Як я намалюю своє ім’я

Тема. Написання та малювання свого імені.

Мета. Допомогти дітям усвідомити свою унікальність, розуміти значення свого імені, розвивати мислення, уяву, творчі здібності, мовлення; виховувати дружні відносини в класі, якості притаманні хорошому хлопчикові та дівчинці.

Обладнання. Картки «Що означає твоє ім»я?», кольорові олівці, робочі зошити, клубок ниток, запис тихої мелодії.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Всі почули ви дзвінок –

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Тож часу не гаємо –

Урок розпочинаємо

ІІ. Актуалізація опорних знань.

– Послухайте вірш В.Симоненка:

Ти знаєш, що ти – людина.

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя — єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої— одні.

– Сьогодні на занятті ми трішки пофантазуємо і спробуємо в кінці заняття намалювати своє ім»я. Але для цього треба знати якими кольорами ви його намалюєте, теплими чи холодними. Для цього потрібно виконати певні завдання.

ІІІ. Робота над темою заняття.

Завдання 1.

Кожен учень отримує картку, на якій написано, що означає його ім’я.

– Прочитайте, що означає ваше ім»я.

Напишіть посередині картки своє ім»я.

– Тепер я читатиму слова, а ви. Хто має бути таким?: добрий, розумний, відповідальний, чесний, справедливий, мужній, сильний, який з повагою ставиться до дівчаток, якщо треба – допомагає, вміє швидко бігати, грати у футбол)

– Звичайно, це хлопчики. Таких хлопчиків ми поважаємо. Чи не так дівчатка?

– Послухайте наступні слова. Хто має бути таким?: добра, акуратна, працелюбна, спритна, чесна, уміє помирити дітей, що посварилися, завжди скаже добре слово тому, кого скривдили. Вміє робити все, чого навчила її мама.

– Так, це дівчатка. Таких дівчаток поважають хлопчики. Чи не так?

– Усі люди неповторні. Хоча є однакові імена, але у кожного з вас своя, особлива зовніш­ність, своєрідна хода. Кожен по-своєму думає, пише, говорить. У кожного власне життя, власна доля. Усі ви найдорожчі для батьків. І в тому, що кожен з вас такий лише один, неважко переконатися. Завдання 2.

– Прочитайте оповідання в зошитах с. 46-47, завд.1.

   Три дівчинки гралися ляльками. До них підійшла Оленка і сказала:

–       Я теж хочу гратись з вами!

   Дівчатка припинили гру і почали радитись. Потім, перебиваючи одна

  одну, заговорили:

–       Ми не будемо з тобою гратися, ти завжди сваришся. Ти вважаєш, що тільки ти все знаєш і вмієш.

Оленка розсердилася  і зі словами:

–       Тоді й ви гратися не будете! – і розкидала всі іграшки.

–       Забирайся геть! – закричали дівчатка.

Потім вони зібрали іграшки і пішли гратися  в інше місце. Оленці зробилося прикро, і вона заплакала.

Запитання.

– Чому дівчатка не прийняли Оленку до своєї гри?

– Який, на ваш погляд, був настрій у дівчаток під час гри?

– Як він змінився після розмови з Оленкою?

– Якими кольорами ви розмалюєте дівчинку Оленку? Розмалюйте у зошитах.

Гра «Відгадай чий голос?».

Діти сидять із заплющеними очима. Вчитель торка­ється плеча однієї дитини, той промовляє якусь коротку фразу або щось співає. Учитель називає прізвище учня, який має за голосом упізнати товариша.

Завдання 3 «Галявина».

– Сідайте зручно, розслабтеся, заплющіть очі. Ми вирушаємо в по­дорож. Дивіться, вузька покручена стежка веде нас глухим, темним лісом. Аж ось і галявина, освітлена яскравим сонцем. Скільки квітів! Попереду виблискує голубе озеро.

Розбігайтеся! Оберіть свою стежку. Ідіть туди, де вам найбільше подобається. Можна повернутися назад, погуляти в лісі, можна залишитися на галявині. Хтось, мабуть, схоче подивитися, що там, за озером.

(Після двохвилинної паузи діти висловлюють свої враження від прогулянки, які предмети їм траплялися. Їхні розповіді не слід коментувати й оцінювати.)

– Який настрій у вас був, розмалюйте відповідними кольорами в зошитах стежинку. (завд.2)

Розповідь учителя:

Повернувся Петрик зі школи і сказав мамі: «Мамо, я найкращий! Таких, як я, більше немає». Мама відповіла: «Звичайно, такий тільки ти один. Але уяви, що твої друзі Мишко і Славко теж говорять своїм мамам, що вони найкращі. Помір­куй, хто з вас правий!»

Петрик почав міркувати: «Я найкращий. Проте Мишко і Славко теж вважа­ють себе найкращими, і інші діти також. Отже, і вони найкращі! Але цього бути не може, всі найкращими не бувають. Я зовсім заплутався».

– Знайдіть помилку в міркуваннях Петрика.

Завдання 4. Гра « Чарівний клубок».

Діти стають у коло. Гру починає вчитель. Він на­лаштовує дітей на усвідомлення кожним власного значення, значення інших дітей та наголошує, що всі вони якоюсь мірою залежать одне від одного. Його вислов­лювання може бути таким: «Тягнися, мотузочко, до Марійки, від Марійки до Миколки (називає всіх гравців). Я передаю клубок Марійці і відчуваю, що вона хоче поділитися гарним настроєм з усіма. Я бажаю Марійці, щоб вона частіше посміхалася».

Той, кому передали клубок, береться за мотузку і висловлює свої почуття і побажання.

Коли клубок знову передають учителеві, діти беруться за руки і натягують мотузку. Вчитель пропонує їм уявити, що вони – єдине ціле і кожен є частинкою цього цілого.

Учитель окреслює коло, і кожен учень крейдою позначає на ньому своє місце.

– Коло – це наш клас, і в ньому в кожного є своє місце і рівні права та обов’язки. Кожен усвідомлює власну гідність і поважає інших. Якщо хтось вийде за межі кола, воно розірветься і перестане існувати. Давайте цінувати кожного.

Завдання 5. «Намалюй своє ім»я». (завд.3)

– Немає нічого простіше, ніж узяти в руки пензлик і написати картину. А ми з вами спробуємо намалювати своє ім»я.

– Перед початком роботи прослухайте вірш «Намалюй життя».

Білий  сніг,  крилатий  іній,

І  побачиш  навмання

Істину  барвистих  ліній.

Чорні  плями,  білі  смуги

Все  зливається  у  вимір,

Космогонію  Пандори,

У  людські  незнані  сили.

Землевимір,  сонцесвітло,

Все  буває  в  існуванні,

Кількість  добрих  слів  налито

В  азбуку  твого  пізнання.

Намалюй  своє  ім’я

Кольором  небесних  замків,

В  тимчасовій  грі  буття,

З  фарб  намріяних  світанків.

– Які кольори згадав у вірші автор?

– А тепер намалюйте картину свого імені у зошитах.

– Які кольори переважатимуть у ній? (Діти малюють під тиху мелодію)

ІV. Підсумок заняття.

– Що робили на уроці?

– Чи сподобалося малювати свої імена?

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Як я намалюю своє ім’я (18.3 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,322sec