ЗДРАСТУЙ, П’ЯТИЙ КЛАС!

Цілі:

 • дати можливість дітям ближче познайомитися один з одним, сприяти формуванню групової згуртованості;
 • допомогти дітям прояснити свої цілі на час навчання в п’ятому класі.

   

  Матеріали:

  • таблички з відповідями “так”, “ні”, “іноді” (для вправи “Знайди того, хто…”);
   • м’яч (для вправи “Гра з м’ячем”);

   -бланки “Мої цілі” (Додаток 5) – по кількості учасників;

  • бланки “Сонечко” (Додаток 6) – по кількості учасників.

 

Розминка

Вправа “Прошепочи ім’я”

Скажіть наступне: “Всі ви стали учнями середньої школи. В класі з’явилися нові учні. Пропоную вам познайомитися ближче, краще взнати один одного. Приберіть убік стільці, щоб в класі було достатньо вільного місця. Почніть бродити по класу… При цьому підходьте до різних дітей і шепочіть їм на вушко спочатку своє, а потім їх ім’я… Тепер зупиніться, будь ласка. Коли по моїй команді ви знову почнете ходити по класу, прошепотіть іншому на вушко найприємніше, що трапилося з вами вчора. Почали!”.

Вправа закінчується після того, як кожна дитина поспілкується зі всіма учасниками.

Робота по темі заняття

 

Вправу “Знайди того, хто…”

Розвісьте таблички з відповідями на різні стіни класної кімнати.

Скажіть наступне: “Зараз я зачитуватиму різні твердження. Якщо ви згодитеся з почутим твердженням, то повинні підійти до таблички, на якій написана відповідь “так” і намальована весела пика, якщо не згодитеся, – підійдете до таблички з відповіддю “немає” (на ній зображена сумна пика). Є ще третій варіант відповіді – “іноді, не завжди” (на табличці намальована здивована пика), якщо він підходить вам якнайбільше, то встаньте біля цієї таблички.”

Зачитайте наступні твердження:

–    Я люблю подорожувати.

–    Мій настрій схоже сьогодні на осінню теплу, сонячну днинку.

 • Я регулярно чищу зуби.
 • Я плачу, коли дивлюся сумні фільми.
 • Я вірю в рівні права хлопчиків і дівчаток.
 • Мені подобається слухати музику.
 • Минулого місяця я прочитав нову книгу.
 • Я граю на музичному інструменті.
 • Я говорю на іноземній мові.
 • Я – що вчиться 5 класі.
 • Я не люблю вчитися.
 • Я не люблю домашні завдання.
 • Я умію постояти за себе.
 • Я – добрий (веселий).
 • Я сподіваюся навести лад в своєму столі.
 • Мені тут подобається.
 • У мене є друзі в класі.

Після кожного твердження залишайте достатньо часу, щоб хлоп’ята встигли переміститися до потрібної таблички, подивитися, хто відповів на питання так само, як вони, а хто – по-іншому. Питайте дітей, чому вони вибрали ту або іншу відповідь.

 

Вправа “Прощання з початковою школою”

У ході виконання цієї вправи діти згадують приємні моменти навчання в початковій школі, свої успіхи і досягнення.

Скажіть наступне: “Сьогодні я пропоную пригадати все те, що яскраво запам’яталося вам в початковій школі. Що з минулого ви хотіли б “узяти з собою”, щоб відчувати себе затишно і комфортно? Сядьте зручно, розслабтеся, закрийте очі, прислухайтеся до свого дихання.

Пригадай свій найперший день в школі: ти нарядний і красивий, в руках у тебе квіти, на душі радісно і трохи тривожно, та зате відчуваєш себе дорослим. Дзвенить перший дзвінок. Ти входиш в клас, в якому тобі належить вчитися чотири роки. Що це за кабінет? Пригадай його в найдрібніших подробицях. Довкруги нові хлоп’ята – серед них твої майбутні друзі. Пригадай, як ти вибрав собі місце за партою, де в класі знаходилася твоя парта? Пригадай свій перший зошит і “Буквар” і, звичайно, першу похвалу, одержану від вчителя. Хто був першим другом, хто так часто допомагав тобі? Пригадай будь-яку ситуацію успіху за чотири роки навчання в початковій школі. Коли ти відчував себе упевнено, сміливо?.. Коли тобі було радісне, цікаве? Може, це було якесь свято, ранок, або похід, або справа, яка тобі вдаюся виконати дуже добре? А може бути, мама після батьківських зборів похвалила тебе за успіхи, за відмінні оцінки. Що ти тоді відчував? Пригадав?

А зараз поступово повертайся назад. Ти знову тут, в нашому класі. Як тільки будеш готовий, розплющ очі…

Хто хоче поділитися з нами своїми враженнями, тим, що згадалося?”.

 

Дайте можливість висловитися кожній дитині, а потім скажіть: “Запам’ятайте відчуття успіху і упевненості, радощі від навчання, все хороше, що було в початковій школі, і хай ці відчуття допомагають вам вчитися в п’ятому класі “.

 

Вправа “Гра з
м’ячем”

Вправа сприяє проясненню особистої мотивації навчання в середній школі, усвідомленню своїх цілей.

Запропонуйте дітям, передаючи м’яч один одному в довільному порядку, продовжити фразу: “Я хочу, щоб в п’ятому класі я…”. Відповіді можуть бути самими різними.

Після виконання вправи роздайте дітям бланки “Мої цілі” (Додаток 5). Запропонуйте їм написати на своєму листочку чотири головні бажання або мета (“Я хочу…”), враховуючи свої можливості. Скажіть: “Перш ніж написати про свою мету, хай кожний подумає про себе: “А що я можу зробити, щоб виконалося те, що я хочу…”.

Бланки залишаються у дітей. В ході роботи групи, у міру досягнення своїх цілей, кожна дитина розфарбовуватиме веселку, зображену на бланку.

Обговорення підсумків заняття

Хай учасники скажуть про те, що їм сподобалося, що здивувало, обрадувало на занятті, що вийшло, чим задоволені, які питання залишилися недозволеними.

 

Домашнє завдання

1.    Знайдіть свою фотографію, де ви зображені в ранньому дитинстві. Напевно ви були чудовими малюками. Зараз я роздам вам листи, на яких намальовано сонечко (див. Додаток 6). Приклейте цю фотографію в серединку листу, в сонячне коло, вийде “портрет в промінні сонця” (в крайньому випадку, якщо дитині знайдуть фотографії, вони можуть намалювати “автопортрет”). Не показуйте фотографію до наступного заняття нікому з хлоп’ят свого класу. Задумка полягає в тому, що кожний з вас повинен буде вгадати того, хто зображений на тому або іншому сонечку.

Переконайтеся, що діти правильно зрозуміли завдання, і роздайте заготівки.

2.    Постежте за собою: чи відчуваєте ви себе упевненіше в теперішньому часі, коли згадуєте відчуття успіху, який ви пережили у минулому.

 

Прощання

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,646sec