Здоров’я – запорука успіху

Тема. Здоров’я – запорука успіху 

Мета. Поглибити знання учнів про те, як правильно звертатися за допомогою

в медичні заклади щодо збереження здоров’я, з правилами їх обстеження у поліклініці; ознайомити школярів з медичними закладами і лікарями та людьми різних професій, які займаються охороною здоров’я дітей. Переконати дітей в тому, що здоров’я кожного великою мірою залежить від способу життя.

 

Хід заняття

І. Організація класу до заняття.

Сьогодні, хлопчики й дівчатка,

В нас буде урок здоров’я.

Щоб рости і розвиватись,

І міцніти, як броня,

Треба, друзі, піклуватись

Про здоров’я нам щодня.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Людина народжується, живе і помирає. Життя людей проходить по-різному. Одні живуть довго, щасливо, майже не хворіють. Інші часто хворіють, не задоволені своїм життям.

– Що треба робити, щоб бути здоровими і щасливими?

Послухайте вірш. Скажіть, чому здоров’я – це прекрасно?

Хто здоровий, той не плаче,

Жде його в житті удача.

Він уміє працювати,

Хто здоровий – не сумує,

Над загадками мудрує,

Він сміливо в світ іде

Й за собою всіх веде.

Бо здоров’я – це прекрасно,

Здорово, чудово, ясно!

І доступні для людини

Всі дороги і стежини!

 

ІІІ. Робота над темою заняття.

–              Розповідь учителя, надання необхідної інформації.

У Конституції України (ст.. 49) записано, що найвищою соціальною цінністю в державі є людина, її життя та здоров’я. Ні за які гроші життя і здоров’я купити не можна. Здоров’я можна лише формувати, шляхом напруженої праці над собою, зміцнювати щодня, щогодини. Кожен громадянин має право на охорону здоров’я, медичну допомогу, медичне страхування.

Кожна дитина повинна знати, куди потрібно дзвонити, до кого звертатися в разі потреби.

Лікар швидкої допомоги надає першу медичну допомогу і направляє до лікаря-педіатра (дитячого лікаря), а той при необхідності до інших лікарів.

  1. Педіатр лікує загальні захворювання дітей, терапевт – загальні захворювання дорослих, хірург – різні ушкодження органів (робить операції), окуліст – органи зору, отоларинголог – вуха, горло, ніс, невропатолог – нервову систему, уролог – сечовидільну систему, стоматолог – ротову порожнину, зуби, фтизіатр – дихальні органи (легені, бронхи, трахеї), дерматолог – шкірні захворювання, кардіолог – серцево-судинну систему, травматолог – ушкодження опорно-рухової системи. Крім поліклінік і лікарень, існують ще інші заклади охорони здоров’я дітей. Це дитячі санаторії. В них здійснюється санаторно-курортне лікування.

 

  1. Він тренує всіх дітей,

Любить спорт і фізкультуру.

І зарядку робить кожен день.

Має сам міцну статуру. (Тренер)

 

–           Він навчає  нас читати і писати, й малювати.

Щоб ми здоровими були

І добрими дітьми росли. (Вчитель)

 

–           У шапочці біленькій, у білім халаті.

Він здоров’я повертає дорослим і малятам. (Лікар)

 

–        Вперше ми з нею зустрічаємося в дитячому садку. А в лікарні – вона перший помічник лікаря. Стежить за станом і самопочуттям хворих, вимірює температуру, робить ін’єкції, перев’язки тощо. Робить профілактичні щеплення. Дає хворим призначені лікарем ліки, виконує масаж, годує слабких хворих. (Медична сестра)

 

–                    Практична робота в зошитах.

а) Прочитати і записати речення.

б) Хвороби яких органів лікують ці лікарі?

в) Розв’язати кросворд.

г) Гра – подорож. Про які професії йдеться на малюнку?

 

6.  Розповідь учителя з елементами бесіди.

– Які уроки в школі вам подобаються найбільше?

– Чому ви любите уроки фізкультури?

– Хлопчики, в які ігри любите гратись ви?

– Дівчатка, а які ігри захоплюють вас?

 

Щоб розвиватись – треба рухатись. Рух – це життя. Діти, які мало рухаються, ростуть кволими, вередливими. Вони не впевнені у своїх силах, погано вчаться. Ось чому режим школяра має передбачати якомога більшу рухову активність. Це ранкова гімнастика, фізкультхвилинки, фізичні вправи, ігри, прогулянки, катання на санчатах, лижах, велосипедах, заняття у спортивних секціях, посильна праця тощо. Займатися фізкультурою 3-5 разів на тиждень.

 

7.  Хвилинка – цікавинка.

Здоров’я людини визначається, звичайно, не лише віком, масою тіла, зростом. Викликають захоплення ще до кінця не вивчені та не усвідомлені фізичні можливості й резерви витривалості нашого організму.

Послухайте таку історію. Семирічному Віті довелося пробути у крижаній воді цілих півгодини, коли він провалився, катаючись на ковзанах по замерзлій річці. Після тридцятихвилинного масажу серця та штучного дихання відновилась робота серця і легень, – хлопчик ожив і залишився здоровим.

 

8. Життєві історії.

– Чи приходилося вам у житті надавати першу медичну допомогу або доглядати за хворим?

 

ІV. Підсумок заняття .

 

– Запам’ятайте: головний скарб життя – це здоров’я. Без здоров’я немає ні радості, ні щастя.

– Люди яких професій допомагають нам зберегти здоров’я?

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,321sec