• Зареєструватись
  • План-конспект уроку на тему: Загальна характеристика грибів

    загрузка...

    Тема: Загальна характеристика грибів.

    Мета: Ознайомити учнів з характерними особливостями царства та окремих відділів; дати сучасну класифікацію грибів; вказати на подібності грибів з тваринами і рослинами; розвивати поняття про різноманітність живих організмів; вміння порівнювати, узагальнювати та робити висновки.

    Тип уроку: Засвоєння нових знань.

    Форми і методи: Бесіда, методи  “Два – чотири – всі разом, “Експрес –  опитування”, письмова перевірка знань.

    Терміни і поняття: Мікологія, міцелій (грибниця), гіфи, ризоїди, мікориза, гетеротрофне живлення, сапротрофи, паразити, спорангії, спори, гаусторії.

    Обладнання: Саморобна таблиця “Сучасна класифікація царства Гриби”, плодові тіла шапкових грибів (муляжі, фіксовані препарати).

     

    Девіз уроку: Людина не повинна

    соромитися цікавості,

    яку пробуджує в ній природа.

    Ніколас Тінберген.

    Хід уроку.

    І.         Організаційний момент.

    Друзі! Подивіться у вікно. На дворі весна, найулюбленіша пора року більшості людей. Ми чекали на весну всю довгу зиму, чекали і думали: “Чи принесе нам щастя нова весна?”. Я бажаю щоб з весною у ваші домівки прийшов вогник порозуміння і засяяв у кожному віконці, а в наших серцях оселився ще один вогник – вогник надії і сяяв на протязі життя, а ще під час проведення уроку біології.

     

    ІІ.        Мотивація навчальної діяльності.

    Кожен із вас напевне, побував у лісі. Спостерігав за красою квіткових рослин, мелодійним співом птахів, шурхотінням комах. Тобто, зустрічали представників царства Рослини, Тварини.

    – А представників якого царства можна ще зустріти у лісі?

    Отже, мова сьогодні піде про царство Гриби.

     

    ІІІ.      Повідомлення теми і мети уроку.

    Завдання:

    • Ознайомити з характерними особливостями  царства та окремих відділів.
    • Вказати на подібності грибів з тваринами і рослинами.
    • Розвивати поняття про різноманітність живих організмів.

     

    ІV.      Надання необхідної інформації.

    Мікологія – наука, що вивчає гриби.

     

     

     

    Класифікація царства Гриби.

     

     

     

     

     

    V.        Інтерактивна вправа.

    “Два, чотири, всі разом”.

    Учні для роботи об’єднуються в пари. Кожна пара отримує завдання і працюють з додатковою літературою, на опрацювання якого відводиться 10 хв. Після чого пари об’єднуються і обмінюються інформацією.

    Завдання для роботи в групах:

    І група. Які спільні риси грибів і тварин?

    ІІ група. Які спільні риси грибів і рослин?

    В процесі опрацювання матеріалів учні заповнюють таблицю

     

    Спільні риси грибів і тварин

    Спільні риси грибів і рослин

    1. VI.                Рефлексія.

     

    Розв’яжіть кросворд.

    Завдання. Заповніть клітини, давши правильні відповіді.

    • Царство органічного світу.

     

    Г

    (Відповідь: гриби)

    • Наука про гриби.
    • Симбіоз грибів і вищих рослин.
    • Вегетативне тіло гриба.

     

    М

    (Відповіді: мікологія, мікориза, міцелій.)

     

    • Який буває міцелій?

     

    Міцелій                      
                       

    (Відповіді: неклітинний, клітинний.)

    Експрес-опитування.

    Запитання:

    • Чому гриби виділять в окреме царство?
    • На які відділи поділяють царства Гриби?
    • Як називається вегетативне тіло грибів?
    • Що означає поняття “міцелій”?
    • Що таке “гіфи”?
    • Як живляться гриби?
    • На які групи поділяють гриби за типом живлення?
    • Як розмножуються гриби?

     

    1. VII.   Підсумки уроку. Домашнє завдання.

    Опрацювати матеріал підручника “Загальна характеристика грибів”.

    Підготувати повідомлення про різноманітність грибів. Простежити розвиток гриба мукора в побуті.

     

    Urok54
    Urok54
    Urok54.pps
    123.5 KiB
    Завантажень: 14
    54 Загальна характеристика грибів
    54 Загальна характеристика грибів
    54 Загальна характеристика грибів.docx
    61.5 KiB
    Завантажень: 27
    Для скачування файлів необхідно здійснити або Зареєструватись

    Залишии коментар