ЗАБИТІ МІСЦЯ (УДАРИ)

Удар — механічне порушення м’яких тканин без помітних пошкоджень шкіри. У межах забитого місця з’являється біль, припухлість, синець. При забиванні грудної клітки порушується дихання. Удар живота може спричинити розрив печінки, селезінки, кишечника, внутрішню кровотечу, а удар голови – черепно-мозкову травму (струс мозку).

Більшість синців та інших ушкоджень у результаті забитих місць з’являються після раптового удару тупим предметом. Хоча цілісність шкіряного покриву зберігається, а зовнішня кровотеча відсутня, кровоносні судини й дрібні капіляри, розташовані близько до поверхні шкіри, розриваються. Кров виливається в навколишні тканини, утворюється добре знайома всім фіолетова пляма. Лікарі називають такі внутрішні крововиливи гематомами.

Перша медична допомога при ударі

Основні правила надання першої медичної допомоги при ударах:

  • накласти холод на місце удару;
  • накласти тугу пов’язку;
  • забезпечити спокій ушкодженого місця;
  • доставити потерпілого до медичної установи.

    У разі синців на руці або нозі необхідно підняти кінцівку вище. При цьому синець повинен розташовуватися вище рівня серця, доступ крові до нього зменшується й припухлість стає менше. Якщо є підозра на ушкодження хребта, у жодному разі не слід міняти положення рук і ніг потерпілого.

    Використовуйте холод (воду, лід). Він є ефективним лікуванням синців. Тривалість впливу холодом залежить від об’єму забитого місця. Іноді досить прикладати його до забитого місця протягом 15-20 хв., в інших випадках у перший день одержання забитого місця потрібно щогодини прикладати холод на 5—10 хв. Якщо забито руку або ногу, потримайте кінцівку під струменем холодної води. Наповніть льодом пласти-ковий пакет, загорніть його в рушник або матерію й прикладайте до забитого місця. Дотримуйтеся обережності та не перестарайтеся з використанням холоду. Потрібно, щоб забите місце злегка оніміло й почервоніло, але не повинне побіліти, це ознака занадто слабкого припливу крові. Холод не можна використовувати людям, що страждають порушенням кровообігу й діабетом. Забезпечте спокій ушкодженому місцю, оскільки це зменшує приток крові до нього, що в свою чергу стримує можливості до поширення набряклості та зменшення хворобливості.

    Увага! Не прикладати лід безпосередньо до шкіри, це може привести до її обмороження.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,346sec