Значення екскреції та осморегуляції. Виділення азотистих речовин

Тема  Значення екскреції та осморегуляції.  Виділення азотистих речовин.

Мета: узагальнити знання про екскрецію та осморегуляцію, показати процес виділення азотистих речовин; розвивати вміння працювати в парах, логічне мислення, пам’ять; виховувати бережливе ставлення до свого організму.

Обладнання: таблиця «Будова органів виділення», картки для груп

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Вправа “ Я (не ) радий(а) , що знаходжуся тут , тому що…”( Кожен учень починає урок запропонованою фразою , і закінчує вказуючи причину.)

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Метод “Мікрофон “:(   Вчитель починає  фразу ,а  той хто отримає мікрофон її  продовжує  .

Що таке екскреція..?

Що таке осморегуляція..?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель. Кожна система органів має велике значення в життєдіяльності організму, виконуючи ряд функцій, життєво необхідних. Яке значення екскреції та осморегуляції в організмі людини, ми спробуємо сьогодні дізнатись. Відповідь на це запитання ви дасте в кінці заняття.

IV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота в групах.

1 група – екскреція;

2 група – осморегуляція;

3 група –   Значення нирок як органів виділення.

2.  заповнити таблицю «значення екскреції та осморегуляції.»

V. Узагальнення і систематизація знань.

Мозковий штурм.

Які механізми регулюють роботу видільної системи?

Які функції нирок не відносять до сечоутворюючих?

Які органи, крім нирок, приймають участь у виділенні?

Як відбувається осморегуляція?

Які речовини виводяться з організму шляхом екскреції?

VI. Підсумок заняття.

Вправа “ Мої враження від заняття “

завантаження...
WordPress: 22.82MB | MySQL:26 | 1,136sec