Застосування вуглеводів, їхня біологічна роль. Розвязування вправ тиа задач

Тема. Застосування вуглеводів, їхня біологічна роль. Розвязування вправ тиа задач.

Цілі уроку: поглибити й систематизувати знання учнів про застосування вуглеводів, їх біологічну роль на основі знань про їх будову, властивості; обгрунтувати харчову цінність вуглеводів; сприяти розширенню кругозору учнів; ознайомити учнів з видами професій, що пов’язані з використанням вуглеводів; формувати вміння переносити знання біології в хімію; здійснювати міжпредметні зв’язки з біологією; сприяти збереженню здоров’я учнів.

Обладнання: таблиця «Класифікація вуглеводів», пам’ятка про вміст вуглеводів у продуктах харчування, таблиця «Вміст енергії в продуктах харчування», додаткова література.

  Методи й форми: розповідь, бесіда, повідомлення, групова робота, інтерактивні форми навчання, діалог, фронтальна робота.

Тип уроку: міжпредметний інтегрований урок засвоєння нових знань.

Девіз уроку:

 Найкращий з усіх скарбів знання.

 Його не можна ні вкрасти,

ні загубити, ні знищити!

             Г. Сковорода

Хід уроку

Учитель заздалегідь пропонує учням теми повідомлень, формує гетерогенні групи.

І. Організаційний момент

Учитель біології

Сьогодні з вами урок

бінарний проведемо;

науки біологію і хімію

навіки сплетемо.

Учитель хімії

Життя цікаве і змістовне.

Без знань цих аж ніяк

не повне.

Всюди із нами вуглеводи:

і глюкоза, й сахароза,

і крохмаль, і целюлоза.

Як без них нам обійтися?

ІІ. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду

Учитель біології

Вуглеводи добре знаєм,

в їжу їх ми так вживаєм,

А іноді І не знаєм,

Що шкідливими бувають

І здоров’я забирають.

Учитель хімії

Що ж, потрібно добре

знати,

як їх нам усім вживати,

Де їх використати і як розпізнавати.

А для цього слід пам’ятати

і нічого не забувати.

Учитель хімії проводить бліц-опитування.

Запитання

  1. Які вуглеводи ви знаєте?
  2. Як вони класифікуються.
  3. В яких формах перебуває глюкоза?
  4. Якими реакціями можна виявити глюкозу?
  5. Чому сахароза не дає реакції срібного дзеркала?
  6. Чому крохмаль і целюлоза є полісахаридами?
  7. Чим відрізняється крохмаль і целюлоза?

Учитель біології

1. Яких органічних речовин найбільше в біосфері?

2.У результаті якого процесу на Землі утворюються вуглеводи?

3.Які вуглеводи мають енергетичне значення як продукти харчування?

ІІІ.. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, метиочікуваних результатів

Учитель інформує, що сьогодні з учнями працюють два вчителі — біології та хімії.

Це виконується з метою найглибшого засвоєння знань про .вуглеводи, їх біологічну роль на основі знань біології, хімії.

Учитель біології. Вуглеводи використовувалися ще в давнину. Найпершим вуглеводом був мед. Крохмаль був відомим ще грекам. Целюлоза відома ще з II століття до нашої ери. З цукром ознайомилися ще в 327 році до нашої ери.

Ця інформація неповна, і тому учні роблять повідомлення на тему «Чи знаєте ви що?…» (повідомляють про історію відкриття вуглеводів та поширення їх у природі).

Учитель оголошує тему, мету уроку, повідомляє, яких очікуваних результатів засвоєння теми чекає від учнів:

знати: склад, властивості, застосування вуглеводів;

уміти: складати хімічні рівняння, розв’язувати задачі, розрізняти позитивне, негативне у вуглеводах, робити висновки, аналізувати вивчене.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Учитель хімії. Сьогодні вивчатимемо значення речовин, з якими ви вже знайомилися на уроках біології та хімії.

Завдання уроку: виявити яке значення мають ці речовини, де вони застосовуються, для чого ми їх вивчаємо.

І. Гра «Мікрофон» (проводить учитель хімії)

Учні по черзі відповідають на запитання:

  1. Які фізичні властивості глюкози?
  2. Які фізичні властивості сахарози?
  3. Які фізичні властивості крохмалю?
  4. Які фізичні властивості целюлози?
  5. Чому целюлоза утворює штучні волокна, а крохмаль — ні?
  6. Яку форму має глюкоза, сахароза, крохмаль, целюлоза?

Учитель біології

  1. В яких продуктах містяться вуглеводи і яка їх особливість?
  2. 2.     Як утворюються вуглеводи?
  3. Що вам відомо про фруктозу?
  4. У результаті якого процесу на Землі утворюються вуглеводи?
  5. У чому суть фотосинтезу?
  6. Які вуглеводи швидше засвоюються організмом?

2. Повідомлення вчителя біології (використання таблиці про кількість енергії в продуктах харчування)

Вуглеводи — джерело енергії, виконують важливу роль в обміні речовин, сприяють нормальному травленню.

Пам’ятайте!

Надмір вуглеводів шкідливий, тому що порушує обмін речовин.

Проблема століття: тучність людей.

Давайте вдумаємося в слова: «Жодній людині не вдалося оминути смерті, однак кожен з нас, додержуючись деяких гігієнічних і дієтичних правил, може подовжити своє життя».

Багато речовин існує

у природі.

Вам нагадаємо тут

при нагоді:

Щоб правильно їх всі

застосувати,

Властивості фізичні

та хімічні варто знати.

Учитель хімії. Вуглеводи застосовуються в харчовій, текстильній, фар­мацевтичній і деревообробній промисловості, медицині.

Зокрема:

Глюкоза в медицині — для лікування дистрофії, у кондитерській справі у виробництві пива, для квашення капусти, огірків, молока, силосування кормів. Є відновником у текстильній промисловості.

Сахароза — це харчовий продукт, пластифікатор у виробництві пластмас, для виготовлення ліків, сиропів, мікстур тощо.

Крохмаль використовується як продукт харчування, для одержання патоки, приготування клею, обробки тканини, виробництва етилового спирту, у медицині для виготовлення мазей, присипки.

Целюлоза використовується в будівництві, для виготовлення тканин, ниток, паперу, виробництва етанолу, каучуку, кіноплівки, пороху, нітролаків.

Учителі хімії та біології ставлять проблемні питання перед учнями.

Учитель хімії

1. Які реакції лежать в основі застосування глюкози?

 

 

 

4.Які реакції лежать в основі застосування целюлози?

6Н7О2(ОН)3)n + 3nНNО3== (С6Н7О2(ОNО2)3) n + 3nН2О

Вибухова речовина

6Н7О2(ОН)3)n + 3nСН3СООН== (С6Н7О2(ОСОСН3)3) n + 3nН2О

Триацетат целюлози

 

Учитель біології. Які реакції лежать в основі життєдіяльності живих організмів?

С6НІ2О6+6О2 =6СО2+6Н,О + Е (2,8/-103кДж/моль)

окиснення глюкози

Учні записують реакції біля дошки, ще раз акцентується увага на хімізмі цих реакцій.

Випереджальне навчання

Групова робота: технолог, лікар, фармацевт, дієтолог.

Повідомлення технолога харчової промисловості «Вуглеводи в харчовій промисловості».

Повідомлення лікаря «Вуглеводи в медицині».

Повідомлення фармацевта «Вуглеводи – ліки».

Повідомлення технолога легкої промисловості «Целюлоза — сировина для виробництва штучних волокон».

Повідомлення технолога деревообробної промисловості «Целюлоза — будівельна сировина».

Повідомлення дієтолога «Правильне вживання вуглеводів — запорука міцного здоров’я».

Учитель біології. Вуглеводи виконують функцію енергетичну, будівельну, запасну, кумулятивну.

 

 

 

V. Узагальнення знань

1. Розв’язування задач на використання процесу фотосинтезу та окиснення глюкози.

Задача

І варіант

Який об’єм карбон(ІУ) оксиду утвориться в результаті повного окиснення 0,5 моль глюкози (н. у.)?

 

II варіант

Яка маса глюкози утвориться в процесі фотосинтезу із 44,8 м3 вуглекислого газу (н. у.)?

2.      Інтерактивна вправа

Активна форма роботи «Діалог» — спільний пошук членами групи (технолог, лікар, фармацевт, дієтолог) узгодженого рішення. Керівники груп приходять до спільної думки про значення вуглеводів, їх роль, шкоду від надмірного вживання та раціональне, дієтичне та роздільне харчування.

Головні постачальники крохмалю

Борошно пшеничне і житнє — 60— 68 %; крупа манна — 63—73; крупа гречана, перлова, пшоно — 65; крупа вівсяна — 55; горох, квасоля — 43-47; макаронні вироби — 68; хліб житній — 45—50; хліб пшеничний — 47—53; печиво —51—56%. Картопля, яку вважають основним крохмалистим продуктом, містить тільки 18 % крохмалю, зелений горошок — 7%, а такі зовні крохмалисті продукти, як гарбуз і банани, —лише 2 % крохмалю. У найбільш поширених овочах — капусті білокачанній, моркві, помідорах — тільки 0,2—0,5 % крохмалю.

Застосування крохмалю

1. Крохмаль — основний вуглевод їжі людини, що складає 80 % усіх споживаних вуглеводів; він безпосередньо організмом не засвоюється. Гідроліз крохмалю під дією ферментів починається під час пережовування їжі в роті, продов­жується в шлунку й кишечнику. Утворена глюкоза всмоктується в кров і надходить до печінки, а звідти — до всіх тканин організму. Надлишок глюкози відкладається в печінці у вигляді глікогену.

2. Продукти гідролізу крохмалю (глюкоза, патока) використовують у харчовій та кондитерській промисловості.

  1. Крохмаль застосовується для накрохмалювання білизни: під дією нагрівання гарячою праскою він перетворюється на декстрини, що склеюють волокна тканими й утворюють щільну плівку, яка охороняє тканину від швидкого забруднення.
  2. З крохмалю виробляють етиловий спирт. Для цього крохмаль піддають гідролізу, а глюкозу, що утворилася, з допомогою спиртового бродіння перетворюють на спирт.

5. З крохмалю виробляють папір, клей, лікарські препарати.

 

3.      Самостійна робота з додатковою літературою із центру зайнятості про перелік професій, які необхідні для нашої місцевості й пов’язані із застосуванням вуглеводів

VI. Підсумки уроку

Учителі підбивають підсумки уроку, виставляють оцінки, дізнаються про оцінки уроку учнями. Для цього учням роздаються картки, в яких вони ставлять відмітки про враження від уроку:

Мені сподобався урок.

Мені не сподобався урок.

Я все зрозумів.

Я не все зрозумів.

Я нічого не зрозумів.

Я був активний на уроці.

Мені було нудно.

Учитель хімії. Знання, що ви отримали на уроках біології та хімії, допомогли  нам засвоїти тему сьогоднішнього уроку.

Урок закінчився, і ви

вже здійснили засвоєння теми.

Я думаю,

що ви запам’ятали

що їсти, як жити,

і в що одягатись.

Як правильно нам всім

треба харчуватися.

Учитель біології

Ми всі тут зрозуміли,

Що вуглеводи

нам потрібні,

але завжди слід пам’ятати:

Якщо хочеш бути

здоровим — бігай,

Хочеш бути розумним — бігай,

Хочеш бути бадьорим — бігай.

Тому що обмін речовий

і вуглеводи — це баланс

нашого життя.

VІІ. Домашнє завдання

Творче завдання. Знайти в довідниках інформацію про штучні замінники вуглеводів.

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Конспект Him 11 (45) (91.9 KiB, Завантажень: 23)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,319sec