Знаходимо друзів

Тема: Знаходимо друзів

Мета: сприяти формуванню навиків взаємодії в групі; допомогти учням усвідомити, які якості важливі в дружбі; підвищувати самооцінку школярів.

Хід заняття

 

  1. Вправа “Знайди того, хто…“.

Розвісьте таблички з відповідями на різні стіни класної кімнати.

Скажіть наступне: “Зараз я зачитуватиму різні твердження. Якщо ви погоджуєтеся з почутим твердженням, то повинні підійти до таблички, на якій написана відповідь “так” і намальований веселий хлопчик, якщо не погоджуєтеся, – підійдете до таблички з відповіддю “немає” (на ній зображена сумна дівчинка). Є ще третій варіант відповіді – “іноді, не завжди” (на табличці намальований здивований хлопчик), якщо він підходить вам якнайбільше, то встаньте біля цієї таблички.”


 

 

 

 

 

 

 

 

Зачитуються наступні твердження:

-Я люблю подорожувати.

– Мій настрій схоже сьогодні на осінню теплу, сонячну днинку.

-Я регулярно чищу зуби.

-Я плачу, коли дивлюся сумні фільми.

-Я вірю в рівні права хлопчиків і дівчаток.

– Мені подобається слухати музику.

– Минулого місяця я прочитав нову книгу.

-Я граю на музичному інструменті.

-Я говорю на іноземній мові.

-Я не люблю вчитися.

Я не люблю домашні
завдання.

– Я умію постояти за себе.

 

– Я добрий (веселий).

-Я сподіваюся навести лад в своєму столі.

– Мені тут подобається.

-У мене є друзі в класі.

Після кожного твердження залишайте достатньо часу, щоб діти встигли переміститися до потрібної таблички, подивитися, хто відповів на питання так само, як вони, а хто – по-іншому. Питайте дітей, чому вони вибрали ту або іншу відповідь.

 

 

  1. Вправа “Справжній друг”.

Ця вправа допоможе дітям усвідомити, які якості цінуються в дружбі.

Скажіть наступне: “Кожна людина протягом свого життя прибавляє і втрачає друзів. Дружба доставляє багато радості, але іноді вона може приносити страждання. Дружні відносини постійно міняються у міру того, як ростемо і міняємося ми, самі, з’являються нові друзі, іноді зникають старі. Друзів не бувають багато; хоча відносини можуть бути добрими і теплими зі всіма однокласниками, лише деяким ми довіряємо свої проблеми і переживання “.

Попросіть кожну дитину, передаючи м’яч іншому, закінчити пропозицію: “Друг – це той, хто…”. Випишіть на дошку якості, які пропонують діти, і запитаєте, чому вони вважають важливими саме ці якості.

Попросіть охочих розповісти про свого справжнього друга, відрекомендувати його групі, наприклад:

Привіт! Я б хотів познайомити вас – із Світланою, з своєю подругою. Вона моя сусідка, і я знаю її дуже давно. Вона готує найкраще печення в світі і запрошує мене в гості. Ми з нею багато розмовляємо, а ще ходимо разом гуляти. Вона дуже добра і весела.

 

 

Дискусія на тему заняття:

1. Як ви думаєте, що найважливіше в дружбі?

2.Якщо твій кращий друг (подруга) сказав про те, що йому (їй) якнайбільше в тобі подобається, як ти думаєш, що саме він сказав би?

3. А якби ця людина схотіла сказати про те, що йому не подобається в тобі, як ти думаєш, про що він сказав би?

4. Що заважає дружбі?

5. Яким чином дружба може змінюватися залежно від часу, при різних обставинах?

 

 

  1. Вправа “Мій портрет в промінцях сонця “.

Ця вправа допоможе дітям навчитися приймати іншу людину і знаходити в ньому позитивні якості.

Попросіть дітей узяти свої “портрети в промінні сонця” і написати на двох-трьох промінцях свої достоїнства і позитивні якості. Після цього попросите їх передати свої портрети сусіду зліва. Він, а потім і кожний в колі, повинен доповнити список хороших якостей зображеного на фотографії учня, записуючи ці якості на проміннячках, що залишилися.

 

 

«Мій портрет в промінцях сонця»

(приклад заповнення)

 

 

  

 

 

 

 

 

Необхідно врахувати, що сильні сторони в
іншій дитині діти знаходять швидко, іноді важче йде справа з пошуком власних достоїнств. Буває, що діти пишуть щось образливе, в цьому випадку слід ще раз нагадати інструкцію і подати підтримку дитині, на портреті якої з’явився напис, що зачіпає. Оскільки діти пишуть поволі, слід відвести на виконання цієї вправи достатньо часу.

 

 

  1. Обговорення підсумків заняття

Обговоріть дії і відчуття всієї групи. Хай учасники скажуть про те, що їм сподобалося, що здивувало, обрадувало на занятті, що вийшло, чим задоволені, які питання залишилися недозволеними.

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 3,011sec