Як хліб на стіл прийшов

Тема: Як хліб на стіл прийшов.

Мета: дати учням короткі відомості про виникнення хліба; учити бережно поводитися з хлібом; розвивати вміння правильно пояснити свою думку і розвиток логічного мислення; виховувати любов і повагу до хліба, праці хлібороба, рідної землі.

Обладнання: хліб на вишитому рушнику, серія малюнків «Як хліб до столу прийшов».

 

Хід заняття

 

І. Організація класу.

ІІ. Повідомлення теми та мети заняття.

  1. 1.     Слухання вірша.

Візьму я в руки хліб духмяний,

Він незвичайний, він святий.

Ввібрав він пісню й працю в себе.

Цей хліб рум’яний на столі

Йому до ніг вклонитись треба,

Він скарб найбільший на землі.

 

  1. 2.     Вступна бесіда.

Ви вже зрозуміли, діти, що сьогодні на нашому уроці мова піде про хліб.

Чи знаєте ви, як пахне хліб? Неповторний запах робить хліб живим, частиною душі кожного з нас. Початок хліба – маленька  зернинка. Зернятко нагадує дитину в сповитку. Із маленького зернятка починається колос, хлібний лан.

Як же саме хліб на стіл приходить?

(За малюнками учні складають розповідь про людей, які орють землю, засівають її, збирають урожай, мелють зерно, випікають хліб).

Недаром народна мудрість говорить:

Де починається хліб? (у тісті)

Де починається тісто? (у борошні)

Де починається борошно? (у зерні)

Де починається зерно? (у землі)

Де починається земля плодовита? (у рученьках працьовитих)

Хліб – це достаток. З давніх-давен українці шанували хліб. Якщо шматок хліба падав додолу, його піднімали цілували. З хлібом-сіллю на вишитому рушнику зустрічають в Україні почесних гостей.

–         А як шанують хліб у вашій родині?

–         А як ви ставитись до нього?

 

  1. 3.     Прислів’я про хліб.

Без солі, без хліба, немає обіду.

Хочеш їсти калачі, не сиди на печі.

Не той урожай, що на полі, а той, що у коморі.

Як вродить жито, то будемо жити.

Хліб та каша – їжа наша.

 

  1. 4.     Фізкультхвилинка.

Їздив зайчик до млина

Лантушок змолов зерна.

Для маленьких ласунців

Випік сотню буханців.

 

Тато наш ходив у ліс,

Буханців і нам приніс.

З’їли ми окрайчика –

Добрий хліб від зайчика.

 

  1. 5.     Розучування народної дитячої гри «Печу, печу хлібчик».

Печу, печу хлібчик (ніби тісто місять)

Дітям на обидчик.

Беру, беру, папку,

Кладу на лопатку.

(Присідають, опускають обидві руки вниз, щоб набрати тіста, а потім усі піднімаються, тримаючи «тісто на лопатці», ліва рука спереду, права – позаду).

Шусть – у піч! Шусть – у піч!

(Кидають «тісто лопатою у піч», виступаючи лівою ногою вперед).

 

 

  1. 6.     Загадки про хліб.

Б’ють мене ціпами, ріжуть мене ножами.  Зате мене отак гублять, що всі мене дуже люблять.

По полю бродить,

Зерно молотить,

Жне, косить –

Хліба не просить  (комбайн)

Ноги на полі, середина надворі,

А голова на столі. (пшениця)

–         А які ви знаєте загадки.

 

  1. Робота в зошиті (виконання завдання).
  2. 8.     Висновок та узагальнення.

Отже, хліб – всьому голова. Яке щастя, яке добро, що є хліб на світі.

 

ІІІ. Підсумок заняття.

–         Про що йшла мова на уроці?

–         Чи легко приходить хліб на стіл?

–         З якою народною грою ми познайомились?

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,313sec