Я та інші

Тема: Я та інші

Мета: розвиток комунікативності, міжособистісних стосунків, зняття психоемоційного напруження.

Хід заняття

  1. Вправа «Міцне дерево».

    Учасники поділяються на пари. Ведучий пропонує похитатися з носків на п’ятки, при цьому плавно притискаючи п’ятки до підлоги, доки не буде відчуватися легка розтяжка у м’язах.

    Далі треба постояти кілька секунд, напруживши м’язи живота, ніг і грудей. Потім постаратися відчути себе міцним деревом, коріння якого входять глибоко в землю, яке здатне витримати будь-яку негоду.

     

     

  2. Вправа “Намисто”.

    Учасники стають у щільне коло. Вони – намистинки гарного намиста, щільно притискуються один до одного, крутяться на місці, не відриваючись один від одного, бігають по шиї хазяйки, так само щільно притиснувшись. Ведучий підходить до намиста і намагається розірвати його. Якщо йому це вдається, намистинки розсипаються по підлозі і качаються по ній. Ведучий ловить їх, по черзі тримаючи за руку першу, потім перша тримає другу і так далі, аж доки ведучий знову не збере все намисто і не зробить його щільним і міцним. Перша впіймана намистинка стає ведучим. /Збирати намистинки потрібно у алфавітному порядку їхніх імен/.

     

     

    3. Вправа “Учень дня”.

    Інструкція: в кінці сьогоднішнього дня я хочу вас запросити прийняти участь в одній особливій грі. Вона називається “Учень (учениця) дня”. Будь ласка, станьте в коло… Зараз я поясню вам, як треба грати в цю гру. Я хотіла би, щоб сьогодні ученицею дня була Дарина. Перший раз психолог сам вибирає дитину, яка має авторитет серед однокласників, щоб дітям було легко настроїтися на незвичайний для них стиль взаємовідносин/.

     

    Дарина, стань, будь ласка, в центр кола. Решта нехай стануть кругом Дарини як можна щільніше. Уявіть, що в кожного з вас в одній руці чарівний пензлик, а в другій — велика банка, наповнена теплим сонячним золотим світлом. Тепер ми будемо м’яко зафарбовувати Дарину з голови до ніг нашим теплим сонячним світлом, не торкаючись її при цьому. Нехай відстань від ваших рук до Даші буде не менше 20 сантиметрів. А ти, Дашо, можеш закрити очі і відчути, як це коли тебе всі зафарбовують золотим світлом. При цьому ви можете казати їй різні приємні речі, н-д: “Я люблю з тобою гратися”, “Ти моя найкраща подруга” і т.д. Ви можете їй промовляти свої побажання, н-д: “Я бажаю тобі прекрасного і приємного дня”, “Я хочу, щоб у тебе було багато хороших друзів” і т.д.

    А тобі, Дашо, можливо, вдасться відчути, як ми всі любимо тебе даруємо тобі свої самі найкращі почуття.

    А тепер почнемо фарбувати Дашу золотими фарбами і своєю любов’ю… Кожний раз психологу теж треба приймати участь у “фарбуванні». говорити “учневі дня” приємні слова. Через 2-3 хвилини подайте сигнал про закінчення цього невеликого ритуалу зі словами: “Тепер ви можете відвести руки і зупинитися. Даша, ти можеш знову відкрити очі і взяти із собою всі ті добрі речі і всі добрі почуття, які ти одержала в дар”.

     

    4.    Вправа “Мій настрій”

    Діти малюють свій настрій, висловлюють думки, які в них виникли на кінець заняття.

     

    5.    Обговорення заняття.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,324sec