Зміна почуттів та настрою

Тема.  Малюнок «Мама приїхала».

Мета. Вміти відчувати  зміну почуттів та настрою, розвивати мовлення дітей, вміння влучно висловлюватися, розвивати образне мислення, творчу фантазію; виховувати естетичний смак, любов до найрідніших людей.

Обладнання. Прислів»я записане на дошці, загадки, аркуші паперу та фарби, кольорові олівці, запис колискової.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

Стали, діти, підтягнулись,

Один одному щиро посміхнулись.

Сіли всі рівненько, почанаєм працювати,

Вузлик ще один будемо в»язати.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

– Яка зараз пора року? (весна)

– Як змінилось наше місто з приходом весни?

– Якою ви уявляєте весну , як живу істоту?

– З ким вона схожа? (з мамою)

– Сьогодні на занятті ми будемо говорити про найріднішу людину – МАМУ. Свято матері відзначають у всьому світі. А чи цікаво вам дізнатися звідки прийшло до нас це свято?

Розповідь вчителя.

День Матері відзначається у травні, бо це є місяць Пречистої Діви Марії. У травні, коли природа-мати одягає землю у пишне зелене вбрання, люди  висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері.

У цього свята давня і цікава історія. Пов’язана вона з долею американки Анни Джервіс. Дівчинка рано втратила найдорожчу у світі людину – МАМУ. На її клопотання 1914 року Конгрес США встановив нове державне свято – День Матері. 1929-го року з ініціативи Союзу українок започатковано цей урочистий день на Галичині. Відтоді у другу неділю травня День Матері відзначається дуже широко.

ІІІ. Робота над темою заняття.

Завдання 1. Зошит с. 61, завд. 1.

– Відновіть та запишіть слова, які характеризують маму. (Ніжна, ласкава, щедра, добра, турботлива, квітуча, співчутлива, рідна, найкраща)

– Поясніть їх значення.

– Мати… Це перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина. З першої миті життя схиляються над нами обличчя матерів. В тривозі й любові, в замилуванні й надії вдивляються матері в своїх дітей, сподіваючись і прагнучи щастя для них. Всім своїм життям і працею, прикладом і вихованням наші мами утверджують в нас кращі риси людяности і добра.

Завдання 2. (завд.2)

– Прочитайте вірш «Мати» І. Гнатюка.

Я прокидаюся рано –

Й зразу, хоч ще не встаю,

тільки спросоння погляну,

бачу матусю свою.

Мати – досвітня пташина,

З досвітку віч не зімкне,

ходить по хаті навшпиньки,

щоб не збудити мене.

Мати – то сонечко рідне,

сонечко ясне, земне,

слово її заповітне

гріє і живить мене.

– Який настрій у вас викликає цей твір? Намалюйте з ким (чим) порівнює автор матір.

Завдання 3.

– Прочитайте хором прислів»я з дошки.

Птах радіє весні, а дитя матері.

– Як ви його розумієте?

– Чому птах радіє весні? Чому дитина радіє матері?

– А чи мама радіє вам? Коли мама радіє за своїх дітей?

– У нашому класі є мамині сини і дочки. Скільки їх?

Завдання 4.

– А зараз ми перевіримо дівчат – майбутніх матерів “П’ять важких ситуацій”.

– Що ви зробите, якщо ваш малюк вчинив голосний лемент у громадському місці?

– Як ви відреагуєте на те, що ваша дитина б»є інших дітей?

– Як ви вчините, якщо ваша дитина принесла додому щеня, а ви не бажаєте заводити тварину?

– Ваша реакція на істерику дитини в магазині іграшок?

Завдання 5 «Як я називаю свою маму?». (завд.3)

– Як по іншому ви кажете до своєї мами? Запишіть.

Завдання 6 «Загадки».

– Відгадайте загадки:

Який струмочок повсякчас

Співає ніжно біля нас? (Мамин голос)

Яке колосся золоте

Вниз вершечками росте? (Мамині руки)

Які дві зірки знаєш ти,

Завжди нам світять з висоти? (Мамині очі)

А що широке, як земля,

Та не займа чужі поля? (Мамина душа)

Завдання 7. Прислів»я. Зошит с. 61, завд.4.

– З»єнайте частинки прислів»їв та прочитайте їх. Як ви їх розумієте?

Мати одною рукою б»є, а іншою гладить.

На сонці тепло, а біля матері добре.

Матері ні купити, ні заслужити.

У кого є ненька, у того і голівонька гладенька.

Завдання 8 «Ситуації».

– Уявіть, що ви приходите додому, а мама сумна, у неї поганий настрій. Які слова дібрати, щоб утішити, полегшити, допомогти?

– Уявіть собі, що ваша мама поїхала на деякий час в командировку. Ви залишилися з татом або бабусею. Як ви себе поводити? Чи сумуєте за мамою?

Завдання 9 «Мама приїхала».

– Попрацюйте творчо. Намалюйте малюнок «Мама приїхала». Підбирайте відповідні (теплі) кольори.

(Діти працюють під запис колискової. Виставка малюнків)

ІV. Підсумок заняття.

І скільки б нам не було років – 5 чи 50 – нам завжди потрібна мама, її ласка, погляд. І чим більше любові до мами, тим яснішим і радіснішим стає її життя.

Борг перед мамою не можна виміряти, не можна віддати увесь. Намагайтеся відчувати серце матері. Бо вона у вас одна-єдина.

Пам»ятаймо, любі діти,

Пам»ятаймо завжди з вами,

Що для нас в усьому світі

Найдорожчі – наші мами.

Нам, маленьким і дорослим,

Все дають вони з любов»ю –

Ніжне серце, світлий розум,

Силу нашу і здоров»я.

А як вивчитесь з літами,

Вдячні мамі за турботу.

І поїдете від мами

В інший край десь на роботу.

Хай усі запам»ятають:

І листи, і телеграми,

Шліть туди, де їх чекають,

Виглядають ваші мами.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Зміна почуттів та настрою (20.4 KiB, Завантажень: 6)

завантаження...
WordPress: 22.81MB | MySQL:26 | 0,343sec