Закріплення вмінь додавати та віднімати в межах 20

Тема: Закріплення вмінь додавати та віднімати в межах 20.

Мета: Закріпити прийоми додавання і віднімання у межах 20, що ґрунтуються на нумерації чисел; формувати навички швидких обчислень; розвивати математичне мислення, увагу, пам’ять,;  виховувати любов до природи, інтерес до предмета

Обладнання: кружечки, трикутники, роздатковий матеріал , таблиця.

Хід заняття

I.     Організація учнів.
Всі почули ви дзвінок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчача,

А за ними і хлоп’ята.

II.    Повідомлення теми і мети заняття

–      На занятті ми будемо закріплювати знання і вміння додавати і
віднімати числа  в межах 20.

III.   Закріплення вивченого матеріалу

  1. Усна  лічба.

Метод «Мікрофон»

. Назвіть: – усі числа від 3 до і 1;

– від 7 до 1 2;  від І 2 до З ,

–     число 3 збільшити на 3 і збільшити отриманий результат на 2;

–     від 8 відніміть спочатку 4, а потім     І;

–     до 2 додайте двічі по 4;

–     від 9 відніміть двічі по 3;

–     яке число доповнює І І до 12, 10 до 12;

–     назви “сусідів” чисел 10; 17;

–     збільшити на 1 числа 17; 10; 13;

–     яке число іде перед числом 11;

–     скільки десятків у числах 15, 17; II,

– Від нитки довжиною 10 см. двічі відрізали по 2 см.. Скільки сантиметрів нитки залишилося.

2.Обчислити приклади.

Робота у зошиті (Завдання 4)

На  записані три колонки прикладів.

Порахувати ,записати відповіді.

11-1=                       17-7     =           16-6=

13+1=|                   20-1=                  10+ 5=

10+3=                     6-6=                   10-6=

12-10=                  10+4=                  19-1=

Перевір приклади ,використовуючи математичні набори.

3.Розвязати задачу і пояснити хід розв’язку при допомозі наочності.

1)Вітя зірвав 11 слив, а Оля – на 2 сливи менше.

Скільки слив зірвала Оля?

2)Толя  знайшов 8 грибів,а Олена –на 2 гриби більше. Скільки грибів знайшла Олена ?

3.  У Юрка були чорні кролики. Коли йому купили 3 білих кроликів, то у нього стало 7 кроликів. Скільки чорних кроликів було в Юрка?

(Зошит , с.,Завдання2)

.      Фізкультхвилинка.
Ось рука і ось рука.
На долоні є ріка.

А на річці плавав гусак.

Гусак великий, молодий.

Вказівний його зловив

А середній общипав.

Безіменний суп зварив

А мізинчик піч топив.

Полетів гусак у ротик,

А із ротика в животик.

От тобі – на !

А гусака – нема.

5.    Творча робота.

Складіть приклад на додавання і віднімання в межах 20, у яких доданком і від’ємником буде число 1.

Кожен учень складає приклад і записує його на дошці.

Наприклад: І9 +1=20             20-1 = 19

18+1 = 19                   15-1 = 14

13 + 1 = 14                  10-1=9

6 .Індивідуальна робота. (Зошит завдання  1)

7.Робота на картках.

За поданим записом знайди відповіді прикладів і постав знак >, <. =.

14-6…10                     3+8…11                4+7…12               11-5… 15              6 + 7. ..4+3                 7+8….  5             6+7….16             1 1-6…6

8.Геометричне завдання (зошит,завдання 4)

3. Скільки усього трикутників?

 

 

IV. Підсумок заняття

–     Що виконували на занятті.

–     Яке завдання найбільше сподобалося і чому? Ви гарно працювали на уроці.

Молодці.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Тема Закріплення вмінь додавати та віднімати в межах 20 (20.5 KiB, Завантажень: 1)

завантаження...
WordPress: 22.81MB | MySQL:26 | 0,307sec