Значення експериментального методу в хімії

Тема. Значення експериментального методу в хімії.

Мета. Розкрити  значення  експериментального методу для вивчення  хімії, сприяти свідомому та цілеспрямованому застосуванню експериментів і спостережень хімічних сполук і явищ; удосконалювати вміння проводити хімічний  експеримент; сприяти формуванню в учнів спостережливості,  пізнавальних  інтересів, аналітичних здібностей, гнучкості мислення.

Обладнання. Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця

розчинності, електрохімічний ряд напруг металів.

Форми і методи роботи.  Пояснення, бесіда, індивідуальна робота.

Тип уроку. Урок засвоєння нових  знань та вмінь.

Хід уроку.

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Поясніть, як ви розумієте вислів.

Слайд. „…Людей варто навчати найголовнішим чином тому, щоб вони здобували знання не з книг, а спостерігали самі небо і землю,  дуби і буки, тобто,  щоб вони досліджували і пізнавали самі предмети, а не  пам’ятали тільки чужі спостереження і  пояснення”.

Я.А. Коменський

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь. Довкола нас дуже багато найрізноманітніших речовин. Щоб взнати будову цих речовин, їх поведінку серед  інших, взаємозв’язки з іншими – насамперед слід їх роздивитися, дослідити. Перший крок до наукового вивчення – спостереження, на основі яких висувають гіпотези – припущення, які перевіряють експериментально.  Експеримент допомагає ще глибше вивчити речовини та хімічні явища. Експеримент не виключає спостережень, і навпаки. Експериментатор має можливість керувати досліджуваною системою.

Після виконання певної кількості експериментів науковці  аналізують здобуті дані: порівнюють, роблять висновки,  узагальнюють. У результаті виявляють певні закономірності у властивостях речовин та  перебігу хімічних явищ. На підставі закономірностей  формулюють їхній словесний або математичний вираз –  закон. Висувають гіпотези – здогади або  припущення для пояснення законів. На основі гіпотез створюють певні  теорії(моделі).

Теорія – це гіпотеза, яка витримала багаторазові експериментальні перевірки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Види роботи  під час проведення хімічного експерименту.

І етап. Формування завдань.

ІІ етап. Виконання завдання.

ІІІ етап.  Фіксація спостереження.

ІV  етап. Висновки.

ІV. Узагальнення вивченого матеріалу.

1. Скласти  схему спостереження  або план проведення експерименту(на конкретному прикладі ,кожний індивідуально працює).

2. Встановити взаємозв’язки ( відмінності) між спостереженням та експериментом.

V. Домашнє завдання.

1. Підготуватися до практичної роботи (повторити хімічні властивості оксидів, кислот, солей, основ).

2. Пояснити, чому розчин чаю світлішає, якщо у нього помістити шматочок лимона. Провести спостереження.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

38 (14.2 KiB, Завантажень: 45)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

у 38 (58.0 KiB, Завантажень: 21)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 2,721sec