Як я розумію здоровий спосіб життя

У своєму життя знання з уроків біології, основ здоров’я, виховних годин, та тренінгів я використала для того , щоб вести здоровий спосіб життя. Для мене здоров’я – це найголовніше. Здоров’я людини – це просто відсутність хвороб. Це значно мирне поняття. Здоров’я – це стан нормального, гармонійного функціонування всіх неушкоджених органів і не тільки за звичайних умов, але й під час фізичних і психічних навантажень. Основи здоров’я закладаються ще до народження дитини. Дуже важливим для його формування є період дитинства та юнацтва. Тому з дитячих років необхідно піклуватися про своє здоров’я, розвивати навички здорового способу життя, мати уявлення про особисту гігієну й правила надання першої медичної допомоги.

    Правила здорового способу життя :

  • Дотримання правильного режиму дня;
  • Правильно харчуватися;
  • Займатися фізичними вправами;
  • Дотримуватися гігієнічних норм;
  • Чергувати працю й відпочинок;
  • Уникати шкідливих звичок – паління, вживання алкоголю та наркотиків.

    Важливим чинником фізичного та психічного здоров’я є оптимальний погляд на життя впевненість у своїх силах, гарний настрій і душевна рівновага.

У своєму розумінні здоровий спосіб життя – це насамперед раціональне харчування. Харчування для мене має велике значення, як засіб збереження здоров’я. Як ми вже знаємо з біології, що харчування – це процес надходження в організм людини поживних речовин, необхідних для його життєдіяльності та засвоєння речовин. Та раціональним воно буде лише тоді коли до організму надходитимуть з харчовими продуктами ще й поживні речовини , вітаміни та мінеральні солі в кількостях, необхідних для його нормальної бути норма. Під поняття норма харчування розуміють загальну кількість їжі, її компонентів, яка зумовлює нормальний стан здоров’я людей. Дотримуючись такого харчування людина повинна їсти чотири рази на день. Потрібно щоб у добовому раціоні було досить овочів, які містять клітковину, яка сприяє руховій активності шлунково-кишкового тракту. А також вживати найбільше різноманітної їжі, так як вона поліпшує апетит.

    Коли дотримується такого харчування почувається краще. Зменшилася кількість захворювань. В організмі не накопичується практично холестерин. Тому завдяки такому харчуванню я впевнена, що мені не загрожує надмірна маса тіла або ожиріння, яке призводить до виникнення цукрового діабету і серцево-судинних захворювань. Я з впевненістю можу сказати, що завдяки такому способові харчування я проживу на декілька років більше, ніж ті люди, які мають надмірну вагу.

    Другим, що я взяла до уваги із виховних годин. Заходів та тренінгів, то це шкідливий вплив алкоголю на організм людини. Звичайно ще з дитинства з уст батьків ми знаємо, що вживати алкоголь дуже шкідливо. Та ми не знаємо, що спирт робить з нашим організмом і як він впливає на нього. Але ми можемо дізнатися для себе те , що алкоголь руйнує клітини, які виробляють чоловічий гормон, а клітини можуть позбавити себе щастя стати матерями або народити неповноцінних дітей. Також руйнується величезна кількість нервових клітин. При першому похмільному синдромі може зруйнуватися 10 тис. нейтронів. Судини головного мозку також різко видозмінюються, їхні стінки стають нееластичними, розвивається і немічна хвороба серце та руйнуються тканими легень. Надмірне вживання алкоголь називають алкоголізм. Усі алкоголіки передчасно старіють, лисіють, обличчя вкривається зморшками і синіє ніс. Хода стає хиткою і тремтять руки.

    Отже, зловживання алкоголю негативно впливає на функціонування усіх систем організму,призводить до порушень життєво важливих, процесів, зменшує тривалість життя.

    Поряд з алкоголем знаходиться шкідлива звичка куріння. Ці дві звички знаходиться на одному щаблі. Куріння так як і алкоголь завдає великої шкоди всьому організмові, а особливо головному мозку. Одразу після сигарети судини головного мозку дещо розширюються, але потім настає безперервний спазм. При частому палінні спостерігаються майже безперервне звуження, уповільнення і порушення кровообігу і організму і цілому . Сильна кислота , яка знаходиться у сигареті проникає у кров і знищує здатність клітин сприймати кисень у крові, що надходить для тканини . Настає так зване кисневе голодування, від якого страждають в першу чергу клітини нервової тканини . Паління також викликає різну прискорену роботу серця до 10-15 тис. на добу . Речовинами тютюну ушкоджуються лімфатичний вузли, знищується їхнє імунна роль пригнічується їхня функція.

Нікотин, який міститься у сигаретах, викликає спазми кровоносних судин шлунка, сповільнює травлення, знижує апетит, перешкоджає всмоктування речовин . Паління викликає порушення усього організму . Найбільш розповсюджена хвороба у курців – це ранові хвороби, а саме рак легенів. Усі ці чинники впливають також на емоційний стан людини, який дуже чутливий. Емоції – це безпосередньо, тимчасове переживання якогось постійного почуття, ставлення до навколишніх об’єктів, реакція на внутрішні подразники, що проявляється у вигляді задоволення радості, страху, гніву тощо. Вони впливають на процес сприйняття, пам’яті , мислення, свідомості , навчання, визначають ставлення до навколишнього середовища і самого себе і тим самим визначає поведінку людини. Кожен у нас знає , що є позитивні і негативні емоції. Кожна з них впливає на організм по – іншому.

    Позитивні емоції зумовлюють розширення кровоносних судин, підвищення інтенсивності енергетичного обміну , температури тіла, розумової і фізичної працездатності. Негативні емоції мають протилежний ефект. Будь-яка емоційна реакція тією чи іншою мірою сприяє зміни в діяльності практично всіх фізіологічних систем організму. Також на організм дуже впливає сприймання емоцій, що викликає відхилення психіки людини та знання послаблення функціонального стану організму його захист сил. Всі ми прекрасно знаємо, що не можна нервуватися бо нервові клітини не відновлюються. Негативні емоції призводять до головного болю, нервозності та психічних розладів. Людина може стати неконтрольованою . Тому на мою думку, потрібно знаходити у власному житті більше позитивних емоцій . Звичайно , без негативних емоцій обійтися практично неможливо, та можна навчитися контролювати негатив.

    Адже саме завдяки емоціями в нас формується поведінка. Завдяки якій ми можемо здобути місце у суспільстві .

    Людям, які не можуть позбавитися поганих звичок таких як куріння і вживання алкоголю я раджу займатися хоча б фізичними вправами і загартовуванням. Загартовування – це комплекс заходів, які підвищують стійкість організму до впливів несправедливих умов і факторів навколишнього середовища . У вузькому розумінні загартовування – це пристосування організму до дії мете реологічних факторів холод, тепла, змін атмосферного тиску,руху повітря тощо. Фізичні вправи використовують для стимуляції організму і для покращення дихання. Якщо робити ці два заняття, то в вас покращення самопочуття, а від ранкової пробіжки будуть очищатися легені і покращитися кровообіг.

    Тож для себе я вже зробила свій вибір. Тепер точно буду знати , що мені потрібно, щоб вести здоровий спосіб життя, що категорично заборонено. Адже я хочу в майбутньому стати матір’ю і мати здорових дітей. Раджу і вам залишатись над сказаним мною словами і над написанням мною і зробити свій життєвий вибір. Адже чи варто вбивати свій організм через якісь звички. Краще навчитися контролювати себе і залишити погані звички у минулому і почати нову сторінку у вашій книзі життя. Тому, що тим хто хоче вести здоровий спосіб життя потрібно підтримувати свій організм, а не знищувати його.

Ну а підтримка здоров’я полягає в дотриманні правил гігієни та здорового способу життя, відмові від шкідливих звичок.

                            

Із творчої роботи

                    «Як я розумію здоровий спосіб життя»

                            Уч.11кл. Чернатої. А.

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,307sec