Значення дихання. Будова і функції органів дихання

Тема. Значення дихання. Будова і функції органів дихання.

Мета: сформувати  в учнів знання про суть процесу дихання, його значення в обміні речовин і перетворення енергії в організмі людини, будову органів дихання у зв’язку з такими функціями.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи і форми роботи: інформаційно – рецептивні з елементами інтерактивних технологій.

Терміни і поняття: внутрішнє і зовнішнє дихання, органи дихання, кадик, щитоподібний хрящ.

Обладнання: модель гортані, таблиці «Органи дихання»

                   Девіз уроку:

                                                                     « Мистецтво навчання не потребує

                                                                     нічого іншого, ніж  умілий розподіл 

                                                                                                                           часу»

Ян А. Коменський

                                              Хід уроку

І . Організація класу.

Технологія «Підбадьоримо один одного»

(Учитель пропонує учням підбадьорити один одного, створити хороший

мікроклімат.)

ІІ Мотивація навчальної діяльності.

      Вступ до теми на першому етапі вивчення нового матеріалу починається

таким запитанням-задачею: людина може прожити без їжі кілька тижнів,

без води кілька днів, а без кисню не більше 10 хв.Чому? Учні роблять різні

припущення.

ІІІ Представнення теми і завдань уроку (на моніторі комп’ютера)

Вивчення нового матеріалу.

1) Пояснюючи новий матеріал про значення дихання і використовуючи між –  предметні зв’язки з фізикою і хімією, учитель наголошує на енергетичному значенні кисню.

Закріплення І етапу уроку про значення дихання проводиться методом «Шпаргалка» (на моніторі комп’ютера).

 

Дихання – це сукупність процесів…

 

зовнішнє                 внутрішнє

 

 

 

 

 

2) Будова і функції органів дихання.

Учні вивчають, працюючи з підручником і таблицею «Будова органів дихання»

Який рівень навчальних досягнень учнів по даному питанні можна побачити, використовуючи метод «Дерево рішень». На базі вивченого матеріалу учні заповнюють в зошити «дерево» у вигляді таблиці:

Орган Особливості будови Основні функції
1 Носова порожнина    
2 Гортань    
3 Трахея    
4 Бронхи    
5 Легені    

(монітор комп’ютера)

 

ІV Рефлексія

Гра Експрес – тести («вкажіть правильну відповідь «так» чи «ні»)

1.Плевральна рідина під час дихання збільшує тертя легень об стінки грудної порожнини.

2. В утворенні звуків бере участь гортань.

3. Під час внутрішнього дихання виділяється енергія.

4. Повітря з носової порожнини поступає у бронхи.

5. Бронхи мають будову, подібну до трахей.

6. У людини є 2 трахеї і 1 легеня.

V Підведення підсумків уроку. Оцінювання.

VІ Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника.

Поміркуйте! В одного американського ковбоя при перестрілці з бандитами грудна клітка була пробита з обох боків. Легені при цьому залишалися не пошкодженими, проте ковбой загинув від задухи. Чому ковбой загинув?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

31 Тема Значення дихання Будова і функції органів дихання. (14.2 KiB, Завантажень: 33)

завантаження...
WordPress: 18.27MB | MySQL:23 | 0.391sec