Здоров’я – всьому голова. Режим дня

Здоров’я молодого покоління як головний чинник здорового суспільства України. Шляхи розвитку і реалізації здорової нації.

Тема. Здоров’я – всьому голова. Режим дня.

 Мета: уточнити й розширити знання учнів про режим дня; розви­вати елементарні звички здорового життя; виховувати такі риси, як організованість, відповідальність.

Обладнання: плакат «Режим дня», матеріал для дидактичної гри  «Режим дня», тести.

 

Хід заняття

 

І. Повідомлення теми уроку.

ДОБРА ПОРАДА

Добре вчитись — це не значить, Що не можна грати в м’ячик,

Що ховатись слід від мами

Із цікавими казками.

Все встигає той зробити,

Хто уміє час цінити.

—  Сьогодні на занятті ми з вами поговоримо про те, що слід робити, щоб бути здоровим іпро наш режим дня.

 

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. 1.     Розповідь учителя.

—  Якщо ти суворо дотримуватимешся розпорядку дня: спати, їсти, гуляти,

читати, готувати уроки завжди в один і той же час,— твоєму організмові буде легше працювати, ти почуватимешся бадьорим і здоровим, усе встигатимеш робити.

 

  1. 2.     Розглядання плаката з режимними моментами.

7.00 — підйом;

7.05 — ранкова зарядка;

7.15 — умивання та водні процедури;

7.30 — сніданок;

9.00 — 13.40 заняття в школі;

14.00 — обід;

14.30 – 15.30 — післяобідній відпочинок;

15.30 – 17.00 — самопідготовка;

17.00 — підвечірок;

17.30 – 19.00 — прогулянки, ігри на свіжому повітрі;

19.00 — вечеря;

19.30 – 21.00 — читання художньої літератури, домашні ігри, перегляд дитячих телепередач;

21.00.— водні процедури, сон.

 

  1. 3.     Читання та обговорення вірша О. Орача «Галя-невстигаля».

—   Галю, вставай, умивайся,

Та швидше до столу.

—   Галю, мерщій убирайся,

Бо спізнишся в школу!

Галя вилежує, ніжиться

І позіхає,

Довго з портфелем вовтузиться

І — не встигає.

В школі дзвінок продзвенів

І давно почалися уроки.

А коридором чиї то

Лунають поспішливі кроки?

Клас уже знає:

Це знову спізнилася Галя.

Ні, не даремно прозвали

Її Невстигаля.

 

–         Чому Галя завжди запізнюється?

—  Як можна їй зарадити?

—  Чи дотримуєшся ти режиму дня?

—  Чи робиш ти ранкову зарядку?

 

4. Дидактична гра «Режим дня». Робота в групах.

Учням роздають сюжетні картки (кожному ряду — повний набір картинок, де зо­бражено режимні моменти протягом дня). Виграють учні того ряду, які швидше стануть одне за одним так, щоб зберегти послідовність режимних моментів.

 

ІІІ. Закріплення матеріалу.

Читання учителем оповідання про хлопчика Юрка.

—      Юрко прийшов зі школи, швидко поїв і сів за уроки. Крізь відчинене вік­но долинають крики: «Держи його! Обводь зліва! Промазав!» Юрко затулив вуха долонями і намагається читати умову задачі. Урешті, не витримав і побіг на подвір’я рятувати свою команду. Гра була захоплюючою й тривала до самого ве­чора. Наш Юрко був і воротарем, і захисником, і форвардом.

Тут почувся голос сестри: «Ти уроки зробив?» Юрко побіг додому. На порозі його зустріла бабуся і попросила сходити в магазин. Та онук змушений був відмо­вити бабусі, бо не виконав домашнє завдання. Юрко швидко сів за стіл: «Швид­ше, швидше!» Криві літери лягають в рядку. А на читання вже бракує часу, бо сім’я сідає вечеряти.

«Ні, завтра буде інакше»,— вирішив Юрко.

—   Чому Юрко не встиг виконати домашнє завдання?

—  На що ще бракувало в Юрка часу?

—  Що б ви порадили хлопцеві?

 

ІV.Робота над тестами.

Тести

  1. Щоб бути здоровим, потрібно прокидатись:

а)   в один і той же час;

б)   тоді, коли виспишся;

в)   коли розбудить мама.

  1. Ти чистиш зуби:

а)   уранці та ввечері;

б)   уранці;

в)   коли йдеш у гості.

  1. Телевізор ти дивишся:

а)   коли йде передача для дітей;

б)   коли заманеться;

в)   коли виконав домашнє завдання.

  1. Дотримуюсь режиму дня, адже:

а)   вимагають батьки;

б)   хочу бути здоровим і все встигати робити.

 

V. Підсумок заняття.

—  Що ж, слід робити, щоб бути здоровими і все встигати робити?

завантаження...
WordPress: 22.83MB | MySQL:26 | 0,326sec