Завершення малюнків та орнаментів

Тема.  Завершення малюнків та орнаментів.

Мета. Розвивати мислення, просторове уявлення та просторову орієнтацію, пам’ять, увагу, дрібну моторику рук, мовлення; вчити знаходити закономірність розміщення об’єктів; удосконалювати вміння симетрично відтворювати предмети за зразком, формувати пізнавальну активність.

Обладнання. Малюнок потягу, учнівські зошити із завданнями.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову!

ІІ. Повідомлення теми заняття.

– Сьогодні в нас буде незвичайне заняття. Ми з вами вирушимо на екскурсію по нашому мальовничому містечку. А на чому ми поїдемо дізнаєтесь, якщо відновите букви у слові. (Зошит с. 6-7, завд. 1)

 

 

– Так, це потяг. Займайте місця і вирушимо в дорогу.

ІІІ. Робота над темою.

1. Вправа «Домалюй». (завд. 2)

 – А яким ще транспортом можна подорожувати? (відповіді дітей)

–  Кожному малюнку чогось бракує… Домалюй усі зображення.

   2. Вправа «Залізниця». (завд. 3)

– Займайте свої місця і рушаємо на екскурсію. (Чу-чу-чу)

– Ми будемо їхати складною залізницею. Допоможіть потягу проїхати нею.

   3. Вправа «У саду». (завд. 4)

– Ми наближаємось до саду. З приходом осені люди збирають щедрий урожай на полях, у садах. Наш садівник також готується до зими.

– Відтвори  фрукти, які зібрав садівник.

4. Вправа «Поляна квітів». (завд. 5)

– Потяг рушив далі і ми потрапили на поляну запашних квітів.

– Домалюй і розфарбуй відповідним кольором, щоб поляна розквітла.

Фізкультхвилинка

Зробимо паузу і відпочинемо.

«Квіти»

(Діти присіли, імітують нерозкриті голівки квіти. Діти повільно підносять руки  вгору і розкривають долоні з розімкнутими пальцями, імітуючи виросли квіти.)

Раз-два-три, квіточки,

До сонця потягнулися високо,

(тягнуться на пальчиках, дивляться вгору)

Стало їм приємно і тепло!

Вітерець пролітав,

Гілочками похитав.

Вліво похитнулись —

(нахилили тулуб вліво, вправо, вперед)

Низенько пригнулись.

(низько пригнулись)

Вправо похитнулись —

Низенько пригнулись.

Вітерець, тікай!

Квіточки не ламай!

Нехай вони цвітуть, ростуть,

Дітям радість несуть!

5. Вправа «Лісові мешканці». (завд. 6)

– Рушаємо далі. Наш потяг наближається до густого лісу. У ньому живуть лісові мешканці. Назвіть їх і домалюйте чого у них не вистачає.

6. Вправа «Орнамент». (завд. 7)

– У лісі ми назбирали різних листочків щоб виготовити закладку для підручника. Продовжте ряд закладок.

ІV. Підсумок заняття.

     – Вже вечоріє і нам пора повертатися додому.

– Чи сподобалася вам наша подорож? (відповіді учнів)

– На нас чекають ще багато цікавих подорожей і завдань.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Завершення малюнків та орнаментів (14.8 KiB, Завантажень: 10)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,340sec