Я впевнений

Тема: Я впевнений

Мета: виявлення причин тривог і страхів, формувати адекватну самооцінку, навіювати впевненість у собі.

Хід заняття

1.    “Веселка”
/вправа на ауторелаксацію/.

Учням пропонується уявити собі веселку, пройти під нею, доторкнутися до неї, відчути тепло, прохолоду кольорів, покататися на веселці.

 

2.    Вправа “Чого я боюся?”

Дітям пропонується намалювати свій страх. А потім побути тим страхом. Намалювати страх і віддати психологу.

 

3.    Гра “Камінець у черевику”.

Інструкція: Сядьте, будь ласка, в одне загальне коло. Розкажіть, що відбувається, коли у ваш черевик попадає камінець? Можливо, спочатку камінець не сильно заважає і ви залишаєте все як є. Але через деякий час ви помічаєте, що нозі стає боляче. На кінець, цей маленький камінець сприймається вже як шматок скелі. Тоді ви знімаєте взуття і викидаєте його звідти. Але на нозі може бути рана і маленька проблема стає великою проблемою.

Коли ми сердимось, буває чимось засмучені, то спочатку це ми сприймаємо як маленький камінець. Якщо ми вчасно потурбуємось проте, щоб витягнути камінець, то нога залишається цілою і не пошкодженою, якщо ні, то можуть виникнути проблеми і немалі. Тому завжди корисно як дорослим, так і дітям говорити по свої проблеми зразу, як тільки вони з’являються. Якщо ви нам скажете: “У мене камінець в черевику” то всі ми будемо знати, що вам щось заважає і ми зможемо поговорити про це.

 

4.    Гра “Приємні спогади”.

Мета: навчити учнів вистроювати позитивну перспективу свого життя. Це дасть їм сили для подолання помилок, кризових ситуацій. Кожна дитина зможе навчитися цьому, зберігаючи в пам’яті всі щасливі події свого життя. Тому в даній вправі ми запрошуємо дітей в подорож у країну фантазії.

 

Цим ми допоможемо дітям зберегти своє духовне і фізичне здоров’я. Все це являється в свою чергу, одним із найбільш важливих компонентів самоповаги.

Обладнання: папір, кольорові олівці або фломастери.

 

Інструкція: сядьте зручніше і закрийте очі. Я хочу запросити вас у подорож в світ фантазій, яке подарує вам приємні відчуття. Зробіть три глибоких вдихів і видихів…

* * * *

З кожним видихом ти можеш відчути, що стаєш все легшим і легшим…

Постарайся відчути себе так, як ніби ти літаєш в повітрі… Зроби зараз новий
глибокий вдих, постарайся відчути, як ти наповнюєшся відчуттям легкості і
світла. Затримай на мить дихання на видиху… А тепер видихни сильно одним
рухом все повітря разом з всією накопиченою напругою, неприємними
відчуттями.
Відчуй, як це здорово, коли ти почуваєш себе в повній безпеці, коли тобі
просто добре від того, що тобі добре сидіти.

Тепер ти легко згадай той час, коли ти відчував себе щасливим. Згадай такий
момент, коли ти був абсолютно щасливий… Уяви собі всі ці події у всіх його
деталях, так, ніби воно відбувається “тут і тепер”.

А тепер ти можеш вернутися знову до нас в клас бадьорим. Збережи ці
спогади у своїй пам’яті, щоб згадати їх кожен раз, коли ти цього побажаєш.

А зараз візьміть листок паперу і намалюйте свій щасливий спомин або
опишіть його кількома реченнями.

Після цього діти показують свої малюнки або читають свої розповіді.

 

Аналіз вправи:

  • Де ти находився в самий щасливий момент свого життя?
  • Що ти робив?
  • Хто був поруч з тобою?
  • У своєму житті ти частіше згадуєш про приємні чи неприємні речі?

 

5. Обговорення заняття.


 

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,321sec