Як моє «Я» бачать інші

Мета: усвідомлення сприймання свого «Я» іншими людьми, одержання досвіду бачити себе очима інших, навчитися сприймати себе таким, який є.

Вправа 1. Угадування по асоціаціях.
Один з вас повинний буде на якийсь час вийти з приміщення. У цей час інші домовляються між собою, кого з усіх учасників гри, у тому числі і того, хто вийшов, вони будуть загадувати Той, хто виходив, повернувшись, повинен відгадати. кого з присутніх загадала група Він це робить, задаючи всім учасникам по черзі питання типу «Якою була б ця людина, якби вона перетворилась в дерево, стала б вітром, була б твариною?» і так далі. Той учасник, якому задане питання, повинний описати предмет чи явище, використовуючи асоціації з характеристиками заданої людини. Його ріст, колір волосся, особливості зовнішності і характеру, темперамент, але тільки не прямо, а ніби описуючи характеристики об’єкта, про яке запитує той, хто загадує. Якщо загадана людина відгадана правильно, то тепер відгадує вона. Якщо неправильно – робиться ще одна спроба до правильного відгадування. Гра продовжується доти, поки не буде загадана принаймні половина учасників гри.

Вправа 2. Рекламний ролик.
Усім нам добре відомо, що таке реклама. Щодня ми безліч разів бачимо рекламні ролики на екранах телевізорів і маємо уявлення, якими різними можуть бути способи презентації того чи іншого товару. Оскільки ми усі – споживачі рекламованих товарів, то не буде перебільшенням вважати нас фахівцями з реклами. От уявимо собі, що ми тут зібралися для того, щоб створити свій власний рекламний ролик для якогось товару. Наше завдання – представити цей товар публіці так, щоб підкреслити його кращі сторони, зацікавити ним. Усе – як у звичайній діяльності рекламної служби.
Але один маленький нюанс – об’єктом нашої реклами будуть… конкретні люди, що сидять тут, у цьому колі. Кожний з вас витягне картку, на якій написане ім’я одного з учасників групи. Може виявитися, що вам дістанеться картка з вашим власним ім’ям. Нічого страшного! Виходить, вам доведеться рекламувати самого себе. У нашій рекламі буде діяти ще одна умова, ви не повинні називати ім’я людини, яку рекламуєте. Більш того, вам пропонується представити людину як якийсь товар. Подумайте, чим міг би виявитися ваш протеже, якби він не народився людиною. Може, холодильником? Чи заміським будинком? Тоді що це за холодильник і який цей заміський будинок”?
Назвіть категорію населення, на яку буде розрахована ваша реклама. Зрозуміло, у рекламному ролику повинні бути відбиті найважливіші і найбільш яскраві достоїнства рекламованого об’єкта. Тривалість кожного рекламного ролика – не більш однієї хвилини. Після цього група повинна буде відгадати, хто з її членів був представлений у цій рекламі.
При необхідності можете використовувати як антураж будь-які предмети, що знаходяться в кімнаті, і просити інших гравці в допомогти вам.
Час на підготовку – десять хвилин Вправа завершується обговоренням і рефлексією власних переживань кожного з гравців з приводу представлення його в рекламному ролику.
Вправа 3. Техніка «свічки».
Тренер пропонує вправу на одержання зворотного зв’язку і говорить: «Я б хотів, щоб ви подумали над тим, чим би ви хотіли стати, якби вам представився такий шанс. Ви можете стати іншою людиною, предметом, чи твариною, може бути, рослиною». Через якийсь час кожний із членів групи описує свою нову сутність. Тренер потім говорить, що він став свічкою (відповідно до назви техніки), що дає світло: «Якщо ви підсунете мене до чогось, це щось стане краще видно вам. Я не можу говорити. Єдиний звук, що я видаю – це «ш-ш, ш-ш». Я хочу, щоб один з вас пересував мене і ставив по черзі за кожним з вас. Поки я стою за людиною, ви можете висловитися про цю людину чи предмет, що ви бачите в ньому в його новій якості. Але як тільки я скажу «ш-ш, ш-ш», пересуньте мене до іншої людини».

Обговорення.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,749sec