Як я пізнаю навколишній світ. Розвиток уважності

Тема. Як я пізнаю навколишній світ. Розвиток уважності

Мета: розвивати уважність та спостережливість, переключення уваги; мовлення, дрібну моторику рук; вчити зосереджуватися на сприйнятті цілого, вичленяти в зображенні окремі контури об’єктів, розподіляти й переключати увагу, аналізуючи зовнішній вигляд  об’єкта; сприяти розвитку  спостережливості, вольової регуляції, довільності психічних процесів; формувати позитивну навчальну мотивацію.

Обладнання:зошит, надувний м’яч, квадрат для гри «Склади ціле», , аудіо запис «Шум моря», кольорові  олівці.

Хід заняття

  1. I.              Організація учнів до заняття

Інструкція. Учні стають у коло. Вчитель розказує вірш, учні повторюють його та виконують певні рухи.

Усі разом

Станьмо дружно ми у коло.

Скільки друзів – глянь навколо.

Руку другу простягну –

Сварку з другом не почну.

Будем дружно працювати,

Правил гри не забувати.

  1. II.            Повідомлення теми і мети заняття

На сьогоднішньому занятті ми будемо вправлятися в розвитку уваги.

  1. III.           Робота над темою

 

  1. 1.    Вправа «Оціни свою уважність»

Інструкція.Вчитель читає оповідання перший раз і пропускає речення, потім читає цілий текст, щоб учні могли виявити пропущене речення.

Оповідання «Мураха та голубка»

Мурашці захотілося пити, і вона спустилася вниз до струмка. Але її накрила хвиля, і вона почала тонути.

Голубка, яка в той час пролітала повз струмка, помітила це і кинула Мурашці гілочку. Мурашка вилізла на гілочку і таким чином врятувалася.

Наступного дня Мураха побачила, що мисливець хоче піймати Голубку в сітку. Вона підлізла до нього і вкусила мисливця за ногу. Мисливець скрикнув від болю і випустив сітку. Голубка пурхнула і полетіла.

 

Запитання:

  1. Чому Мураха спустилася до струмка?
  2. Як її врятувала Голубка?
  3. Хто хотів піймати Голубку?
  4. Що для цього хотів використати мисливець?
  5. Куди вкусила Мураха мисливця?
  6. Чи піймав мисливець Голубку?

–       Яке речення ви непочули під час першого читання ?

 

  1. 2.    Гра «Буває – не буває»

 

Інструкція.Вам знадобиться надувний м’яч. Називаєте яку-небудь ситуацію й кидаєте дитині м’яч. Дитина повинна піймати м’яч у тому випадку, якщо названа ситуація буває, а якщо – ні, то м’яч ловити не потрібно.

Наприклад, ви говорите: «Кішка варить кашу» – і кидаєте дитині м’яч. Вона не ловить його. Потім сама дитина придумує що-небудь і кидає м’яч вам. І так далі.

Ситуації можна пропонувати різні:

Тато пішов на роботу.

Поїзд летить по небу.

Кішка хоче їсти.

Людина в’є гніздо.

Листоноша приніс листа.

Зайчик прийшов до школи.

Яблуко солоне.

Бегемот заліз на дерево.

Шапочка гумова.

Будинок пішов гуляти.

Туфлі скляні.

На березі виросли шишки.

Вовк бродить лісом.

Вовк сидить на дереві.

У каструлі вариться чашка.

Кішка гуляє по даху.

Собака гуляє по даху.

Човен пливе по небу.

Дівчинка малює будиночок.

Будиночок малює дівчинку.

Уночі світить сонце.

Узимку йде сніг.

Узимку гримить грім.

Риба співає пісні.

Корова жує траву.

Хлопчик махає хвостом.

Хвіст біжить за собакою.

Кішка біжить за мишкою.

Півень грає на скрипці.

Вітер гойдає дерева.

Дерева водять хоровод.

Письменники пишуть книги.

Будівельник будує будинок.

Водій веде тролейбус.

 

  1. 3.    Вправа «Заборонене слово»

Інструкція. Вчитель  ставить запитання, а учні відповідають. Відповіді можуть бути якими завгодно, лише не можна промовляти одне заборонене слово, про яке слід заздалегідь домовитися, наприклад, слово «ні». Попередити учнів, що потрібно бути максимально уважними, тому що треба намагатися «підловити». Запитання:

Ти спиш у ванні?

Сніг зелений?

Ти вмієш літати?

Ти був на Марсі?

Ти любиш солодощі?

Ти вмієш ремонтувати холодильники?

Учні повинні знайти таку форму відповіді, щоб виконати правила гри. Помилкою вважається, якщо названо заборонене слово або на запитання не дано відповіді. Тільки-но учень помиляється, ви міняєтеся ролями: він ставить запитання, а ви відповідаєте. Гру можна проводити, розділивши учнів на пари. Виграє той, хто правильно відповідає на більшу кількість запитань.

Гру можна ускладнити, якщо ввести одночасно кілька заборонених слів, наприклад «білий» і «блакитний», не називати два рази один і той самий колір.

Запитання:

1. Чи був (ла) ти у місті?

2. Якого кольору трава?

3. Чи був (ла) ти в лікарні?

4. Якого кольору халати у лікарів?

5. Чи бачив ти квітку ромашки?

6. Якого кольору у неї пелюстки?

7. Якого кольору небо?

8. Якого кольору осіннє листя?

9. Якого кольору вагони потягу?

10. Якого кольору листя соняшника?

11. Якого кольору сніг?

12. Яка зараз пора року?

4. Фізкультхилинка

Вправа «Сон на березі моря»

Інструкція. Діти слухають шум моря (аудіозапис). Вчитель каже, що їм усім сниться один сон. Ви знаходитеся на березі моря. Діти мають побачити уві сні те, що вони робили на занятті. Вчитель повідомляє, за яким сигналом діти прокинуться. Пауза. Лунає сигнал. Діти спокійно «прокидаються» та по черзі розповідають, що вони бачили уві сні.

  1. 4.    Вправа «Монгольська гра» (Робота в групах)

Інструкція.Квадрат розміром 10Х10 см розрізають на 11 частин: два квадрати, чотири трикутники, п’ять прямокутників.  Учні повинні самостійно скласти фігури.

 

 

8          9            10  11                            2

 

 

4

1                                    3 5

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. IV.          Робота в зошиті
  2. 1.    Вправа «Знайди відмінності»

Інструкція.Вчитель показує учням два майже однакових малюнки і просить знайти, чим один малюнок відрізняється від іншого.

  1. 2.    Вправа  «Загадкові малюнки» (розвиток сприйняття)

Дітям пропонується знайти всі предмети, які заховані на малюнку.

  1. 3.    Дидактична вправа «Їжачки» (розвиток розподілу уваги)

Дітям пропонується знайти та обвести всіх їжачків та грибочки.

 

  1. 4.    Вправа. «Друкарська машинка»

Кожному дати ім’я — назву з літери алфавіту. Скласти слово чи фразу з 2—3 слів. За сигналом учителя учні починають «друкувати»: перша «літера» слова плескає у долоні. За нею друга і т.д. Коли слово «надруковане», усі учні плещуть у долоні.

  1. 5.    Вправа «Хто швидше?»

Інструкція. Учасникам пропонується якнайшвидше і точніше у тексті бланка закреслити букву «к» вертикальною рискою, а букву «р»- горизонтальною. Час виконання завдання 7 хвилин.

 

  1. V.           Підбиття підсумків

 

Вправа «Струм»

Інструкція. Діти стають у коло. Тримаючись за руки, передають по колу «струм» (по ланцюжку, одне одному тиснуть руки і говорять, що їм найбільше сподобалося на заняття).

– Яка вправа сподобалася найбільше?

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Як я пізнаю навколишній світ Розвиток уважності (68.0 KiB, Завантажень: 9)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,328sec