Живлення рослин . Транспорт речовин по рослині

Тема : Живлення рослин . Транспорт речовин по рослині.

Мета : ознайомити учнів із поняттям мінеральне живлення , способи живлення рослин , транспортом речовин по рослині , висхідний, низхідний рух речовин; розвивати логічне мислення , вміння  робити висновки ; виховувати почуття господаря , дбайливість ;

Тип уроку : комбінований

Методи і форми проведення: словесні , інтерактивні , проблемно –пошукові .

Терміни та поняття : мінеральне живлення , органічні добрива , мінеральні добрива , бактеріальні добрива ;

Обладнання :  таблиця “Транспорт речовин по рослині “

Не тільки сама істина дає впевне-

                                                                             ність , але й пошук її .

                                                                                            Б. Паскаль.

                                               Хід уроку

І. Організація класу .

 ( Вправа – розвантаження : Учні заплющують очі . Звучить мелодія. Вчитель говорить слова : “ Я прийшов до школи вчитись . Треба бути уважним . Треба бути спокійним . Навколо мене друзі . Всі вони мене люблять . Сонячний промінчик торкається моїх очей і я прокидаюся .”)

ІІ. Актуалізація опорних знань :

Вправа “ Біологічна мозаїка “ .

( Група учнів отримує картки на яких запропоновано набір слів , з яких потрібно скласти задані поняття . Наприклад : Кількісні зміни, об”єму, окремих його частин, збільшення розмірів , маси як цілого організму , ріст . Учні повинні встановити ланцюжок : Ріст – це кількісні зміни , збільшення розмірів, об”єму та маси як цілого організму та окремих його частин, зумовлений поділом.)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності :

Вправа “Відстрочена відгадка “:

Проблемне питання : За допомогою яких сил здійснюється транспорт речовин по рослині ?

Які речовини впливають на формування рослинного організму ?

ІY. Повідомлення теми і мети уроку :

            Завдання уроку :

  1. Мінеральне живлення .
  2. 2.       Повітряне живлення.
  3. 3.       Транспорт речовин по рослині.

Y. Надання необхідної інформації :( Пояснення вчителя з використанням комп”ютера)

 

  1. Живлення рослин з грунту .
  2. Добрива :

–           органічні;

–           мінеральні ;

–           бактеріальні.

  1. Вплив нестачі добрив на рослини .

YІ. Інтерактивна вправа ( Робота в групах ):

І група – мінеральне живлення

ІІ група – види добрив

ІІІ група – вплив нестачі добрив на рослинний організм .

YІІ. Рефлексія .

      Вправа “Лови помилку “

( Учитель пропонує твердження , діти реагують оплеском , якщо твердження неправильне .

Наприклад : Мінеральне живлення – це надходження та засвоєння з грунту розчинених у воді неорганічних та деяких органічних речовин.

Органічні добрива – це азотні , фосфорні, калійні.

Добрива можна вносити в грунт в необмеженій кількості .

YІІІ. Підсумок уроку .

      Вправа “ Мої враження від уроку “

ІХ. Оцінювання навчальних досягнень.  Домашнє завдання.

  1. Коментоване оцінювання навчальних досягнень учнів.
  2. Д.з. – Опрацювати відповідний матеріал підручника .

– Дати відповідь на запитання “ Чому , крім мінеральних , у грунт необхідно вносити також і органічні добрива ?”

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Urok5 (165.5 KiB, Завантажень: 46)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

5 Живлення рослин Транспорт речовин по рослині (15.3 KiB, Завантажень: 45)

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,338sec