ЗАКРІПЛЕННЯ ЗДАТНОСТІ ДО САМОКОНТРОЛЮ Й САМООРГАНІЗАЦІЇ

Мета: виробити розуміння важливості постійного системного саморозвитку і самовдосконалення для досягнення поставленої мети

/. Притча «8 лап павука»

Мало мати мету — потрібно вміти утримувати її. Артист у цирку несе чашку кави. Спотикається, падає, перекидається. Що ж залишилось від фарфорової чашки?! Але він підвівся і показує нам: чашечка на блюдці ціла, і кава не розлилась. Це його професія. Він вміє це робити.

Потрібно вміти утримувати мету, як чашку кави. Багато справ у людини, багато різних подій і невдач. Але ось вона підвелась, і ось вона — мета. З нею все в порядку!

Вісім лап павука несуть його маленьке тільце не в різні боки.

Хто знає шлях, уміє тримати і мету.

 

2. Мозковий штурм «Що таке щастя?»

По черзі учасники тренінгу висловлюють свої думки на тему «Що таке щастя?»

Усі відповіді учасників записують на дошці. Під час мозкового
штурму приймається кожна думка. Після цього тренер узагальнює їх
разом з учнями. Психолог має обговорити з учнями, що саме для
кожного означає щастя і зробити відповідні висновки. Наприкінці
обов’язково підвести підсумок.    

 

3. Інформаційне повідомлення «Тримай мету»

Існує багато книг, журнальних і газетних статей, які містять рецепти, що допомагають стати знаменитими, досягти успіху в житті, бути щасливим. Скрізь найважливіше — визнач свою життєву ціль, строго крокуй до поставленої мети, вчись її знаходити, розробляй конкретні плани, не переобтяжуй себе безплідними мріями…

Звернімось до книги Максуелла Мольца «Я — це я, або Як стати щасливим». Для Мольца прагнення позитивної мети і є ключем до щасливого життя. «Людина — істота, яка живе нормально і природно, коли зорієнтована на певну мету. Щасливий стан і є ознакою нормальної, справжньої життєдіяльності. Коли людина діє цілеспрямовано, то почувається порівняно щасливою». Існує стійкий стереотип, що пов’язує слова мета, план з одноманітною, нецікавою, часто безплідною роботою. Зібравши всю свою волю, зрозумівши, що тобі в житті приємно і корисно, ти повинен реалізовувати свої плани, прагнути до мети.

Мольц наполягає на протилежному. Досягнути мети можна лише розслабившись, забуваючи про вольові зусилля, які лише перешкоджають. Якщо мета чітка і сильна, вона діятиме сама.

«Людський мозок і вся нервова система діють цілеспрямовано, відповідно до принципу реалізації особистісної мети. Вони функціонують як прекрасний, спрямований на мету механізм, як своєрідна внутрішня автоматична система наведення, яка працює на вас, як механізм успіху або невдачі, залежно від того, як ви, оператор, керуєте ним і які завдання ставите перед ним», — стверджує Мольц.

 

 

 

4. Вправа «Підготовка до ділової гри»

Кожен планує собі програму свого життя на наступний тиждень: навчальні та позанавчальні завдання. (Термін може бути і великим, залежно від того, коли ви збираєтесь закінчувати тренінг.)

Керівник може говорити і про те, що можна поставити собі й надзавдання, наприклад, нормалізувати стосунки з батьками і друзями. Обов’язково підкреслити, що необхідно, виконати все сплановане, і для цього потрібна воля! Весь тиждень необхідно жити за жорстким режимом, щоб встигнути все. Гра закінчується у вказаний термін святом, на якому кожен відкриває свій секрет: чого досяг у грі, що змінив у собі, чого навчився.

 

5. Етюд «Істина…» (метафора)

Сядьте зручно. Увійдіть у спокійний ритм дихання під вислів: «Мені чудово». Заплющте очі і дайте свободу своїй уяві.

Нехай образи легко і плавно змінюються перед вашим внутрішнім зором; може, це буде спокійна гладінь озера, або якась квітка, або м’який, ніжний туман, який, мов легка, прозора вуаль, обтікає вас, заколисує і дарує чарівне відчуття… Ви спокійні та розслаблені… Можете зустрітись із казковою феєю або ще якимось казковим героєм, які дадуть вам мудру пораду на шляху пошуку: що таке мудрість, справедливість, добро та зло?

Ви можете почути історію про те, як один мудрий цар, помираючи, покликав своїх дітей і запитав: «Що кожний із вас думає про світ?» — «Нічого гарного в ньому немає, — відповіли царевичі, — в ньому зло, жорстокість, образи, несправедливість, обман…» — «Гірко мені від цих слів, діти мої. Бо як можна жити і правити світом, якщо ваш розум отруєний думками про помсту за образи, а ваше серце несе тягар смутку. Благословляючи вас на царство, я хочу, щоб ви пам’ятали: що ви принесете у цей світ, таким він і буде. Хай один із вас принесе в нього – ЩАСТЯ, другий – ДОБРО, третій – МУДРІСТЬ, четвертий- СПРАВЕДЛИВІСТЬ.

Знайте, що ЩАСТЯ — це не гроші, не влада, не володіння чимось, це — стан душі, і шукати його треба усередині себе. ДОБРО — це вміння не нести у світ свої прагнення і не нав’язувати нікому того, чого бажаєш сам. МУДРІСТЬ — це не вказувати комусь, яким треба бути, а здатність змінюватися самому. СПРАВЕДЛИВІСТЬ — це вміння не оцінювати інших за своїми мірками».

І пішли його діти нести у цей світ мудрість, справедливість, щастя та добро, але усі вони пішли, в різні боки і тому скрізь чогось не вистачало.

Розповів цю історію, помираючи, цар Давид своєму синові Соло-мону і запитав у нього: «То як же ти будеш правити світом?» І відповів Соломон: «Я все зрозумів, світ не повинен бути розділений. Я правитиму так, щоб у ньому було все разом: і мудрість, і справедливість, і добро, і щастя». Отож, Соломон знайшов свою істину…

Тепер ви можете йти далі та вирушити в мандрівку усередину себе, в пошуках духовної істини. Це нелегкий шлях, на ньому може бути безліч пасток, і тому, ідучи по цьому шляху, людина повинна мати однодумців. Ми допомагаємо одне одному у цій мандрівці до особистого «Я». Ви можете почути різні голоси свого «Я». Дайте їм можливість висловитися… Може, хтось скаже: «Я ображений…», або «Я бажав би…», або «Мені подобається…». Прислухайтеся до цих голосів, дайте їм можливість поспілкуватися. Подивіться на них люблячим поглядом. Ви можете просто дивитися, виказуючи свою безумовну любов, або можете сказати їм про свою любов і відчути або побачити внутрішнє джерело світла в собі, світла, яке ніколи не згасне, енергію, якою ви спроможні керувати. Ви можете зменшити яскравість чи збільшити, наблизити чи віддалити, ваші можливості безмежні… І ви можете зробити глибокий вдих і енергійний видих під вираз: «Я бадьорий», — і повернутися в цю кімнату…

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,329sec