ЗАКОН, ПО ЯКОМУ МИ ЖИВЕМО. ПРАВОВЕ ЛОТО НА ЗНАННЯ СТАТЕЙ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Мета: надати необхідні знання стосовно Основного Закону України і в ігровій формі довести інформацію про статті Конституції, сприяти потребі вивчення цих норм і застосування їх у повсякденному житті.

Обладнання: Зал прикрашений українською символікою: гербом, іншими українськими оберегами, в центрі – макет Конституції України.

Ведуча 1: Ти мене маленького гойдала

Ніжною колискою ланів,

І щасливу долю дарувала

Із дитинства на багато днів.

І за те, що очі в мене світлі,

Славлю я небес твоїх глибінь,

І за те, що я живу на світі,

Дякую по-щирому тобі:

По весні у сонячну погоду,

Як твої колосяться жита,

Я не надивлюсь на твою вроду,

Українська земле золота!

Ведуча 2: Рідна земле моя,

Я листок твій зелений,

Пісня в шелесті трав,

Промінь сонця в росі.

Я з грудей твоїх п’ю,

Україно, натхнення,

Я спішу до землі,

Що цвіте у краї.

Ведуча 1: Скільки світлих доріг

Ти для мене відкрила

До високих зірок,

У широкі поля,

У мені твоя кров,

У мені твоя сила,

Найдорожча з усіх рідна земле моя.

(звучить народна пісня «Чом, чом, земле моя»)

Ведуча 2: Україна… Це слово кожен українець, кожен патріот вимовляє з неймовірною вдячністю, бо воно вміщує в собі усе, про що тільки може мріяти людина.

Україна це Батьківщина, яка стала колискою нашої величності, нашої талановитості, нашої неповторності. Це наша рідна земля, наша ненька, її не можливо забути, чи зневажати, бо саме вона дає нам сили жити, хоч би й в такий нелегкий час.

Ведуча 1: Україна це незалежна Держава. І як у кожній державі є один найголовніший Закон. Він називається Конституцією, або ж Основним Законом. Конституція у перекладі з латинської мови означає «устрій, будова». Це закон про устрій, про будову держави і про головні права та обов’язки громадян. Всі розпорядження Уряду, Президента не повинні суперечити Основному Закону. Ось чому кожен народ бореться за те, щоб мати добру Конституцію. Нелегко буває її виробити, але хоч би як було важко, справа варта того. Бо від Конституції залежить щастя й доля народу і кожної людини.

Ведуча 2: Минуло 11 років після прийняття Верховною Радою України нової Конституції України Конституції України – 1996 р. Це дійсно історична подія у житті українського народу, який виборов справжню незалежність своєї держави головної політичної умови для практичної реалізації народного суверенітету.

Ведуча 1: Конституція має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії. Це означає, що людина, права якої порушено, звертаючись до суду чи будь-якого іншого органу, а також громадської організації, може безпосередньо посилатися на відповідні норми Конституції як на достатні та найважливіші підстави для того, щоб її права і свободи були відновлені. Однак для цього треба знати Конституцію, зокрема закріплені в ній права громадян.

Ведуча 2: Отже, кожен, хто хоче, щоб у спільному Домі-Державі всі жили щасливо, повинен добре знати Конституцію своєї Держави, розуміти її, виконувати і боронити.

Лунають позивні правового лото

Ведуча гри: Шановні наші гості!

Сьогодні ми запросили Вас прийняти участь в правовому лото «Закон, по якому ми живемо» на знання статей Конституції України.

Учасники гри повинні продемонструвати знання Конституції України основного джерела конституційного права, знання про територіальний устрій, символи держави, форми народовладдя, правовий статус мов та інше.

В правовому лото приймають участь 2 команди.

(команди вітають одна одну)

Присутні знайомляться з капітанами команд.

Умови гри: кожна команда отримує карти з 30 номерами. Капітани команд по черзі витягують питання. Обидві команди називають варіанти своїх відповідей. Якщо відповідь вірна, на карті закриваються номери питань з вірними відповідями. У кого буде більше закритих номерів, та команда і перемогла.

Бажаємо, щоб на протязі всієї гри у цьому залі було шанобливе ставлення один до одного, вітав дух взаємоповаги, розуміння. Щоб учасники гри виявили свої знання і ерудицію.

Отже, переходимо до гри.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.95MB | MySQL:26 | 0,603sec