Збирання врожаю ягід та його облік

Тема. Збирання врожаю ягід та його облік.

Мета:  вдосконалити знання та вміння учнів про техніку збирання врожаю та його облік; розвивати моторику рук, увагу, вміння працювати з садовим інструментом; виховувати бережливе ставлення до знарядь праці та навколишнього середовища.

Обладнання: збиральний інвентар і тара.

Методи та форми роботи: інтерактивні методи («мікрофон», психологічний  тренінг „ Подаруй  товаришу  посмішку”, робота в парах).

 

Хід заняття

І. Організаційний момент

Психологічний  тренінг „ Подаруй  товаришу  посмішку.”

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Метод “Мікрофон”.

–         Який інвентар слід використовувати при збиранні: яблук, полуниці, смородини та ін..

–         Чи потрібно сортувати зібрані плоди і чому?

–         Як збирати фрукти для зимового зберігання?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  Учні самостійно формують позитивну мотивацію для вивчення теми.

IV. Повідомлення теми заняття

Вчитель повідомляє тему уроку

V. Надання необхідної інформації

Визначення врожайності плодових і ягідних культур по бруньках та зав’язі має значення для підготовки до збирання врожаю і реалізації його. На ягідних плантаціях урожай визначають за середнім урожаєм з гектара за минулі роки, враховуючи вік насаджень, зрідженість ділянок, стан рослин і силу цвітіння. На ділянках кісточкових порід визначають урожайність за середнім урожаєм з гектара і з дерева за минулі роки, враховуючи вік дерев, стан їх і силу цвітіння. На деревах яблуні і груші перше визначення врожайності проводять восени за кількістю плодових бруньок, що утворились . Вдруге врожай визначають навесні за кількістю плодових бруньок і силою цвітіння. Орієнтовно вважають, що передбачається слабкий урожай, коли на дереві заклалося квіткових бруньок до 20%, середній — до 50% і сильний — 75% і більше.

Визначення врожайності за кількістю і якістю зав’язі проводять після цвітіння і масового опадання зав’язі, підраховуючи плоди на частині крони плодового дерева, і потім перераховують на все дерево. Знаючи середню вагу одного плода даного сорту і кількість таких дерев на площі, можна орієнтовно підрахувати врожайність ділянки. Точніше урожайність плодових дерев визначають перед збиранням урожаю.

Організація і техніка збирання. Щоб правильно орга­нізувати збирання врожаю, необхідно заздалегідь визна­чити очікуваний урожай. Враховуючи такий урожай, ви­значають потребу в робочій силі, збиральному інвентарі, тарі, пакувальних матеріалах та площі приміщень для товарної обробки. Основним завданням збирання плодів і ягід є збере­ження товарної якості врожаю. Плоди та ягоди не по­винні мати механічних пошкоджень. Плоди зерняткових і кісточкових порід, призначені для тривалого зберігання або вживання у свіжому вигляді, збирають лише вручну. Спочатку збирають падалицю, а потім приступають без­посередньо до знімання плодів. Ящики з падалицею та із зібраними плодами встановлюють в окремі штабелі. Збирання починають з нижнього ярусу периферії крони дерева, потім за допомогою драбин поступово підніма­ються у верхні яруси та в середину крони. При такій по­слідовності знімання можна запобігти збиванню плодів під час пересування драбин. Варто зауважити, що деякі сорти сливи та черешні з щільним м’якушем, призначені для споживання свіжими, можна збирати за допомогою струшувача.  Ягоди, призначені для зберігання, обов’язково повин­ні бути з плодоніжкою, плодоложем або гронами. Зніма­ти плоди і ягоди необхідно в суху погоду

VI. Центральна частина заняття – інтерактивна вправа.

Виконання практичної роботи.

  1. Облік урожаю.
  2. Збір врожаю.

VІІ.   Рефлексія.

. Гра « Ваша думка»

Робота в парах. Учні роблять облік урожаю по парах і висловлюють свої думки  з приводу врожайності ягідних культур.

VIII.  Домашнє завдання.

Скласти ребус до теми уроку.

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

33 Тема Збирання врожаю ягід та його облік (15.3 KiB, Завантажень: 2)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,313sec