ЯК ОРГАНІЗУВАТИ СЕБЕ

Мета: ознайомити з прийомами організації навчальної діяльності, формувати пізнавальну активність учнів; розвивати вміння вчитися; виховувати працелюбство, пунктуальність, настирливість, силу волі в досягненні поставленої мети.

Епіграфи:

Корінь навчання гіркий, а плід його солодкий.

Замолоду не вчишся — на старість пожалієш.

Народна творчість.

Вчитель. Дорогі учні, здається, що лише вчора ви завітали сюди, в цю оселю знань, а вже натхненно здобуваєте знання, йдучи дорогою світла, науки, добра. Згадайте, як важко було читати перше слово в букварі, обчислювати, виводити літери в зошиті. Усе це тепер позаду. Ви вільно читаєте. Те, що вивчили у попередніх класах, допомагає вам оволодівати знаннями в наступних. Висновок простий: чим міцніші знання попереднього, тим легше вивчається наступне, тим вища продуктивність розумової праці.

Уміти вчитися – необхідно. У народі є мудра притча:

“Якщо людині дати одну рибину, вона буде сита один день, якщо дати дві рибини, вона буде сита два дні. А якщо навчити людину ловити рибу, то вона буде сита все життя”. Отже, навчившись вчитися, ви будете самостійно підніматися зі сходинки на сходинку довгого шляху пізнання.

Як краще організовувати процес навчання, виробити в собі наполегливість, силу волі?

Дуже важливо дотримуватись чіткого режиму. Режим праці, пов’язаний з ритмом роботи і відпочинку, допомагає успішно долати труднощі. Не маючи чіткого режиму, школяр втрачає годину-дві, несвоєчасно готує уроки. Внаслідок цього виробляється погана звичка відкладати все на потім. Підраховано, що якби учень одну годину, втрачену протягом дня, використовував на читання книг, він би міг прочитати додатково 70 тисяч сторінок літератури. Вчені стверджують, що розумова праця продуктивніша тоді, коли відбувається щодня в один час.

Режим допоможе виробити вам корисні звички, від яких залежатиме успіх праці в майбутньому.

І ще одне, підсумовуючи робочий день, запитайте в себе, що ви зробили доброго?

Вчитися наполегливо, працювати сповна – це боротися за своє щастя.

Щастя дається тільки знаючим. Чим більше знає людина, тим різкіше, тим сильніше вона бачить поезію землі там, де її ніколи не знайде людина, яка має мізерні знання.

Чи не буває у вас так, що в школі ніби все зрозуміло, а вдома, під час самопідготовки, вчили, вчили урок, але результат невтішний.

Є тут хитрий секрет, до якого ви звикли так, що й не помічаєте. У школі на уроці легше, бо у вас навколо є помічники. А вдома ви самі, і чекати допомоги немає звідки.

Отже, візьміть собі за правило: на уроці виконувати завдання самостійно, не чекати, коли це зроблять інші учні. А приступаючи до виконання домашнього завдання, сплануйте порядок підготовки всіх предметів. Якщо ви над силу примушуєте себе сісти за уроки, то почніть з більш легкого завдання. Ви його швидко та добре підготуєте, і радість успіху додасть вам сили, тоді краще і швидше засвоїться важкий матеріал.

Щоб знати, як саме слід запам’ятати той чи інший матеріал, прислухайтесь до порад. Є різні способи вивчення уроку. Найбільш корисним буде комбінований.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,315sec