Закладання дослідів та ведення щоденників спостережень

Тема. Закладання дослідів та ведення щоденників спостережень.

Мета: Формувати вміння закладати досліди згідно варіантів,  вести щоденники дослідницької роботи, фенологічні спостереження, доглядати за дослідними культурами; розвивати практичні навички садіння ягідних культур; розвивати бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Обладнання: таблиці, довідники з садівництва,  ножиці, лопати, візки, органічні та мінеральні добрива, щоденники спостережень.
Методи та форми:інтерактивні методи (вправа «Комплімент», «Пригадай»,робота в групах)

Місце проведення заняття: кабінет біології, шкільна навчально – дослідна земельна ділянка або ж місце відведене під посадку саду.

 

Хід заняття

І. Організаційних момент.

Вправа “Комплімент” (Учні в парах роблять один одному комплімент).

ІІ. Актуалізація опорних знань

Вправа “Пригадай”.

  1. Принципи організації дослідницької роботи учнів  .
  2. Робочі плани дослідів, розроблені групами на минулому занятті.

 ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

 Учні самостійно формують позитивну мотивацію для вивчення теми.

IV. Повідомлення теми заняття

Вчитель повідомляє тему уроку і висвічує її на моніторі.

V. Надання необхідної інформації

Дослід 1. Вплив строків садіння живців ягідних культур — чорної смородини, порічок — на їх укорінення і вихід саджанців.

Мета досліду.  Встановити найкращі строки садіння живців цих культур.

Дослід проводять на шкільній ділянці в ягіднику. Розпочинають у першій і другій декаді жовтня, а закінчують  у першій-другій декаді вересня наступного року.

Учитель разом з ланковим оглядає ягідник і визначає місце для закладання досліду, накреслює схему до сліду. Для кожної культури у двох повторюваностях треба мати два поля на кожний строк садіння.  Відповідно до схеми досліду повинно бути по 6 полів на кожну культуру. На цій земельній площі проводять зяблевий обробіток ґрунту і вносять гній, після чого ділять її на дослідні поля відповідно до схеми досліду

Під час уроку живці чорної смородини і порічок висаджують лише на перших парах полів.  На ІІ і ІІІ парах полів живці висаджують у позаурочний час.

Дослід 2.   Вплив строків обрізування вусів суниць садових на врожай

Мета досліду. Закріпити знання учнів про біо­логічні особливості вирощування суниць, навчити їх обрізувати вуси суниць.

Дослід закладають  на ділянках, де рослини  уже плодоносять. Влітку суниці утворюють ву­си, які треба обрізати до або після достигання плодів. Завдання досліду – вивчити ефективність строків обрізування вусів. Для цього виділяють чотири поля суниць (однакового розміру, з однаковою кількістю кущів), які однаково доглядають.

Дослід проводять за такою схемою:

Перше поле – контроль. На рослинах цього поля ву­си не обрізують до кінця вегетаційного періоду.

Друге поле – рослини, на яких вуси обрізують після відцвітання суниць.

Третє поле – рослини, на яких вуси обрізують з часу достигання плодів до збирання врожаю.

Четверте поле – рослини, на яких вуси обрізують піс­ля збирання врожаю і до пізньої осені.

На наступний рік цей дослід повторюють за такою ж схемою.

Урожай ягід збирають і обліковують окремо з кожно­го поля, порівнюють дані врожаю і роблять висновки про найкращі строки обрізування вусів суниць.

VI. Центральна частина заняття – інтерактивна вправа.

Робота в групах.

Виконання практичної роботи

(Кожна група складає план робіт та спостережень по досліду, закладає дослід за допомогою вчителя)

VII.  Рефлексія

Вправа «Я – тобі, ти – мені». Кожна група розказує про виконану роботу та обмінюється досвідом.

(підбиття підсумків роботи)

VIІI. Підсумок заняття.

Підведення підсумків роботи учнів на занятті.

ІХ.  Домашнє завдання

Скласти вірш про літо.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

29 Тема Закладання дослідів та ведення щоденників спостережень (16.7 KiB, Завантажень: 3)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,707sec