Життєві цикли вірусів

Тема. Життєві цикли вірусів.

 Мета: сформувати знання про віруси як паразити рослин, тварин, людини;

виявити шляхи проникнення вірусів в організм;  розвивати вміння

використовувати теоретичні знання про віруси задля збереження

здоров’я.

Тип уроку: семінар

Обладнання: таблиці, малюнки «Віруси тютюнової мозаїки», портрети

вчених Луї Пастера, Д.Й. Івановського

Форми і методи роботи: «Мозкова атака», «Акваріум», вправа

«Дешифрувальник», «наукова конференція»

Терміни та поняття: вірусологія, епідемія, пандемія, інфекція,

інкубаційний період.

Девіз уроку

Віруси – це мафія на клітинному рівні

NN

Хід уроку

 

І. Організація класу

«Допоможе дієслово». ( Учитель пропонує учням за допомогою дієслів визначити свій емоційний стан: хвилююся, надіюся, радію, очікую…)

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

«Мозкова атака».

Учні по черзі дають відповіді на запитання:

Хто і коли відкрив віруси?

Яку вони мають будову?

За яким принципом класифікують віруси?

Які властивості мають ці форми життя?

Підведення підсумків. Корекція.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Що є найціннішим для кожного з нас? Здоров’я! Як його зберегти? Відповідь на це запитання й буде зв’язком між знаннями про віруси і проблеми збереження здоров’я.

До участі в нашому семінарі ми запросили «лікарів».

 

ІУ. Повідомлення теми і мети уроку

Тема семінару « Життєві цикли вірусів»

 

У. Вивчення нового матеріалу

Засідання семінару. Учні поділені на малі групи, спікером групи є запрошений «лікар».

Завдання для груп:

Історія розвитку вірусології – координатор дій  « вірусолог»

Що таке епідеміологія? Що є його основою?- спікер « епідеміолог»

Інфекційні хвороби.Як з ними боротися? – консультант «інфекціоніст».

Форми, причини виникнення збудників, джерело інфекції грипу.-науковий керівник групи «лікар – терапевт».

І. Виступи учнів по даних проблемах.

ІІ. «Конференція із лікарями» по проблемі семінару.

ІІІ. «Акваріум». В центрі шкільний лікар і по одному представнику із кожної групи. Складають «Практичні поради для учнів щодо профілактики інфекційних захворювань».

 

УІІ.  Рефлексія.

Вправа «Дешифрувальник». Розмістіть склади в такому порядку, щоб вийшли назви понять, з якими ми сьогодні зустрічались під час семінару.

Епі  Ін  ні  де  мі  фек  оло  де  гія  цій  хво  Пан  ро  би  мія

( Епідеміологія, інфекційні хвороби, пандемія)

 

УІІІ. Підсумок уроку.

 

ІХ. Домашнє завдання. Повторити «Віруси. Життєві цикли». Підготувати інформацію про СНІД та інші вірусні хвороби людини ( робота із додатковою літературою).

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

35 Тема Життєві цикли вірусів. (14.6 KiB, Завантажень: 19)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,326sec