Значення міміки і жестів у житті людини

Тема.  Початкові уявлення про невербальні засоби спілкування.

Мета. Дати початкові уявлення про невербальні засоби спілкування (міміка, жести, погляд і т.д.);  вчити спілкуватися мовою жестів,   формувати поняття дружби, товаришування; розвивати почуття співпереживання, чуйності, взаємодопомоги; виховувати потребу й бажання піклуватися про інших, допомагати тим, хто потрапив у біду; розвивати зв’язне мовлення, уяву, творчі здібності, нестандартне мислення дітей, загальну моторику; виховувати бажання спілкуватися з дорослими та з однолітками; збагачувати особистий комунікативний досвід.

Обладнання. Іграшки Котика і Півника, картинки жестів і міміки, олівці кольорові, робочі зошити.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

– Покажіть виразом обличчя, з яким настроєм ви прийшли сьогодні до школи.

Усміхніться один одному, подаруйте свою усмішку мені.

– Намалюйте свій настрій в зошиті на с.56 (завд.1).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Що на вашу думку є основним у спілкуванні людини з людиною? (мова)

– Так, це мова. Мовлення – не єдиний спосіб спілкування. Люди обмінюються інформацією й за допомоги інших засобів – жестів, міміки, погляду, пози, рухів тіла, які часто поєднуються в різних комбінаціях. Усе це невербальні (несловесні) засоби.

Невербальні засоби спілкування – це система немовних знаків, що слугують засобами для обміну інформацією між людьми.

– Сьогодні на занятті ви дізнаєтесь про ці засоби спідкування.

ІІІ. Робота над темою заняття.

– Чи вмієте ви використовувати свою міміку і жести зараз перевіримо.

Дидактична гра „Перетворись і привітайся”.

– Уявіть, що ви перетворилися на заданий ігровий персонаж і привітатися зі своїми друзями, промовляючи фразу:

Доброго дня, малята! – відповідно змінюючи тембр, темп, динаміку  голосу тощо, але неодмінно усміхаючись доброзичливо та привітно.

– Покажіть, як вітається кумедний ведмедик, радісна собачка, добра Чарівниця, весела Мишка, смішне Зайченя, Курчатко, ледачий Кіт, Слоненя…

Дидактична гра „Спілкуємось жестами”.

– Пропоную показати жестами й імітаційними рухами, які будуть доречні в заданій комунікативній ситуації:

  • привітайся з товаришем;
  • попрощайся з мамою;
  • набери номер телефону;
  • покажи рухом голови, що ти не знаєш відповіді.

Дидактична гра „Чому я посміхаюсь?”. Зошит с. 56-57.

Завдання 2.

– У вашому зошиті написані різні словосполучення. Ви прочитайте і зреагуйте на них відповідно зміною виразу обличчя. Свій настрій покажіть в кружечках.

Завдання 3.

– Діти, ви пам’ятаєте казку про Котика й Півника?

– Як вони жили?

– Чи допомагали один одному?

– Чи були друзями?

– Подивіться на малюнку у зошиті і скажіть, що ви відчуваєте коли дивитесь на перший малюнок? На другий? Чи хвилюєтеся ви за півника?

– З»єднайте малюнок з жестом руки, де настрій ваш покращується.

Завдання 4. «Мовою жестів».

– Розглянь малюнки, що на вашу думку означають ці жести?

– На ваших партах є виготовленні картинки з жестом руки «ОК» та смайлик з мімікою сумного обличчя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виховна ситуація «Допоможемо помиритися Котикові й Півникові».

– Використовуючи їх, ми допоможемо помиритися Котикові і Півникові.  Послухайте вигадану казкову історію. Я буду зупинятися, а показуйте відповідно або руку, або смайлик.

– Жили-були Півник і Котик. Жили вони дружно і весело: Котик ходив на полювання, а Півник – господарював у будиночку.

– Але я нещодавно дізналася, що з нашими героями трапилася біда, вони посварилися. Поряд із ними мешкала зла чаклунка, якій страшенно не подобався веселий сміх, що лунав із будиночка друзів. Вона довго думала, що заподіяти, як нашкодити Котикові й Півникові. Чаклунка зробила чудодійне зілля, скуштувавши яке, звірятка посваряться між собою.

Коли Котик, як завжди вранці, вирушив у далеку дорогу на цілий день, чаклунка перетворилася на стареньку добру бабусю. У великому кошику старої було відбірне зерно, поміж яким вона насипала чудодійного зілля. Солоденьким голосочком бабуся покликала Півника, який навіть не підозрював біди, пригостила пшеничкою і одразу ж зникла.

Увечері, коли повернувся Котик, його зустрів роздратований Півник, який не приготував вечері, не поприбивав на подвір’ї. Звірятка почали сперечатися, потім розгорілася велика сварка. Півник грюкнув дверима і пішов геть з дому, даремно його вмовляв і зупиняв Котик. Цілу ніч не спав Котик, все чекав, що Півник передумає і повернеться додому.

Поряд жила мудра Сова, яка, хоч і дрімала вдень, але почула, що відбулося в Півником. А потім вона побачила, куди він пішов і де зараз знаходиться. Вона розповіла Котикові про те, як підманула його друга зла чаклунка.

– Що ж Ви порадите мені мудра пані? – запитав Котик.

Сова порадила Котикові відшукати книгу мудрості, яка знаходиться в чарівній печері. У цій книзі є чарівні заклинання, які називаються «мирилками». Коли Півник знайде Котика, то потрібно три рази сказати мирилку і чари зникнуть. Котик так і зробив, як йому порадила Сова, розчарував свого друга. І жили вони довго і дружно і більше ніколи не сварилися.

– А як би ви допомогли друзям помиритися?

– А чи сваритеся ви зі своїми друзями?

– Які ви знаєте мирилки?

Завдання 5 «Мирилки».

– Прочитайте мирилки і вивчіть одну із них. (Діти вчать і розігрують в парах використовуючи міміку і жести.)

ІV. Підсумок заняття.

– Що нового дізналися на занятті?

– Чи потрібні в житті людей невербальні засоби спілкування?

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Значення міміки і жестів у житті людини (76.6 KiB, Завантажень: 5)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,567sec