ЗАРУБІЖНІ БІБЛІОТЕКИ. ЗАОЧНА МАНДРІВКА

Мета. Познайомити з роботою зарубіжних бібліотек, повторити, закріпити й узагальнити матеріал тем, розвивати вміння, які формувалися на уроках, виховувати в учнів почуття поваги до книги.

(Гра «Продовжити розповідь». Повідомлення про роботу зарубіжних бібліотек).

Бібліотекар. Американський бібліотекознавець Б. Лірберг у своїй книзі «Бібліотечний маркетинг» вказує, що головна мета бібліотечного маркетингу – зберегти бібліотеку як культурний інформаційний центр із великим діапазоном можливостей.

У США — це не тільки накопичення, підбір і видача різних документів, але й фактографічне обслуговування, коли виявляють відомості про працевлаштування, найбільш важливі події в комерційній, науковій і культурній структурах життя регіону.

Стає традиційним влаштування в бібліотеках художніх виставок, театралізованих зустрічей, зустрічей із політичними діячами.

На Заході, зокрема у Великій Британії, стосунки між користувачами та бібліотекарями регламентуються хартіями та угодами про рівень обслуговування, в яких визначено права та обов’язки обох сторін.

Бібліотека міста Гринвіч

У бібліотеці працює 56 осіб. Завдання бібліотеки — забезпечити вільний та зручний доступ до бібліотечних ресурсів.

У головному читальному залі бібліотеки – понад 1000 назв газет та журналів. Є локальна мережа комп’ютерних баз даних, комп’ютери для
доступу читачів у Інтернет, електронні читацькі каталоги.    

Є в бібліотеці кафе, де відвідувачі можуть перекусити чи випити чашку кави. Вже доброю традицією стали кіновечори по п’ятницях у спеціальному залі бібліотеки. В цьому залі щонеділі проходять концерти, лекції, спеціальні виставки для дітей.

Завдання.

1. Дати визначення слову «феномен».

2.Віртуальна бібліотека це – …

3.Основна функція бібліотеки.

4.    Скласти схему системи бібліотек України.

5.    Публічні бібліотеки (опис ).


Бібліотека міста Гринвіч

Міська бібліотека Амстердама.

Віртуальна екскурсія

Нову будівлю бібліотеки отримала кілька років тому столиця Нідерландів Амстердам. Шедевр архітектурної та книжкової думки має 8 поверхів і 30 тисяч метрів. Це – найбільша бібліотека у Європі. Пропонуємо вам разом із нами здійснити оглядову екскурсію і подивитися, як насправді має виглядати Храм Книжки.

 

Разом із читальними залами та книгосховищами у бібліотеці розташувалися кав’ярня, ресторан, театр, радіостанція, переговорні кімнати, виставкова зала та музей.

.

 

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,653sec