ЗАГАРТУВАННЯ для молодших школярів


СОНЦЕ, ПОВІТРЯ І ВОДА

Перші повітряні ванни новонароджений приймає з перших днів свого життя, залишаючись на пару хвилин голеньким при зміні пелюшок. Чим старше маля стає, тим більше тривалий його контакт із повітрям. Сюди входить і денний сон на свіжому повітрі (як влітку, так і взимку). Це основа традиційних методів загартовування повітрям.

Але поряд з ними існують і не зовсім звичайні способи. На-приклад, доктор В.Л. Лебідь пропонує таку систему: в кімнаті з температурою повітря 18-20 ° С на рівні грудей дитини на відстані 5 метрів встановлюється кімнатний вентилятор. Потім роздягнений (!) Малюк встає до нього обличчям, а через 10 хвилин повертається спиною. Поступово тривалість процедур збільшується, а відстань до вентилятора скорочується. Доктор стверджує, що вже після 24 днів тренувань організм адаптується до протягів. Але, чесно кажучи, таких сміливців я ще не зустрічала.

Наближення літа знову дарує нам можливість побалувати сонячними ваннами дитячий організм. “Сонячне” загартовування можна починати з перших погожих днів і продовжувати аж до початку осені. Однак слід пам’ятати, що тут є ряд вікових обмежень – дітям до року не рекомендовані рясні сонячні ванни. Дітлахів до трьох років також слід випускати під ласкаві, але підступні прямі промені з великою обережністю. Таким діткам найкраще обмежитися світлоповітряних ваннами – під розсіяним сонячним світлом. Та й тим, хто старший, перед тим як підставити спинку відкритого сонцю, потрібно виділити тиждень на адаптацію. Температура повітря не повинна перевищувати 30 ° С – ось ще одна неодмінна умова. Не варто забувати про нього.

КОМУ ЦЕ ПІДХОДИТЬ?

Загартовування не має категоричних протипоказань. Усі види гарячкових станів, ураження шкірного покриву, деякі травми і ряд хронічних захворювань у період загострення є тимчасовими обмеженнями. У випадку, якщо процес загартовування був перерваний, починати знову доведеться з малого.

Приділіть найпильнішу увагу індивідуальним реакцій дитини, приступаючи до загартовування. Процедури треба негайно припинити, якщо ви помічаєте задишку різке почастішання серцебиття. Негативними симптомами також можуть стати надмірне збудження або млявість, порушення апетиту і сну. Головне пам’ятати: гартувати дитину потрібно під постійним контролем лікаря-педіатра.

 

 

ПРАВИЛА ЗАГАРТУВАННЯ

Існує кілька принципів загартовування – зміцнення імунітету у дітей, суворе дотримання яких – запорука успіху. Їх розробив відомий російський педіатр Г.Н. Сперанський.

Перші процедури повинні бути щадними і нетривалими. У цій справі не варто поспішати. Лише вміру звикання до мінімального подразника їх можна

 

 

 

обережно посилювати. Загартовування краще починати влітку, коли температура повітря стійка.

ПОСЛІДОВНІСТЬ. До водних процедур і сонячних ванн слід переходити лише після того, як організм дитини звик до повітряних ванн, що викликає незначні зміни в організмі. Спочатку дитина повинна звикнути до обтирання, і тільки потім можна буде приступати до обливань.

СИСТЕМАТИЧНІСТЬ. Не можна переривати розпочаті процедури без серйозних на те підстав. Системою можна вважати як один раз на день, так і один раз на тиждень. Головне – не робити перерв по кілька тижнів.

КОМПЛЕКСНІСТЬ. Спеціальні загартовуючі заходи не дадуть бажаного результату, якщо не поєднувати їх з щоденними корисними звичками: тривалими прогулянками на свіжому повітрі, провітрюванням приміщень. Повітряні ванни принесуть більше користі, якщо поєднати їх з рухливими іграми або фізичними вправами, оскільки активні рухи викликають глибоке дихання.

ІНДИВІДУАЛЬНІСТЬ. Тільки від стану здоров’я кожної конкретної дитини залежить, яким чином проводиться загартовування: у повному обсязі або в щадному режимі.

Страх перед процедурами та їх насильницьке проведення не можуть надати позитивного впливу на організм. Приємні емоції – ось одне з основних правил загартовування.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,308sec