Задачі на зведення частини числа, або числа за його частиною для 3 класу

Основною зерновою культурою в Україні є озима пшениця. На кожні 100 кг вирощених зернових 1/2 частина – це озима пшениця, 1/5 частина – ячмінь. Скільки пшениці і скільки ячменю припадає на кожні 100 кг зернових?

 

У процесі виготовлення родзинок з винограду випаровується1/4 частина води. Скільки кілограмів родзинок отримає господарство з 600 кг винограду?

 

У першому колгоспі виростили 540 т картоплі, а у другому – на третину більше, ніж у першому. Скільки тонн картоплі зібрали у двох господарствах?

 

Головні технічні культури в Україні – соняшник та цукрові буряки. На кожні 120 кг технічних культур 1/3 – це цукровий буряк, 1/4 – це соняшник. Підрахуй скільки це кілограмів.

 

Для своїх робітників комбінат збудував будинок на 72 квартири. Восьма частина квартир – чотирикімнатні, а решта – трикімнатні. Скільки в будинку трикімнатних квартир?

 

У бочці було 27 л бензину. Спочатку в бочку долили третину тієї кількості бензину, що був, а потім відлили третю частину всього бензину. Скільки літрів бензину залишилося в бочці?

 

Другокласники становлять дев’яту частину учнів, а третьокласників на 12 більше. Скільки дітей навчається у других та третіх класах разом, якщо загальна кількість учнів – 990?

 

У класі 28 учнів. Четверта частина з них поїхала до театру, а решта залишилися в школі. Скільки дітей залишилося в школі?

 

Школі подарували 48 футбольних м’ячів. 1/4 м’ячів віддали початковій школі, решту – старшій. Скільки м’ячів одержала старша школа?

 

На трьох пришкільних ділянках 80 дерев. На першій ділянці 1/4 всіх дерев, а на другій – половина кількості тих дерев, що на першій ділянці. Скільки дерев на третій ділянці?

 

Школярі за три дні зібрали 950 кг макулатури. Першого дня вони принесли п’яту частину всієї макулатури. Другого дня на 310 кг більше, ніж першого. Скільки макулатури зібрали учні третього класу?

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,321sec