Як я пізнаю себе та однокласників

Тема. Як я пізнаю себе та однокласників.

Мета :Краще пізнати себе та своїх друзів,

розви­вати вміння відверто розповідати про себе,висловлювати власну думку

аналізуючи ситуації з життя.

Обладнання: зошит,  ілюстрації.

 

Хід заняття

І. Організація класу до роботи. Мотивація діяльності учнів.

— Сьогодні ми розпочинаємо з вами вивчати цікаву тему. Ми будемо спілкуватися всі разом і пізнавати один – одного. На заняттях ми з вами бу­демо грати, інсценізувати, перетворювати, малювати… А робота наша нагадуватиме спілкування друзів. Ми не будемо ставити оцінки, ми просто дякуватимемо за ро­боту, будемо вільно висловлю­вати свою думку, допомагати одне одному, відстоювати свою думку, працювати за бажанням… А я буду просто старшим помічником, який допоможе вам у роботі (дасть пораду, допоможе вийти зі скрутного становища, буде організатором і учасником подій…) І почнемо ми з гри «Передай посмішку».

Створення гарного настрою. Діти сідають у коло на стіль­цях або на коврику. Кількість учасників — 15—20.

Гра «Передай посмішку»

  1. Прохання до дітей утворити коло і посміхнутись су­сідові ліворуч, потім — сусідові праворуч.
  2. Ведучий передає свою посмішку по колу сусідові лі­воруч, той — своєму сусідові ліворуч і так далі, доки посмішка не повернеться до ведучого.

Мозкова гімнастика. «Згадуємо добрі, гарні, приємні слова…»

— Як ви гадаєте, чи приємно починати день із того, що подобається, що створює гарний настрій?

Я пропоную вам  наше заняття починати з приєм­них, добрих, «смачних», увічливих, чемних слів. І поч­немо ми сьогодні з першої букви алфавіту. Давайте пригадаємо слова на букву… (А), які приємно вимовля­ти і відчувати… (Відповіді дітей: акуратний, апетитний, активний, ароматний…)

ІІ. Основна частина

В основній частині кожній дитині пропонується розпо­вісти про себе своїм однокласникам. Починати доціль­но з бажаючих. Решта підключаться до роботи пізніше. Якщо виникають паузи, вчитель може заповнювати їх до­датковими питаннями, розповідати про себе, свої звич­ки, хобі тощо. До роботи обов’язково слід залучити всіх дітей, можна коментувати незрозумілі слова або термі­нологію. З метою виховання, якщо потрібно, доцільно звертати увагу дітей на ті чи інші якості людей або кон­кретної дитини. Не забувайте, що в даній ситуації ви займаєте позицію старшого друга, а не суворого вчите­ля. Не дозволяйте собі різкої критики, викресліть слово «Ні» зі своєї лексики. У гості до дітей може «прийти» будь-який герой казки, предмет, іграшка тощо.

—  Відгадайте, хто сьогодні завітав до нас у гості.

Ця тваринка живе в лісі, має пухнастий хвостик, рудень­ке хутро. А на кінчиках вушок у неї є китиці. (Якщо діти за поданими ознаками не відгадують, хто це, то пропону­ються докладніші прикмети.) Живе вона в дуплі, ласує горішками і грибами.

—  Так, це — білочка. Вона хоче познайомитись із нами і дізнатись про кожного щось цікаве. (Тут у пригоді ста­не іграшка, яку діти будуть передавати з рук в руки і роз­повідати їй про себе.) Почнемо з мене, оскільки я — ве­дуча. (Учитель розмовляє з білочкою, звертається до неї як до живої істоти. У «розмові» він подає приклад, про що можна розповісти: вік, склад сім’ї, захоплення, друзі, коло інтересів.)

—  Мене звуть Валентина Василівна. Я працюю вчи­телем і дуже люблю дітей. Мені… років. У вільний час люблю читати книжки, малювати й спостерігати за при­родою.

Білочка передається наступному членові команди по колу 1 тепер уже він розповідає їй і всім учасникам про себе, і так далі.

Таким чином учні знайомляться одне з одним і підсвідо­мо виокремлюють дітей зі схожими інтересами, отриму­ють інформацію одне про одного.

Робота в зошиті

Завдання 1.

Діти працюють в групах.

Всі разом читають вірш, обговорюють своє ставлення до ображалок, висловлюють свої думки. Потім один представник від групи оголошує колективну думку щодо вірша.

Завдання 2

Учні з’єднують частинки прислів’їв про дружбу.

Завдання 3

Прочитати оповідання. Вставити пропущені слова і обговорити ситуацію у  оповіданні з друзями.

Завдання 4

Написати , кого з однокласників вважають справжніми друзями.

ІІІ. Заключна частина

Підбиття підсумків заняття

— Отже, ми познайомили нашу лісову гостю з усіма нами. Чи цікаво було спілкуватись?

— Що нового ви для себе відкрили?

— А чия розповідь сподобалась найбільше? Чим саме?

—  Про те, хто чим зацікавився, спитайте у своїх друзів під час навчання завтра. (Зворотний зв’язок з учасника­ми гри. Кожний висловлюється за бажанням.)

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,444sec