Загальна характеристика солей. NaCl (камяна сіль): історія добування та застосування, властивості

Тема. Загальна характеристика солей. NaCl (камяна сіль): історія добування та застосування, властивості, значення для людини, хімічна сировина, консервант, способи добування, морська сіль (КСl – гіркуватий смак).

Цілі : закріпити знання учнів про склад солей та їх назви; розглянути загальні фізичні та хімічні властивості натрій хлориду; ознайомитись з способами добування солі; розвивати в учнів вміння оволодівати знаннями, застосовувати їх; навчити учнів систематизувати здобуті знання, розвивати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки; виховувати працелюбність, старанність, наполегливість.

Обладнання та матеріали: джерела додаткової літератури, набір солей, Періодична таблиця.

Хід  заняття

І. Організаційний  момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

 Метод  «Мозгової атаки».

1. Які речовини називають солями?

2. Як складають формули солей?

3. Яку будову мають солі? Що являють собою солі?

4. Як класифікують солі?

5. Що відбувається з деякими солями під час нагрівання?

6. Назвіть основні хімічні властивості солей?

7. Назвіть формулу кухонної солі?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель. Серед неорганічних сполук солі посідають друге місце після оксидів за поширеністю в природі. Найбільш відомою є натрій хлорид, або кухонна сіль. Людина дуже давно усвідомила роль натрій хлориду у природі і почала використовувати цю сіль як харчовий продукт та консервант (соління риби, м’яса, грибів, квашення овочів). Був час , коли сіль коштувала дорожче від золота.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Робота в групах.

І група. Кам’яна сіль в харчовій промисловості.

ІІ група. Історія та первинні технології виробництва солі.

ІІІ група. Морська сіль, способи її добування.

Вчитель: Чи знаєте ви, що морська сіль має переваги від вживання і застосовується для лікування? Оздоровчі властивості морської солі застосовуються в лікуванні багатьох хвороб. Морська сіль знаходить застосування в косметології та медицині. Завдяки стимуляції регенеративних процесів тканин, поліпшення еластичності шкіри, підвищення тонусу, усунення стресів та інших неприємних симптомів, морську сіль можна вважати дуже універсальним засобом. Крім цього , завдяки особливому складу, морська сіль володіє антисептичними, болезаспокійливими і протизапальними властивостями. Високу ефективність показує застосування морської солі в лікуванні  серцево – судинних хвороб. Відмінний ефект робить застосування морської солі в лікуванні поліартритів і радикулітів.

V. Узагальнення та систематизація знань

1. Напишіть рівняння реакцій обміну між розчинами солей:

а) купрум хлориду і натрій сульфіду;   б) алюміній сульфату і барій нітрату.

2. Які  фізичні властивості солей забезпечують їх широке використання у господарстві ? Відповідь супроводжуйте конкретними прикладами.

 VІ.  Підбиття  підсумків  заняття.                                                                                                                 VІІ.  Домашнє завдання.                                                            

1.Використовуючи відомості з географії та різних інформаційних джерел, підготуйте розповідь про поширення якоїсь солі у природі та її використання.       2. Запропонуйте вихід із такої ситуації.  Людина на плоті опинилася у відкритому морі без запасу прісної води. Як добути її з солоної морської води?

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,313sec