ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ НАДАННЯ ПЕРШОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Перша медична допомога – це оперативна допомога потерпілому при отриманні ушкодження або раптовому приступі захворювання, що надається переважно в порядку само- і взаємодопомоги до того часу, поки не буде можливим одержання більш кваліфікованого медичного втручання.

Оптимальний термін надання першої медичної допомоги – до ЗО хв. після отримання ушкодження. При зупинці дихання цей час скорочується до 5—10 хвилин.

Існує чотири основних правила надання першої медичної допомоги:

  • огляд місця події;
  • первинний огляд постраждалого;
  • виклик “швидкої медичної допомоги”;
  • вторинний огляд потерпілого.

Огляд місця події

При огляді місця події зверніть увагу на те, що може загрожувати життю постраждалого, вашій безпеці й безпеці оточуючих. Це перш за все: оголені електричні проводи, падіння уламків, інтенсивний дорожній рух, пожежа, дим, шкідливі випари, несприятливі погодні умови, глибина водойми і багато чого іншого. Якщо вам загрожує будь-яка небезпека, не наближайтеся до потерпілого. Негайно викличте “швидку медичну допомогу ” або “оперативно- рятувальну службу “.

Намагайтеся визначити характер події. Зверніть увагу на деталі, які могли б вам підказати характер отриманих ушкоджень. Вони особливо важливі, якщо потерпілий перебуває без свідомості. З’ясуйте чи нема на місці події інших потерпілих.

Наблизившись до потерпілого, намагайтеся заспокоїти його. Знаходьтеся на рівні його очей, розмовляйте спокійно, запитайте: “Хто Ви?”, запропонуйте йому допомогу, поінформуйте про те, що збираєтеся робити. Перш ніж приступати до надання першої медичної допомоги, по можливості, отримайте на це дозвіл потерпілого.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,333sec