Заняття «Скажемо курінню «Ні»

Мета: з’ясувати первинні знання про куріння; нагадати про значення здоров’я для людини.

Форма проведення: тренінг

Обладнання і матеріали: аркуші паперу формату А2 і АЗ, олівці, фломастери, маркери, ножиці, скоч, клей, стікери, бейжики.

Зміст заняття

1.    Знайомство (5 хв)

Учасники сідають у коло. Тренер знайомить їх із символічним учасником групи — м’якою іграшкою «Квіточка». Кожен учасник передає іграшку по колу, називаючи своє ім’я та вітаючись із групою.

2.    Правила групи (10 хв)

Кожен учасник називає правило, якого слід дотримуватися на тренінгу. Всі правила записуються на пелюстках квітки. Наприклад:

 • не перебивати — уважно слухати один одного і поважати різні думки;
 • бути доброзичливим — ставитися один до одного доброзичливо і поважати почуття інших;
 • зберігати конфіденційність — не обговорювати поза межами групи ті моменти особистого життя, що стали відомі;
 • бути толерантним — не можна змушувати людину замовкнути лише тому, що її погляди не збігаються з поглядами інших;
  • не галасувати — працювати в групі, не заважаючи іншим.

  3.    Вправа «Очікування» (5 хв)

  Запитати учнів, що вони очікують від наступних тренінгів (буде цікаво, дізнаємося щось важливе). Роздати клейкі папірці в формі квіточок і запропонувати написати свої побажання, очікування, побоювання. Оформити плакат «Наші очікування», «посадити» квіти на галявині.

  Тренер.
  Сучасна молодь вступає в життя не тільки в період бурхливого розвитку науки і техніки, а й у період впливу негативних чинників, перше місце серед яких посідає куріння, шкідлива дія якого відчувається не відразу, а поступово. Куріння та його вплив на організм стали нині соціальною і медичною проблемою.

  Численні опитування населення засвідчили, що багато людей не знають достатньо про шкоду й усі наслідки куріння.

  Куріння — це добро чи зло? Це потреба організму чи данина моді? Чи можливо в сучасному суспільстві досягти успіху без куріння? Відповісти саме на ці запитання ми зможемо на наших заняттях.

  4.    Вправа «Асоціація» (5 хв)

  Кожному учасникові пропонується на перші літери імені написати свої асоціації сприйняття теми «Куріння».

  5.    Робота в групах (15 хв)

  Учні об’єднуються в три групи (чорнобривці, майори, барвінок).

Усім групам пропонується образно відтворити модель здоров’я, до якої можуть належати всі складові (фізична, психічна, соціальна, інтелектуальна, духовна складові здоров’я). Групи представляють свої моделі. Після презентації групам пропонується обмінятися моделями. Група, яка отримала чужу модель, «руйнує» її, тобто імпровізує чинники, що руйнують здоров’я.

Треба «зруйнувати здоров’я» (розірвати отриманий плакат), після руйнування повернути модель її авторам і спробувати відновити «зруйноване здоров’я».

Перед виконанням роботи з відновлення плаката в членів груп слід запитати, що вони почували, коли руйнували чуже. Чи легко відновлювати зруйноване?

Висновок

Відновлювати зруйноване дуже важко. Тому треба берегти те, що маємо.

Тренер. Це завдання ми виконали не випадково, адже одним із чинників, що руйнують здоров’я, може бути куріння. Пропоную вам послухати повчальну легенду.

Легенда про пихатого мандарина

Колись давно у стародавньому Китаї жив розумний, але надзвичайно пихатий мандарин. Цілий день він тільки те й робив, що приміряв пишне вбрання і вихвалявся перед підданими своїм розумом.

Так минали дні за днями, роки за роками… Аж ось країну облетіла звістка, що неподалік оселився чернець, розумніший за мандарина. Мандарин страшенно розлютився, але не виказав цього ні жестом, ані словом. Задумав він оголосити поєдинок і відстояти славу наймудрішого нечесним способом: «Візьму я в руки метелика, сховаю його за спиною і запитаю, що у мене в руках — живе чи мертве? Якщо чернець скаже, що живе, я роздушу метелика, а якщо мертве— я випущу його».

І ось настав день поєдинку. У пишній залі зібралося багато людей, усім кортіло побачити змагання найрозумніших у світі. Мандарин сидів на високому троні, тримав за спиною метелика і з нетерпінням чекав приходу ченця. Аж ось двері відчинилися і до зали зайшов невеликий худорлявий чоловік. Він підійшов, привітався і сказав, що готовий відповісти на будь-яке запитання. Тоді пихатий мандарин сказав: «Скажи-но мені, що я тримаю в руках — живе чи мертве?».

Мудрець усміхнувся і відповів: «Усе в твоїх руках!». Збентежений мандарин випустив метелика з рук, і той полетів, радісно тріпочучи яскравими крильцями.

Отже, так само і наше здоров’я в наших руках. І тільки ми маємо робити вибір — руйнувати його чи зміцнювати та відновлювати.

6.    Зворотний зв’язок (З хв)

Учні по черзі продовжують фразу: «На цьому тренінгу я…».

7.    Прощання (2 хв)

Вправа «Подякувати сусідові».

завантаження...
WordPress: 22.94MB | MySQL:26 | 0,595sec