Я ВІДЧУВАЮ РАДІСТЬ…( тренінг)

Мета: розвивати позитивне мислення та почуття відповідальності за власний вибір; сприяти формуванню правильної постави, яка природно забезпечує радісне світосприйняття.

  1. Продовжте речення

Незакінчені речення вчитель записує по одному на дошку.

Я радію, коли…

Мої батьки радіють, коли…..

Для мене радість асоціюється з ….

Радісні кольори – це…

радісні почуття – це…

радісні фігури – це…

Радісний рух – це…( всі по черзі показують радісні рухи)

  1. Як передати радість іншому?

Кожен учень замислюється над тим, як передати радість іншому і через 2 хв не вербально учні передають радість один одному, вільно рухаючись по класі під музику.

Обговорення

  • Як ви думаєте, чи вдалося вам передати радість іншим? Як ви це помітили? Що використали для того, щоб передати відчуття радості іншим? ( слово, міміку, погляд, посмішку, жест чи щось інше)?
  • Що важливо враховувати, коли одна людина передає радість іншій людині? ( один з варіантів відповіді: самому відчувати радість і бажання поділитися нею, не бути нав’язливим для другої людини).
  1. Малюнок радості.

Пригадайте радісні моменти свого життя, моменти, коли ви відчували справжню радість ( 3 хв).

– Що ви відчуваєте зараз?

Чи відчуваєте ви радість тепер, дивлячись на свій малюнок?

  • Які почуття викликає виставка в цілому?
  • Що дало вам виконання вправи?

Один з висновків

Кожна людина відчуває, сприймає і передає радість по – своєму. У кожного своя радість, навіть коли всі є радісними. І коли один є радісним з приводу чогось, то ц е не означає, що інші радіють з цього ж приводу. З іншого боку, у людини завжди є вибір навитися знаходити у своєму житті радість, навіть у важкі хвилини, творити радість вже сьогодні.

  1. Постава, яка несе радість.

Рівний хребет, розправлені плечі, втягнутий живіт, погляд трохи вище лінії горизонту, хода від стегна, посмішка на вустах – все це формує гарну, здорову поставу, бадьорий настрій, навіть якщо у людини трапилося щось неприємне. І , навпаки, згорблена постава руйнує відчуття радості, людина почуває себе втомленою, нещасною без жодних причин, роздратованою або пригніченою.

  1. Радісні оплески.

Кожен з учасників по черзі, а потім всі разом передають відчуття від заняття через оплески.

Домашнє завдання: Проведіть експеримент: засинаючи, налаштуйтеся на те, що ви побачите радісний сон або зробите уві сні щось радісне. Якого кольору радість у ваших снах?

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,321sec