Заняття «Кому вигідно нас обманювати?»

Мета: дати підліткам інформацію про шкоду психоактивних речовин, сформувати негативне ставлення до вживання наркотиків, формувати навички спілкування, передачі профілактичної інформації іншим, залучати підлітків до волонтерського руху.

Форма проведення: тренінг

Обладнання і матеріали: ватман, блокнот дитячі малюнки, таблиці, фотографії, ілюстрації, виставка книжок про шкоду психоактивних речовин .

 

Зміст заняття

Вправа «Вікторина»

Учасники об’єднуються в дві команди й отримують завдання: на основі інформації, отриманої на минулому занятті, протягом 5 хвилин треба Підготувати невелику вікторину — 5 запитань для учасників протилежної команди.

Після підготовки члени команд по черзі ставлять одне одному по 1 запитанню. Якщо команда суперника не може відповісти або відповідає неправильно, то той, хто запитує, повинен виправити або доповнити. Ведучий фіксує бали.

Запитання
для обговорення:

 • Які утруднення у вас виникли при підготовці до цієї вправи?
 • Що допомагає краще запам’ятовувати інформацію?

  Міні-лекція «Наркотики — товар»

  Ведучий.
  Будь-який наркотик — це не алхімія, не магія чи таємниця, а всього лише дуже вигідний товар.

 1. Через залежність і звикання покупець платить за нього гроші регулярно і часто.
 2. Платить все більше грошей у міру того, як зростає доза.
 3. Покупця не потрібно довго вмовляти купити — він сам знаходить

  продавця.

  Тому поширення легальних і нелегальних наркотиків дуже вигідне тим, хто на цьому заробляє гроші (тютюнові й алкогольні компанії, підпільні наркоторговці).

  Декілька цікавих фактів:

  а) участь боксера Кличка в рекламі пива «Чернігівське» в квітні 2006 року за 4 місяці збільшила споживання цього напою на 40 %, у тому числі й серед неповнолітніх;

  б)    брак професійної якісної реклами здорового способу життя і використання непопулярних серед підлітків персонажів і слів у профілактичних цілях. Наприклад, «крапля нікотину вбиває коня». Або щоб ще більше підігріти бажання закурити у підлітка, досить розмістити у місті такі рекламні плакати: сутулий із великою головою зануда працює за комп’ютером (напевно, якусь домашню роботу робить), і підписати: «Куріння — це не для мене», «Палити — це не модно». «Так, це вже точно не для тебе, — думає середньостатистичний підліток. — Такі, як ти, цілими днями тільки й зубрять»;

  в)    весь ринок сигарет у світі поділений так:

 • 17 % — «Філіп Моріс»;
 • 15 % — «Брітіш Тобаго»;
 • 11 % — «Японія Тобаго»;
 • 3 8 % — «Китайська тютюнова компанія»;
 • 19% — інші тютюнові компанії;

  г) чистий прибуток видатного виробника сигарет компанії «Філіп Моріс» у 2006 році становив 12 млрд доларів; компанії «Брітіш Тобаго» — 2 млрд; «Японія Тобаго» (сигарети «Вінстон», «Кемел») — 1млрд 200 млн доларів.

  Запитання для обговорення:

 • У чому особливості наркотику порівняно з іншими товарами?
 • Як ви думаєте, на що витрачають (куди вкладають свій прибуток) тютюнові й алкогольні компанії?
 • Які висновки ми можемо зробити?

  Бесіда «Кому це вигідно?»

  Клас об’єднується в мікро групи.

  Ведучий. Ви — людина, що володіє компанією з виробництва наркотиків (тютюнова, алкогольна, підпільне виготовлення героїну і тому подібне). Підготуйте відповіді на такі запитання:

 • ваша мета (мета вашої компанії);
 • хто ваші клієнти (їхній вік, чим вони займаються);
 • якими методами ви залучали б своїх клієнтів купувати вашу продукцію?

  Після виконання мікро групи представляють свою роботу.

  Запитання
  для обговорення:

 • Як ви ставитеся до тих людей, які поширюють наркотики?
 • Чи є в нашому житті щось схоже на те, що ви описали на своїх плакатах?
 • Ви дізналися про щось нове для себе зараз?
 • Які висновки можна зробити після цієї вправи?

  Вправа «Японський
  метелик»

  Одна людина стоїть у середині кімнати із заплющеними очима: руки витягнуті в обидві сторони, долонями вгору. Інші учасники ходять навколо і торкаються пальцями долонь того, хто стоїть в центрі. Його завдання — схопити кого-небудь за пальці. Якщо йому це вдається, то учасник, котрого піймали, приєднується до нього (або стає на його місце), і вони продовжують ловити інших вже удвох.

  Висновок. Ця хороша гра показує нам, як важко орієнтуватися в тому що відбувається навкруги, якщо очі заплющені. Так важко орієнтуватися, якщо немає інформації. Сьогодні ми зробили перший крок до того, щоб розширити свій світогляд і більше дізнатися, як нас і наших знайомих підштовхують до вживання наркотиків

  Вправа «Будиночки»

  Учасники ходять у кімнаті. Потім будують фігуру «будиночок із жителем», що складається з двох людей. Один учасник — житель — він просто стоїть, опустивши руки, а інший — «будиночок» — тримає над ним руки, символізуючи дах.

  Коли ведучий кричить «дах», учасники, що зображували дах, повинні перебігти і знайти собі нового «жителя»; крик «жителі» означає, що жителі повинні помінятися будиночками; а крик «пожежа» означає, що всі міняються ролями, протилежними до тих, в яких вони були.

  Підсумок і
  завершення роботи.
  Кожен дах повинен дружити зі своїм жителем, а кожен житель повинен берегти свій дах. Ця маленька гра допомогла нам розім’ятися і нагадати, наскільки ми важливі одне для одного. (Загальні оплески.)


   

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,309sec