Залежність дихання від зовнішніх факторів

Мета : Залежність дихання від зовнішніх факторів

Мета : ознайомити учнів із залежністю інтенсивності дихання від різних

екологічних факторів , з пристосуванням до нестачі кисню у болотяних

рослин ( аеренхіма , пневматофори ) ;

розвивати вміння добирати запитання до теми ; узагальнювати

інформацію , робити висновки ;

виховувати взаємоповагу , дисциплінованість , позитивне ставлення до

однокласників ;

Тип уроку : комбінований

Форми та методи : словесні , « Лови помилку» , « Підвішування проблеми» ,

робота в групах

Девіз уроку :

                                                        «Де немає простору для прояву здібностей,

                                               там і немає здібностей і немає самореалізації

                                                особистості ».

Хід уроку

І . Організація класу .

Психологічна вправа

Американський психолог Дейл Карнегі у своїй книжці “Як завоювати  друзів і впливати на людей “так описує цю емоцію : “Вона нічого не коштує , та багато дає. Вона збагачує тих, хто її отримує, і не робить біднішими тих, хто її дарує .

Вона триває мить, а в пам”яті часом залишається назавжди . Ніхто не багатий настільки , щоб обійтися без неї, і немає такого бідняка , що став би від неї багатшим … Її неможливо купити , випросити, позичити чи вкрасти , бо сама по собі вона нічого не варта , поки її не віддали ! “

Ви здогадалися , про що йдеться? Тоді подаруйте її мені . Так, це посмішка . Саме вона може залагодити конфлікт чи непорозуміння ; саме вона допомагає під час знайомства чи ділової зустрічі і просто підіймає настрій тим , хто її отримав , і тим , хто її подарував .

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності :

Вправа « Лови помилку» . ( Вчитель говорить твердження , поняття . Якщо воно правильне , то діти мовчать , якщо – ні , то плескають у долоні .)

Наприклад :

  • Дихання – це процес окиснення органічних речовин у клітині .
  • Дихання відбувається у клітинах , що містять хлорофіл .
  • Інтенсивність дихання не залежить від зовнішніх факторів .
  • Всі рослини мають однакові пристосування до нестачі кисню у повітрі .
  • І т.д.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності :

Метод « Підвішування проблеми» :

–         Ми знаємо , що інтенсивність фотосинтезу залежить від різних факторів . Яких саме ? ( Відповіді учнів )

–         Чи змінюється частота дихальних рухів у людини у різних станах ?

–         В яких випадках ?

–         А у рослин ? ( Учні роблять свої висновки , які вчитель не коментує . Він говорить про те , що в кінці уроку вони самі зможуть перевірити  правильність чи неправильність своїх тверджень і припущень.)

IV . Повідомлення теми і мети уроку .

V. Вивчення нового матеріалу :

1. Інтенсивність дихання ( Робота в малих творчих групах ) :

І група – Залежність процесу дихання від добових і сезонних коливань

ІІ група – Залежність від екологічних  факторів

2/Пристосування до нестачі кисню . ( Розповідь –пояснення вчителя )

VI . Рефлексія :

1.Змоделювати графіки :

А) Добові коливання дихання

Б) Сезонні коливання дихання

2. Повідомлення учнів про особливості дихання у болотних рослин .

VII. Підсумок уроку :

Вправа « На уроці я дізнався про…»

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

16 Залежність дихання від зовнішніх факторів (15.2 KiB, Завантажень: 8)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,328sec