Здоров’я дитини-запорука добробуту людини

Тема. Виховна година. ’’Здоров’я дитини-запорука добробуту людини’’

Мета: Закріпити поняття про зміцнення здоров’я, повторити ознаки здоров’я, розтлумачити дітям, що таке йододефіцитні хвороби, до чого вони призводять, що таке йод та як наситити свій організм йодом, формувати прагнення до збереження власного здоров’я.

Хід заняття

Вчитель

– Діти, сьогодні на занятті ми з вами поговоримо на дуже актуальну тему «Здоров’я».До нас завітали гості – представники групи « Здоров’я». Це і Доктор Айболить, Доктор Пілюлькін, Знайка, Мальвіна.

 

Доктор Айболить:

– Як ви думаєте, коли людина почувається щасливою?

– Якою намагається бути кожна дитина чи доросла людина?

( Здоровою, красивою, сильною, витривалою, щоб на все вистачило сили)

– Якою роблять людину відчуття здоров’я і сили?

(Допомагають вчитися, працювати, роблять людину сміливою і відважною)

Знайка:

– А я знаю, що з-поміж усього живого, що є на Землі, людина є найдосконалішою істотою. Людина досконала як своїм тілом, так і розумом. Ми повинні пам’ятати, що у кожному з нас – продовження роду і роду людського на Землі.

Мальвіна:

– Я хочу прочитати вам вірш, щоб ви ще раз усвідомили значущість навчання.

«Хто чого вчиться»

Звірі – в хащах лісових,

Риби – в водах річкових,

Птиці – поміж віток

Учать своїх діточок…

 

Коли риби виростають,

Добре плавають в воді,

Птахи – високо літають,

Звірі – бродять по землі.

 

А Людина виростає –

Їздить! Плаває! Літає!

Одкриває! Пізнає

Геть усе, що в світі є.

 

Вчитель:

– Що допомагає людині відкривати, пізнавати? (Розум)

– Хто всьому голова?(Мозок)

 

 

(У людини є головний мозок, спинний і нерви. Все це становить нервову систему).

– Як ви думаєте, за яких умов людина може бути здоровою?

( Коли людина веде правильний спосіб життя)

– Що це значить?

(Споживає різноманітну їжу, робить прогулянки, займається фізкультурою, веде активний спосіб життя).

– Хто знає, чому треба вживати саме різноманітну їжу?

Вчитель:

– До нас завітали ще одні дуже веселі гості, які хочуть з вами подружитися, щоб ви теж були завжди веселими, здоровими.

 

Це Капітошка – Вітамінчики!

Ми припливли до вас течією річки Здоров’я.

Хто дружити з нами буде.

Той хвороби всі забуде,

Виросте міцним, здоровим,

І відгонить всі хвороби.

Ми принесли вам ласощі – подарунки.

 

–         Вітаміном А багата,

Про це всі повинні знати,

Щоб ви високими росли,

Щоб зір ніколи не псувався,

Потрібно моркву споживать.

 

–         Я – житній хліб.

Смачний я з супом і борщами.

Зі свіжим маслом, з огірками.

 

–         Я – є в картоплі, цибулі, часнику,

В смородині, шипшині,

Фруктах і рослинних всіх продуктах

Вчитель – Погляньте, яка красива Дівчинка!

Йодинка – Я – « Йодинка»! Я теж хочу подружитися з усіма дітками.

Діти – А чому тебе так цікаво назвали?

Йодинка – Бо я живу у країні «Йодія». У моїй країні всі продукти харчування містять йод..

Знайка – Я чув, що йод має велике значення для організму людини. Йод – це хімічний елемент 7 групи періодичної системи Д. І. Менделєєва – був відкритий в 1811 році французьким хіміком Куртка.

Доктор Пілюлькін – Йод – мікроелемент харчування, він надходить в   організм тільки ззовні. 95% йоду надходить в організм із їжею рослинного та  тваринного походження. Решта 5% надходить із водою та повітрям. Добова потреба в йоді – 100-200 мкг, а за все життя людина споживає тільки 3-5грамів йоду (менш ніж 1 чайна ложка)

– А в яких продуктах міститься йод?

Робота за таблицею « Вміст йоду в деяких продуктах харчування»

Які продукти найбільше містять в собі йод?

Робота в групах

1 група малює плакат «Овочева Йодія»

2 група малює «Фруктова Йодія»

3 група – «Дари моря»

Пісенька на згадку « Ягідна родина»

Ми – родина ягідна

Вітамінна, лагідна.

Наші ягоди смачні

Мають сили чарівні.

Ви смакуйте запашні

Наші соки – трунки,

Вітамінної рідні щедрі подарунки!

Вчитель   – Діти, чи готові ви подружитися з нашими сьогоднішніми гостями?

– Давайте подякуємо за подарунки і за розповідь про , те яке значення має , які продукти ми споживаємо.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,323sec