Зародження першого театру

Тема. Зародження першого театру

Мета. Ознайомити учнів із зародженням першого театру; правилами поведінки у театрі; розвивати естетичні здібності; активізувати розумовий процес і пізнавальний інтерес.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми заняття.

ІІІ. Робота над темою заняття.

Розповідь учителя.

Театр зародився в Греції, спочатку він був частиною релігійного обряду. Сцена була кругом, покритий дерном, на ньому, навколо вівтаря Діоніса, греки танцювали. Для того, щоб глядачі могли споглядати те, що відбувається, сцена встановлювалася біля підніжжя пагорба.
Таке розташування послужило початком традиційного устрою грецьких театрів у вигляді півкола сидінь, розташованих на схилах. «Театр» – слово грецького походження, що означає «місце для огляду».
У 500 році до н.е. був побудований театр в Афінах, він був круглої форми і називався партером. За межами кола шикувалися приміщення, які виглядали велично і служили фоном для того, що відбувається на сцені. У цих приміщеннях актори переодягалися. Декорації та штучне освітлення майже не застосовувалося, так як спектаклі проходили в денний час.
Перший театр у Римі був побудований в 52 році до н.е. Римські театри майже не відрізнялися від грецьких, з тією лише різницею, що будувалися вони рівній поверхні. Вперше в партері були встановлені сидіння, а дія п’єси відбувалося на піднятій сцені.
Після звернення римлян в християнство, театри не будувалися. Перший сучасний театр з’явився в 1618 році в Італії, це був театр Фарнезе в Пармі.

Правила етикету у театрі

Концерти класичної музики і хороші вистави ми довго зберігаємо в пам’яті. Кожне відвідування театру – це свято, довгоочікувана подія і не хотілося б, щоб враження були зіпсовані незнанням елементарних правил поведінки.

1.Одяг, яку вибирають для відвідування театру, повинна бути ошатною. Дуже шкода, але останнім часом демократичний стиль в одязі пробрався навіть в театр. Нерідко можна зустріти молодих людей у джинсах, футболках. Це не свідчення демократичності, а ознака поганого тону. За правилами етикету відвідування театру у спортивній та робочому одязі неприпустимо. Для дам недоречні різкі парфуми, а головний убір дамам у театрі потрібно знімати.

2.На виставу краще прийти хвилин за 20 до початку, щоб не поспішаючи роздягтися, придбати програмку і зайняти своє місце.

3.Підтримання тиші – головне правило, яке обов’язково дотримується в театрі вихована людина.

4.Мобільні телефони в театрі відключають.

5.Вкрай неввічливо під час вистави або концерту шелестіти програмкою або обговорювати те, що відбувається на сцені. Враженнями можна поділитися в антракті. Якщо трапилося так, що вистава вам не сподобався, дочекайтеся найближчого антракту і спокійно йдіть.

6.Після закінчення вистави не поспішайте залишати зал. Йти із зали потрібно не раніше, ніж артисти підуть зі сцени. Якщо ви хочете вручити букет квітів улюбленому акторові, то не піднімайтеся на сцену. У театрі сцена – святе місце, і сторонні ступати на сцену не мають права. Зачекайте, поки актори вийдуть на авансцену, і тоді вручите букет.

ІУ. Образно-ігрові вправи

«Перестав стілець»

Завдання 1

Діти по черзі переставляють стілець, решта уважно спостерігають. Необхідно уважно придивитися, як діє кожен учень.

Завдання 2

Діти разом переставляють стільці.

Після виконання вправи, діти діляться своїми відчуттями під час виконання пертого і другого завдання.

Відповіді учнів: коли всі переставляли стілець, то було легко та зручно. Коли переставляєш сам, то розумієш, що на тебе дивляться, тому рухи стають скутими, виникають думки: «Як я виглядаю?»

Завдання З

Діти по черзі переставляють стільці з конкретною метою: «утворити коло», «утворити квадрат», «звільнити центр кімнати».

Після виконання вправи, учні діляться своїми відчуттями під час виконання третього завдання.

 

У. Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,571sec