних обставинах?

6.    Якомога познайомитися з новими дітьми і поліпшити відносини з давніми друзями?

Ця тема особливо актуальна для класів, де діти знаходяться в конкурентних відносинах (наприклад, для гімназичних класів, в які діти потрапляють в результаті жорсткого відбору). В таких випадках діти звичайно борються за увагу з боку вчителя, за оцінку. Суперництво один з одним, особливо в учбовій діяльності, приводить до образ, сварок, спалахів гніву. В таких класах слід надавати особливу увагу формуванню навиків взаємодії, розвитку здатності розуміти себе і іншого.

 

Вправа “Мій портрет в промінні сонця”

Ця вправа допоможе дітям навчитися приймати іншу людину і знаходити в ньому позитивні якості.

Попросіть дітей узяти свої “портрети в промінні сонця” і написати на двох-трьох проміннячках сонечка свої достоїнства і позитивні якості. Після цього попросите їх передати свої портрети сусіду зліва. Він, а потім і кожний подальший в колі, повинен доповнити список хороших якостей зображеного на фотографії учня, записуючи ці якості на проміннячках, що залишилися.

 

«Мій портрет в промінні сонця»

(приклад заповнення)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Необхідно врахувати, що сильні сторони в іншій дитині діти знаходять швидко, іноді важче йде справа з пошуком власних достоїнств. Буває, що діти пишуть щось образливе, в цьому випадку слід ще раз нагадати інструкцію і подати підтримку дитині, на портреті якої з’явився напис, що зачіпає. Оскільки діти пишуть поволі, слід відвести на виконання цієї вправи достатньо часу.

Обговорення підсумків заняття

Обговоріть дії і відчуття всієї групи. Хай учасники скажуть про те, що їм сподобалося, що здивувало, обрадувало на занятті, що вийшло, чим задоволені, які питання залишилися недозволеними.

 

Домашнє завдання

1.    Протягом тижня
спробуйте, скориставшися знаннями, одержаними на цьому занятті, знайти нових друзів і поліпшити відносини із старими знайомими. На наступному занятті охочі

зможуть розповісти про те, як їм вдалося зробити це.

 1. Подумайте, яку назву і який девіз можна дати нашій групі.
 2. Придумайте і напишіть на “портреті в промінні сонця” свій особистий девіз.

   

  Прощання

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,348sec